Hedeflerinize ne kadar bağlısınız?

hedeflerinize bağlı mısınız?

Geleceğe yönelik büyük planlar yapar mısınız? Yoksa sadece anınızı kurtarmanın derdinde misiniz? Acaba yeterince azimli biri misiniz yoksa kolayca vazgeçenlerden mi? Testi çözün, nasıl başarıya ulaşacağınızı görün!

0%

Patronunuz elinizdeki projeyi hemen bitirmenizi istedi. Ama gece gündüz çalışsanız da işiniz biraz zor. Bugünlerde de bir terfi bekliyorsunuz ve bu da işte bu projeye bağlı. Ne yaparsınız?

Spor yapmaya ihtiyacınız var ama spor salonundaki eğitmenin yaptırdığı antrenmanlar o kadar zorlu ki… Ne yaparsınız?

Sevgiliniz veya eşiniz beş hafta sonraki yıldönümünüz için şimdiden plan yapmak istiyor. Bu konuda ne düşünürsünüz?

Zihninizi ve vizyonunuzu geliştirmek için farklı konularda kitaplar okumanız gerektiğini biliyorsunuz. Elinizdeki kitap…

Kendini geliştirmek için genellikle neler yapıyorsunuz?

Uzun zamandır bir dans kursuna gitmek istiyorsunuz. Ne yaparsınız?

Amacınız bu ayın sonuna kadar beş kilo vermek. Bunun için neler yapıyorsunuz?

Yatak odanızdaki elbise dolabınızda…

Sevgilinizin/eşinizin doğum günü yaklaşıyor. Nasıl hazırlıklar yapmayı düşünüyorsunuz?

Hedef
Hedefleriniz pamuk ipliğine bağlı, hayatınız makara!

Aldığınız kararları yerine getirmek ve istediğiniz bir amaca ulaşabilmek için biraz efor sarf etmeniz gerektiğini henüz anlayamamışsınız. Sorumluluklarınızı yerine getirmek için her zaman yeteri kadar zamanınızın olduğunu düşünüyor ve yumurta kapıya dayanıncaya kadar hiçbir eylemde bulunmuyorsunuz. Harekete geçmeye karar verdiğinizde de artık çok geç kaldığınızı düşünüp yine bir şey yapmıyorsunuz. Plan yapmaktan, işlerinizi listeleyip ona göre hareket etmekten hoşlanmıyor olabilirsiniz ama kaçınılmaz sondan kurtulamazsınız. Tembellik yaparak boşa harcadığınız zaman geri gelmeyecek. O yüzden bir an önce hayatta ne istediğinize karar verip hedeflerinize biraz daha sıkı sarılmalısınız. Ha amacınız sürekli siesta yapmaksa o zaman doğru yoldasınız.
Hedeflerinize bağlısınız ama kendinizi zorlamıyorsunuz!

Ne istediğinizi biliyor ve hedefinize ulaşabilmek için çaba sarf ediyorsunuz. Fakat hiçbir zaman kendinizi paralamıyorsunuz. Aslında hayatınızda bir denge oluşturmuşsunuz. Elinizden geleni yapıyorsunuz ama hala bir sonuca ulaşamadıysanız da daha fazla kendinizi üzüp hayatın diğer zevklerini yaşamaktan geri kalmıyorsunuz. Halinizden memnunsunuz ve kendinizi başka hiç kimseyle kıyaslamıyorsunuz. Sadece kendinizle yarışıyorsunuz ve başarısız olabileceğiniz konularda üstelemeyip kendinize kolayca yeni bir hedef belirleyebiliyorsunuz.
Hedeflerinize sımsıkı sarılmışsınız!

Kendinize bir amaç belirlediğinizde sadece hedefinize ulaşmakla kalmıyor, çok daha uzun mesafeler kat ediyorsunuz. Hayatınızdaki en küçük ayrıntı için bile aylar öncesinden planlar yapmaya başlıyorsunuz. Kendinize bir çizelge oluşturuyor, ilerledikçe üzerlerine birer çizik atıyorsunuz. Ama sürekli geleceğinizi düşündüğünüz için anı yaşamanın tadını çıkaramıyorsunuz. Hem kendinizle yarışıyorsunuz hem de etrafınızdaki herkesle. İlgi alanınıza girsin veya girmesin her konuya el atmak istiyorsunuz. Fakat televizyonun karşısına geçip güzel bir program izlemenin veya arada sırada amaçsızca arkadaşlarla geyik yapmanın verdiği rahatlamayı yaşayamıyorsunuz. Kendinizi bu kadar paralamanıza da gerek yok canım! Gerçekten ne istediğinize karar verip ona odaklanmalısınız. Hem sizin gibiler iş ortamında pek sevilmezler onu da belirteyim dedim. 🙂

Share your Results:

 

Test sonucunuz ne çıkarsa çıksın “Hayatınıza biraz renk katın – Kendinize hedefler belirleyin” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Yorumlar

  • Yağmur
  • 19 Ocak 2018
  Cevapla

  Çok güzel bir yazı olmuş.

   • hazanakoz
   • 21 Ocak 2018
   Cevapla

   Çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim, sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10

Abone olun

İletişim