Evde yapılabilecek egzersizler – Hemen deneyin!

evde kendi kendinize yapabileceğiniz hareketler

Uzun zamandır kilo probleminiz varsa, buna rağmen yürüyüşe çıkmak zor geliyorsa ve spor salonuna gitmek en büyük kâbusunuzsa size evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir iki basit egzersiz hareketi öğrenmeye ne dersiniz?

EGZERSİZLER:

  1-   Önce vücudunuzu ısıtmak için olduğunuz yerde 5 dakika kadar yürüyüş hareketi yapın.

  2-   Ayaklarınızı omuz hizasında olacak şekilde açın. Dizlerinizi hafifçe kırıp kalçanızı dışarıya doğru çıkarın. Nefes alın ve çömelin. Sonra nefes vererek tekrar ilk durumunuza gelin. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın.

evde mekik çekin

  3-   Şimdi biraz mekik çekelim. Yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı birleştirin, dizlerinizi kırın ve yukarıya kaldırın. Elleriniz boynunuzun altında olsun. Mekik hareketi yapmaya başlayın ve bunu 20 kez tekrarlayın.

  4-   Ellerinizi uzatarak bir sandalyeye dayanın. Dizlerinizi hiç bükmeden, önce sağ sonra da sol bacağınızı yukarıya doğru indirip kaldırın. Bu hareketi her bacak için 20-25 kez yapın.

evde yapılabilcek egzersizler

  5-   Yere yüz üstü uzanın. Ayaklarınızı birleştirin. Elleriniz yüz hizasında yanlarda olsun. Aynı anda belinizi geriye doğru bükün. Şimdi el ve ayaklarınızı havaya doğru kaldırmaya çalışın. Bu hareket, bel, arka bacak ve kalça kaslarınızı çalıştıracak. 15-20 kez tekrar edin.

  6-   İki adet 1,5 litrelik dolu su şişesi alın. Ayaklarınızı omuz hizasında açın ve kalçanızı hafifçe geriye çıkarın. Su şişelerini sadece dirsekleriniz hareket edecek şekilde indirip kaldırın. Bu hareket kol kaslarınızı ve göğüs kaslarınızı çalıştırıp sıkılaşmanızı sağlayacak. Aynı hareketi 15-20 defa tekrarlayın.

yere yanlamasına uzanın ve kolları kaldırın

  7-   Yere yanlamasına uzanın. Altta kalan eliniz bel hizanızda kalsın. Üstte kalan el ve ayağınızı ise aynı anda indirip kaldırın. Bu hareket yan kaslarınızın çalışmasını sağlayacak. 20-25 kez tekrar edin.

  8-   Uzunca bir sopayı omzunuza alın ve uçlarından tutun. (Vilada sopası bile olur.) Sonra ayaklarınızı omuz hizasında açın. Bel kısmınızdan kendinizi yavaş yavaş sağa sola çevirin. Sonra bu hareketin temposunu azar azar artırın.

  9-   Sırt üstü yere uzanın. Bacaklarınızı gergin bir şekilde yukarıya doğru uzatın ve havada pedal çevirme hareketi yapın. 20-25 kez tekrar yapın. İp atlama hareketi tüm kasları çalıştırır ve size form kazandırır. O yüzden hemen bu aktivite için kendinize bir ip edinin!

ip atlama hareketinin önemi

  10-   İp atlama hareketi tüm kasları çalıştırır ve size form kazandırır. O yüzden hemen bu aktivite için kendinize bir ip edinin!

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim