Kızılderili astrolojisi – Acaba Kızılderili burcunuz ne?

Kızılderili burcunuz acaba ne?

İnsanı doğadan ayrı bir varlık olarak düşünmeyen Kızılderililer, her insanın içinde bir hayvan ruhunun yaşadığına inanıyorlar. İşte bu yüzden de Kızılderili astrolojisi de bizim bildiğimiz astrolojiden biraz farklı. Kızılderililere göre, doğum tarihiniz sizin bir ala doğan olduğunuzu da söyleyebilir ya da bir yılan olduğunuzu da. Eğer sevmediğiniz bir hayvan çıkarsa hiç kafanıza takmayın çünkü tıpkı bizim bildiğimiz astrolojide olduğu gibi hepsinin olumlu ve olumsuz yönleri var. Şimdi “Oturan Boğa”nın sözlerine kulak verin ve doğum tarihinize göre kendi hayvanınızı bulun!

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

ALA DOĞAN (21 MART – 20 NİSAN)

kızılderili burcu: ala doğan
Ala Doğan – Kızılderili burcu

Bir ala doğan gibi özgürlüğünüze düşkünsünüz. Kimsenin yardımına ve yönlendirmesine ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu da kendinize olan güveninizin her zaman yüksek olmasını sağlıyor. Yetenekli olduğunuzun farkındasınız ve kimsenin size övgüler yağdırmasına ihtiyacınız yok. Düşünce ve duygularınızı rahatça ifade edebiliyorsunuz. Çok açık sözlü biri olduğunuzu söyleyebiliriz.

Korkusuzsunuz, hayatınıza dair riskler almaktan çekinmiyorsunuz. Örneğin bir anda işinizi bırakıp bambaşka bir alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. Enerjinizi iyi yönlendirebilirseniz girdiğiniz her işte başarıyı yakalayabilir ve çok kısa bir zamanda yöneticilik pozisyonuna yükselebilirsiniz.

 Dikkat edin:  Kendinize olan güveniniz çevreniz tarafından zaman zaman kibir ve ukalalık olarak algılanabilir. Bu yüzden biraz dikkatli olmalı, çevrenizdeki insanların fikirlerine de saygı göstermelisiniz. Sinirlendiğiniz zaman gözünüz resmen kör oluyor ve bir anda parlayabiliyorsunuz. İşte o anlarda ani tepkiler göstermek yerine biraz daha sakin olmaya çalışmalısınız.

 Ruh eşiniz:  Geyik erkeğiyle çok iyi anlaşabilirsiniz. Çünkü o hiçbir şeyi kafasına takmaz ve stresten uzak yaşar. Bu gamsızlığı sizin de çok ilginizi çekecektir.


KUNDUZ (21 NİSAN – 21 MAYIS)

kızılderili burcu: kunduz
Kunduz – Kızılderili Astrolojisi

Meşgul, meşgul, hep meşgulsünüz. Sürekli çalışıyor ve kafanızda yeni projeler üretiyorsunuz. Bu azimle her türlü sorununun üstesinden gelebilirsiniz. Dengeli, planlı ve ağırbaşlı birisiniz. Bir işe el attığınız zaman o işi hem güzel yapıyorsunuz hem de ortaya çıkaracağınız eserin başkalarına yararlı olması için çalışıyorsunuz.

Değişimden pek hoşlanmıyorsunuz. O yüzden yıllarca aynı meslekte hatta aynı şirkette bile çalışabilirsiniz. Rahatınıza düşkünsünüz ve eviniz sizin her zaman en çok huzur duyduğunuz yer. Genel olarak sessiz ve sakin bir kişiliğiniz var. Bir ortama girdiğinizde kendinizi güvende hissedene kadar bir köşede bekleyip etrafı izlemeyi tercih ediyorsunuz. Ortama ısındıktan sonra insanlarla iletişim kurmaya başlıyorsunuz.

 Dikkat edin:  Hayatınızı rutine sokup orada sıkışıp kalmak gibi kötü bir alışkanlığınız var. Bakış açınızı biraz daha geniş tutmalı ve farklı aktivitelerle sosyal hayatınızı daha renkli hale getirmelisiniz. Çalış çalış nereye kadar biraz da hayatın tadını çıkarın, değil mi?

 Ruh eşiniz:  Duygusal ve hassas bir ağaçkakan hayata bakış açınızı değiştirebilir. Ayrıca size yaşamın farklı tatlarını da gösterebilir.


GEYİK (22 MAYIS – 21 HAZİRAN)

kızılderili burcu: geyik
Geyik – Kızılderili Astrolojisi

“Geyik muhabbeti” lafı buradan mı çıktı bilemiyorum ama gerçekten de siz sohbet etmeyi, eğlenmeyi ve gülmeyi çok seviyorsunuz. Kısacası geyik muhabbetine bayılıyorsunuz.

Hareketi seviyorsunuz, sürekli maceradan maceraya koşmak istiyorsunuz. Güzel olan her şeyi ve her yeri seviyorsunuz. Belli ki siz hayatı nasıl yaşamanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Yaptığınız her işten keyif almanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Örneğin sizi sevmediğiniz bir işte tutabilmek mümkün değil. Ne yapıp ediyor ve ilgi alanlarınıza göre hayatınız yönlendiriyorsunuz. Zeki ve uyanık bir tip olduğunuz için de kendinizi en zor durumlardan bile kolayca çıkarabiliyorsunuz.

 Dikkat edin:  Merak ettiğiniz her işi öğrenmek istediğiniz için bazen bir işi bitirmeden başka bir işe zıplıyorsunuz. Bu davranışınız kariyerinizde sizi biraz zorlayabilir. Aynı şekilde düşünce sisteminiz de oldukça karışık. Kafanızda kırk tilki var, hiçbirinin de kuyruğu birbirine değmiyor. Biraz konsantrasyonunuzu artırsanız hiç de fena olmaz.

 Ruh eşiniz:  Bir somon balığı erkeği ile hiç canınız sıkılmayacaktır. O, enerjinize rahatça ayak uydurabilir, odaklanma sorununuza da çözüm olabilir.


AĞAÇKAKAN (22 HAZİRAN – 22 TEMMUZ)

Kızılderili burcu: ağaçkakan
Ağaçkakan – Kızılderili burcu

Oldukça duygusal bir karaktersiniz ve hayatınızın huzurlu, sessiz ve sakin olmasını tercih ediyorsunuz. Çok sinirlenseniz ve strese girseniz bile ses tonunuzu yükseltmekten hoşlanmıyorsunuz. Ağaçkakan burcunun yıldız astrolojisindeki Yengeç burcuna çok benzediğini söyleyebiliriz. Ailenize, eşinize veya sevgilinize oldukça düşkünsünüz. Tüm burçlar arasında en iyi anne/babalar da yine bu burçtan çıkıyor. Evcimen, yardımsever, sevmeye ve sevilmeye fazlasıyla önem veren, uyumlu ve güvenilirsiniz. Aynı zamanda karşınızdaki insanlara da güven duymak istiyorsunuz. Güvendiğiniz kişilerle de çok iyi arkadaş olabiliyorsunuz.

 Dikkat edin:  İnsanları tam olarak tanıyana kadar onlarla ilgili hislerinizi gizlemekten hoşlanıyorsunuz. Fakat bu aşamada çok iyi arkadaş olabileceğiniz kişilerin ilgilerini kaybediyorsunuz. İnsanları tanırken onlarla sıcak ilişkiler de kurabilirsiniz ki bu size hiçbir zarar vermez. Korkmayın! Ayrıca maddi konuları da bu kadar kafanıza takmayın.

 Ruh eşiniz:  Bir yılan erkeği maceraperest yönüyle size çok iyi gelecektir. Biraz içine kapanık bir karakter olduğunuz için size böyle biri lazım.


SOMON BALIĞI (23 TEMMUZ – 23 AĞUSTOS)

kızılderili burcu: somon balığı
Somon Balığı – Kızılderili burcu

Çok güçlü bir karaktere sahipsiniz. Kendi ayaklarınız üzerinde durma konusunda zorluk yaşamıyorsunuz. Düşüncelerinizi rahatça söylemekten de hiç korkmuyorsunuz. Yaşama tutkuyla bağlısınız ve çok sıcakkanlısınız. Gösterişi seviyorsunuz, o yüzden lüks giyinmekten ve güzel mekânlarda yemek yemekten hoşlanıyorsunuz. Bağımsızlığınıza çok düşkünsünüz o yüzden başkalarının size ne yapmanız gerektiğini söylemelerinden hiç hoşlanmıyorsunuz. Siz doğuştan bir lidersiniz.

 Dikkat edin:  Çevrenizdeki insanlar sizi gerek sözle gerek davranışlarıyla rahatsız ettiklerinde gerçekten çok kırıcı olabiliyorsunuz. Onlara karşı biraz daha sabırlı davranmalısınız çünkü arkadaşlarınızı kaybetmek istemezsiniz. “Hep benim dediğim olsun,” tavrınız yüzünden bazen insanlara çok itici geliyorsunuz. Ukalalığınız da cabası! Fakat tüm bu olumsuz yönlerinize rağmen sizde sanki bir şeytan tüyü var. Eninde sonunda kendinizi affettirmeyi başarıyorsunuz.

 Ruh eşiniz:  Baykuş erkeği çok sakin bir tiptir ve rahatlamanızı sağlayabilir. Sözünüzü hangi durumlarda sakınmanız gerektiğini de ondan öğrenebilirsiniz.


BOZ AYI (24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL)

kızılderili burcu: boz ayı
Boz Ayı – Kızılderili burcu

Bu güne kadar gerçekten hiç sinirlendiniz mi? Eğer böyle bir şey olduysa bu konu gerçekten çok ciddi olmalı. Çünkü siz burçlar arasındaki en sabırlı karaktersiniz. Genellikle duygularınızla değil mantığınızla hareket edersiniz. Haksızlığa ve adaletsizliğe tahammülünüz yoktur. Yalana karşı aşırı hassassınız ve birinin yalan söylediğini şıp diye anlarsınız. O zaman da bunu direkt yüzüne vurmaktan çekinmezsiniz. Sohbet etmeyi çok seversiniz ve muhabbetiniz de gerçekten çok eğlencelidir. İnsanlar sizden akıl almayı severler. Sorumluluk sahibisiniz ve çok titizsiniz. Detaylar gözünüzden hiç kaçmaz, analitik zekânızla tüm gizemleri çözebilirsiniz.

 Dikkat edin:  Çok iyi bir dost olabilirsiniz ama aynı zamanda düşmanlığınız da bir o kadar tehlikelidir. Zayıf insanlara dayanamazsınız ama herkesin sizin kadar güçlü olmasını da bekleyemezsiniz. Arada sırada duygularınızı devreye sokabilseniz bu işten hiç de zararlı çıkmazsınız.

 Ruh eşiniz:  Bir su samuru erkeğiyle çok iyi anlaşabilirsiniz. Çünkü o tam bir enerji topudur ve hayatınızı renklendirebilir.


KARGA (24 EYLÜL – 23 EKİM)

Özverili, nazik ve kararlı bir karaktere sahipsiniz. Her konunun iyi ve kötü yanlarını anında görebilirsiniz. Fakat yine de bazen karar vermekte zorlanırsınız. Politik bir insansınız. Genel olarak kimsenin kabini kırmamaya özen gösterirsiniz. Zaten bu yüzden de aslında çok iyi bir diplomat olabilirsiniz. Arkadaşlar arasında çıkan tartışmalara son noktayı koyabilirsiniz. Açık yürekli ve samimisiniz. İşte bu özellikleriniz sayesinde tıpkı parlak bir güneş gibi etrafınıza insanları toplayıverirsiniz.

 Dikkat edin:  En büyük sorununuz kararsızlığınız. Çünkü bir manzarayı her açısıyla görebildiğiniz için en güzel bölümün hangisi olduğuna bir türlü karar veremiyorsunuz. Örneğin arkadaşlarınızla hangi filme gideceğinize karar verebilmeniz bir ömür sürüyor. Bir de hayatınız etkileyecek ciddi konularda karar vermeye çalıştığınızı düşünün. İşiniz gerçekten çok zor.

 Ruh eşiniz:  Yaban kazı erkeği tam bir kararlılık abidesidir. Bu yapıdaki biri kararsızlık sorununuzu çözmenize çok yardımcı olabilir. Ayrıca hayat sizin için onunlayken çok daha kolay olacaktır.


YILAN (24 EKİM – 22 KASIM)

kızılderili burcu: yılan
Yılan burcu – Kızılderili astrolojisi

Burcunuzun yılan olduğunu öğrendiğinizde önce biraz üzüldünüz, değil mi? Bunun kötü bir durum olduğunu sanıyorsunuz. Oysa hiç de öyle değil. Yılan burcu olarak ruhsal güçleri çok yüksek oldukça duyarlı bir insansınız. Aslında yıldız astrolojisindeki Akrep burcu insanına benziyorsunuz.

Oldukça gizemlisiniz ve sırlarla dolusunuz. İşte bu yüzden de insanlar size hemen güvenemiyorlar. Ama sizi tanıdıkça ne kadar yardımsever ve bir o kadar da iyi bir sırdaş olduğunuzu fark ediyorlar. İlk bakışta öyle görünmese de siz çok enerjik ve eğlenceli birisiniz. İkna kabiliyetiniz de oldukça güçlü. Bu yüzden iş alanında da eninde sonunda başarıyı yakalıyorsunuz.

 Dikkat edin:  Biraz ben-merkezcisiniz. Çevrenizdeki insanların, özellikle sizin kadar güçlü olmayanların isteklerini görmezden gelebiliyorsunuz. Kendi bildiğiniz okuyor ve çoğu zaman insanların ne hissettiklerini umursamıyorsunuz. Biraz çevrenizdeki insanların düşüncelerine de değer vermeyi öğrenmelisiniz.

 Ruh eşiniz:  Bir kurt aynen sizin gibi yalnız kalmaktan rahatsızlık duymaz. Kalabalığa ihtiyacı yoktur. Ayrıca çok sadıktır ve nereye giderseniz gidin sizi takip edecektir. Sizin de tam ihtiyacınız olan işte böyle sadık bir eş değil mi?


BAYKUŞ (23 KASIM – 21 ARALIK)

kızılderili burcu: baykuş
Baykuş – Kızılderili burcu

Hayata karşı gururlu ve dik bir duruşunuz var. Çevreniz tarafından seviliyor ve saygı duyuluyorsunuz. Çünkü içinizden gelen doğal bir ışıltınız var ve insanlar da bunu hemen hissediyorlar.

Sağlam adalet duygunuz sayesinde haksızlıklara karşı yüksek sesle mücadele edebilirsiniz. Cesur bir karaktersiniz ve aynı zamanda da çok dışa dönük biri olarak algılanıyorsunuz. Oysa derinlerdeki duygularınızı bazen en yakınlarınızla bile paylaşmıyorsunuz. Özgürlüğünüze çok düşkünsünüz ve kendinize özel bir alanınız olması için elinizden geleni yapıyorsunuz.

 Dikkat edin:  Aslında genel olarak sakin birisiniz ama sinirlendiğiniz zaman ortalığı yakıp yıkıyorsunuz. Bu tarz öfkeli çıkışlarınızı biraz daha kontrol altına almaya çalışmalısınız.

 Ruh eşiniz:  Bir ala doğan eğlenceli yapısıyla çok ilginizi çekecektir. Ayrıca onun da özgürlüğüne çok düşkün olması birbirinizin duygularını anlayabilmenizi kolaylaştıracaktır.


YABAN KAZI (22 ARALIK – 20 OCAK)

kızılderili burcu: yaban kazı
Yaban Kazı – Kızılderili burcu

Hiç kimsenin tamamlayamadığı bir proje size verilirse ne yapar eder o projeye son noktayı koyarsınız. Çünkü sizin göbek adınız: “Azim”. Çok kararlısınız ve amacınıza ulaşmak için hiçbir engelin sizi yıldırmasına izin vermezsiniz. Zaten çok çalışkan olduğunuzu söylememize bile gerek yok. Bilge, akıllı, titiz ve olgun bir karaktersiniz. Çocukluğunuzdan itibaren yaşıtlarınızdan hep bir adım önde olduğunuzu siz de fark etmişsinizdir.

Ailenize de çok düşkünsünüz. Sevdiğiniz zaman tam seversiniz. Çok sadık bir eş olma özelliğiniz sebebiyle de genellikle hep uzun ilişkiler yaşarsınız.

 Dikkat edin:  Arada sırada derin bir nefes alıp rahatlamalısınız. Bu kadar stres sağlığınıza hiç iyi gelmez. Arada sırada eğlenmeyi ve gülmeyi unutmamalısınız. Ayrıca kindar bir yapınız olduğunu da söyleyelim. Size yapılan kötülükleri asla unutmuyorsunuz. Oysa bu özelliğinizin aslında size daha çok zarar verdiğinin farkında değilsiniz.

 Ruh eşiniz:  Kendinizi gergin hissettiğiniz anlarda bir boz ayı sizi güldürmeyi başarabilecek yegâne burçtur.


SU SAMURU (21 OCAK – 22 ŞUBAT)

kızılderili burcu: su samuru
Su Samuru – Kızılderili Astrolojisi

Tıpkı Polyanna gibisiniz. Kötü bir olayın bile iyi bir tarafını görmeyi başarabilirsiniz. Çok da yaratıcısınız. Sizin aklınıza gelen fikirleri kimse kolay kolay bulamaz. O yüzden yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz mesleklerde çok başarılı olabilirsiniz. Hayal kurmayı çok seviyorsunuz ve bu hayallerinizi gerçekleştirmek için de çok uğraşıyorsunuz. Başka insanlara çok saçma gelen davranışlarınızın aslında çoğu zaman sizin için önemli sebepleri var. Boş verin, siz onlara aldırmayın ve “mor inek” olmaya devam edin. Sonuçta sizi zaten bu ilginç özellikleriniz yüzünden seviyorlar, değil mi?

 Dikkat edin:  Çevrenizdeki insanlar sizin biraz garip olduğunuzu düşünüyorlar. Çünkü sizin hayal dünyanızı anlayabilmelerine imkân yok. Bazen çok hızlı düşündüğünüz için fikirlerinizi karşı tarafa yansıtmakta zorlanıyorsunuz. Bu sorunu çözümlemek için karşınızdaki insanları arada sırada dinleyip anlamaya çalışmalısınız.

 Ruh eşiniz:  Karga erkeğiyle sohbet etmek sizin için her zaman çok zevklidir. Zaten sizi en iyi o anlayabilir.


KURT (23 ŞUBAT – 20 MART)

kızılderili burcu: kurt
Kurt – Kızılderili Astrolojisi

Kızılderili burçları arasındaki en duygusal burç sizsiniz. Ha, insanlar bunu ilk bakışta hemen anlayamayabilirler. Çünkü çoğu zaman kendinizi korumak için dış kabuğunuz çok kalınmış gibi davranıyorsunuz. Oysa içinizde yumuşacık duygular beslediğinizi en yakınlarınız çok iyi biliyor. Oldukça sadık bir tipsiniz. Arkadaşlarınız içinse canınızı bile verirsiniz. Yakınlarınızdan biri tehlikedeyse onu koruyabilmek için kendinizi sorunun önüne atıverirsiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür, bu yüzden empati yeteneğiniz de hat safhadadır.

 Dikkat edin:  Arada sırada yalnız kalmayı çok seviyorsunuz. Kendinize ayırdığınız bu zamanlarda birisi gelip sizi rahatsız ederse vay onun haline. Hiç göstermiyorsunuz ama köşeye sıkıştığınızı hissederseniz tıpkı bir kurt gibi saldırgan olabiliyorsunuz. İşte o zamanlarda sevdiklerinizi kırabilirsiniz.

 Ruh eşiniz:  Bir yılan sizi silkeleyebilir ve sizi maceradan maceraya koşturabilir. Ruhsal dünyanızda kaybolup evde pineklemektense eğlenmeyi tercih etmez misiniz?

 ###  Kızılderili burçları ilginizi çektiyse yıldız astrolojisi burçlarına da bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Previous Post Next Post

Comments

  • Sevim
  • 27 Ekim 2017
  Yanıtla

  Emeğinize sağlık, ilginç bir konu olmuş, kunduz burcu çıkmasaydım iyiydi ama sağlık olsun ne yapalım 🙂

  • Ali Rıza AKÖZ
  • 27 Ekim 2017
  Yanıtla

  Harika bir yazı.Ala doğan olmakta ayrı bir ayrıcalık.
  Ali Rıza AKÖZ
  14.04.1953

   • hazanakoz
   • 29 Ekim 2017
   Yanıtla

   🙂 En karizmatik burçlardan biri Ala Doğan kesinlikle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim