Akrep burcu özellikleri ve tarihleri – Akrep burcu hakkında genel bilgiler

akrep burcu genel özellikleri ve tarihi

Astrolojinin en çok yerden yere vurulan burcu Akrep burcu olsa gerek. Seks düşkünlüğü, pintilik ve benmerkezcilik huyları bunun en büyük sebebi olmalı. Oysa onlarda görünenden çok daha fazlası var. Sırlarla dolu Akrep burçlarının gizemini şimdi çözüyoruz…

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

AKREP BURCU

Akrep burcu tarihi: 23 Ekim – 21 Kasım
Grubu: Su, negatif
Gezegeni: Mars/Pluto
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 8, 9
Uğurlu taşı: Topaz, opsidyen, ametis, sitrin
Uğurlu renkleri: Canlı kırmızı, siyah
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Uğurlu kokuları: Misk, manolya
Uğurlu müziği: Marşlar ve canlı parçalar
Belirgin özelliği: Gizem
Negatif yönü: Merhametsizlik, kibir, benmerkezcilik
En büyük isteği: Yaşam boyu güvenlik
Anlaştığı burçlar: Yengeç, Balık
Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Aslan, Kova
Kariyerine yardımcı olan burç: Aslan
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Kova
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Yay
Evlilik için en uygun burç: Boğa

Akrep Burcu erkeğinin genel özellikleri

akrep burcu erkeğinin özellikleri
Akrep erkeğinin özellikleri

Bu burçta doğan erkekler, işlerini kendi başlarına yapmayı severler. Ekip çalışmasına çok uygun oldukları söylenemez. Sabır, özen ve ilgiyle çalışırlar. Hedeflerine kilitlenirler. Akrep erkekleri yenilmezdirler ve yılmak nedir bilmezler. Kendi yasalarını uygularlar ve bir başkasının onlar için ne düşündüğünü zerre kadar umursamazlar. Kendi bildiklerini okurlar.

Güçlü Akrepler kendilerini kandırmaz, gerçeklerle yüzleşebilirler. Zayıf akrepler ise zehirlerini içlerine akıtırlar ve kendi yıkımlarına neden olabilirler.

Kötü bir Akrep ona zarar verenlerden öç almak için elinden geleni yapar. Oysa bu gücünü olumlu yönde kullansa çok iyi bir önder olur. Onların nefret ve eylemleri kişiseldir. Kendilerine verilen bir armağanı veya yapılan bir iyiliği asla unutmazlar ve karşılıksız bırakmazlar.

Cinsellik Akrep erkeklerinin yaşamlarının büyük bir parçasıdır ve onlar için çok önemlidir. Flört etmeyi severler. Duygusal ilişkileri sıcak ve samimi olmasına rağmen ilişkilerinde istikrar pek gözlenemez. Yönetmeyi sevdiklerinden hem yakınlarını hem de arkadaşlarını yönetmek isterler.

Akrep erkekleri tutkulu, heyecanlı, aynı zamanda da kıskançtırlar. Kişiliklerini istekleri yönetir. Bu isteklerini gerçekleştirmek için her türlü zorluğu aşabilirler. Karşı konulmaz karizmaları onların en büyük hazinesidir. Zaman zaman tutkularını kontrol etmekte zorlanabilirler.


Akrep Burcu kadınının genel özellikleri

akrep burcu kadınının genel özellikleri
Akrep kadınının özellikleri

Akrep kadınlarının cinsellik odaklı bir yaşam tarzları vardır. Ateşli ve çekici kadınlardır. Âşık oldukları adam için savaşırlar. Buna rağmen istediklerini elde ettiklerinde o kişiye sadık kalmaları zordur. Akrep erkekleri gibi akrep kadınları da tutkularının esiri olabilirler.

Akrep kadınları derin ve gizemli bir güzelliğe sahiptirler. Çekici, gururlu ve kendilerine güvenlidirler. Bilinmeyeni araştırmaya ve öğrenmeye meraklıdırlar. Gizemleri çözmek onların en çok eğlendikleri durumdur.

Akrep kadınları güçlü ve değerli buldukları kişilere inanılmaz bir sadakat gösterirler. Zayıflıklara tahammül edemezler. Kendi yaşamlarına hâkimdirler, bu yüzden kimsenin onlara sahip çıkmasını istemezler.

Yaşama bağlılıkları çok derindir çünkü ölümü de tüm gerçekliğiyle kabul edebilirler. Dünya üzerinde geçirdikleri günlerin hakkını vermek isterler. İçlerinde neredeyse sizi boğacak kadar tutku vardır. Ama gerçek bir fırtınada, soğukkanlı, sakin mantıkları ve çelik gibi güçleri sizin için bir cankurtaran olacaktır.


Akrep Burcu çocukları

akrep burcu çocuğunun genel özellikleri
Akrep çocuğunun özellikleri

Bir Akrep çocuğunu güzel ve derin gözlerinden hemen tanıyabilirsiniz. Bakışları hemen içinize işler. Bazen de bu güzel gözleri, yaşlarına göre çok hüzünlü görünebilir.

Bu çocukların sezgileri de çok güçlüdür. Etraflarındaki insanların hangi durumlarda, ne hissettiklerini hemen anlarlar. Onlardan bir şeyler gizlemek neredeyse imkânsızdır. Küçük dedektifler gibi sakladığınız konuyu ortaya çıkarmayı başaracaklardır.

Akrep çocukları, çok küçük yaşlardan itibaren gizemli olurlar. Başkalarının sırlarını ortaya çıkarmayı severler ama konu kendi sırları olunca işler değişir.

Gizli çekmecelerde sakladıkları özel eşyaları vardır. Günlük tutmayı severler ve bu günlüğü herkesten saklarlar. Ebeveyn olarak kazayla günlüğünü bulup okudunuz diyelim. Kıyamet kopacaktır. O yüzden onun gizlemeye çalıştığı dünyasına saygı göstermek sizin için en iyisi olacaktır.

Ayrıca bu burçta doğan çocuklarınıza enerjilerini doğru kullanmayı öğretmelisiniz. İyi yetiştirilen Akrep ile kötü yetiştirilen Akrep arasında dağlar kadar fark vardır.


Akrep Burcu’nun diğer özellikleri

akrep burcu diğer genel özellikleri
Akrep burcunun diğer özellikleri

Akrep burçlarını tanımlamak oldukça zordur. Bir Akreple tanıştığınızda onun üstün bir kişiliğe sahip olduğunu hemen anlarsınız. Onlar yarım yamalak işlerden hoşlanmazlar. Yaşamlarının her alanında tutku vardır. O yüzden ellerinin değdiği her işte başarılı olurlar.

Yaşam güçleri olduğu kadar fiziksel güçleri de üstündür. İçlerindeki bu enerjiyi gözleri ele verir. Bu gözler karşılarındaki insanın içini görebilir. Onlardan kolay kolay bir şey saklanmaz. Karakter analizini çok iyi yaparlar.

Bazen patavatsız ve kaba olurlar. Uzlaşmaya yanaşmazlar. Kendi düşüncelerinin doğrultusunda davranırlar. Dikkate alınmaktan hoşnut olurlar. Kuşkucudurlar, bu yüzden onları bir konuya kolayca inandıramazsınız. İnandıklarını da sonuna kadar savunurlar ve bunun için gereken mücadeleyi verirler.

Daima aşırı uçlarda yaşarlar. Hayat görüşleri, “Ya hep, ya hiç!” prensibine dayanır. Yaşamlarında renkler yoktur. Var olan renkler sadece siyah ve beyazdır. Olanla yetinmek, ortalarda kalmak onlara hiç mi hiç uymaz. Hedefleri daima, en zirveye ulaşmaktır.

Onlar pek çok kişinin göremediği çok farklı ve gizli noktaları görebilir, ipuçlarını birbirine bağlayabilir ve bir sonuç elde edebilirler. Asla olayların ve konuların kıyısında kalmazlar. Araştırır, analiz eder ve irdelerler. Hangi konuyu, hangi alanı seçerlerse seçsinler sonunda mutlaka başarılı olurlar. Zaten başarılı olma isteği onlarda bir hırs şeklindedir. Ancak bu hırs bazen kendilerini de yakabilir. İşte o zaman en aşağılara düşmeleri de mümkündür.

Kimsenin onları geçmesine izin vermezler. Zirvede onların bayrakları dalgalanmalıdır. Emir almak, hükmedilmek, güdülmek onlara göre değildir. Kimsenin boyunduruğu altına girmezler.

Geçinilmesi oldukça zor insanlardır. Onları memnun etmek zordur. Mutlaka bir yerden bir huzursuzluk çıkarırlar. Sebepleri mantıklı veya mantıksız olabilir.

Akrep insanı ile geçinmek oldukça zordur. Çünkü kendilerini asla açmazlar. Fakat karşılarındaki insanların zayıf ve kuvvetli yönlerini çok iyi görürler. Böylece onlara istedikleri gibi davranırlar. İpler hep onların elindedir.

Maddeye ve paraya çok önem verirler. Gerçekten bir Akrebin cebinde de bir akrep vardır. Bu konuda zaten genel olarak mimlenmişlerdir. Yükselen burçlarına bağlı olarak bu durum tabii ki değişebilir ya da hafifleyebilir.

Tutucudurlar. Aldıkları kararlardan asla dönmezler. Çok güçlü ve sabırlıdırlar. Kolay kolay kimseye güvenmezler. Oysa en büyük arzularının güven içinde yaşamak olması çok ironiktir.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır: 

  • Kin ve nefret duygularını törpülemeliler. Affetmeyi öğrenmeliler.
  • Maddiyata bu kadar fazla değer vermemeliler.
  • Hırslarının zamanla kendilerine de zarar verebileceğini bilmeliler.

Akrepler son derece kıskanç ve kincidirler. Kendilerine yapılan kötülükleri asla unutmazlar ve öç almadan rahat edemezler.

Genellikle davranışlarında başkalarına nispet yapma veya öç alma duygusu yatar. Uzun vadede de olsa haksızlık yaptıkları konular, sonunda kendilerine zarar verir. Artık kaçacak delik bulamayan akrebin iğnesi ile zehrini kendine akıtması gibi.

Diğer uçta da üstün bir Akrep tipi vardır. Aslında bu Akrepler aileleri tarafından iyi yetiştirilen Akreplerdir. Bunlar, aklını kullanan, gayretli ve hırslı tiplerdir. Başarılı olmak için sezgi ve analiz güçlerini kullanabilirler. İleriyi görerek toplumda zirve noktasına gelebilirler. İnsanlığa faydalı, yetenekli ve başarılı insanlar olabilirler. Ama yine de zor insanlardır.

Çok iyi bir dost ama bir o kadar da kötü bir düşmandırlar. Sevdiklerinin ve kendilerine bağlı olan kişilerin her ihtiyacını onlardan önce düşünürler. Son derece sadık ve düşünceli bir dost olurlar. Ama Akrepleri kızdırırsanız veya onlara bir kötülük yaparsanız yandınız. Sizi asla rahat bırakmazlar. Nefretleri de sevgileri kadar sonsuzdur. 

Gizlilik, suskunluk ve kararlılık önemli özellikleridir. Kendi sırlarını saklarlar ama herkesin sırrını öğrenmek isterler. İyi bir gözlemci, iyi bir dinleyicidirler. Sır tutabilirler. Zaten çok konuşmayı da sevmezler. Daha çok dinlemeyi tercih ederler. Yüzlerinde soğuk bir ifade vardır. Ama az kullandıkları gülümsemeleri ile yüzleri hemen aydınlanır.

Kendi düşüncelerinin ve gizli planlarının başkaları tarafından anlaşılacağı düşüncesi onları çok tedirgin eder. Onun için susarlar. Yaşam boyu enerjileri, hırsları, kin ve nefretleri bitmez. Adeta ölüme meydan okurlar.

Bu arada ölüm, metafizik, felsefi, dini konular ve bilim ilgi alanları içine girer. Bu konuları araştırmak, derinliğine inip sırlar bulmak isterler. Sezgileri de çok güçlüdür.

Akrep burçları gizli işler planlama, uygulamada çok başarılıdırlar. Az konuşmayı başarabildikleri için sinsice ve sessizce iş yürütmek onlar için çok kolaydır.  Olayları analiz etme konusunda çok cin fikirlidirler. O yüzden iyi bir dedektif veya ajan olabilirler. Ayrıca hemşirelik ve doktorluğun ağır dalları onlar için çok uygun alanlardır.


Akrep Burcu aşkta nasıldır?

Akrep burcu aşkta nasıldır?

Akrep burçları son derece çekici, gizemli ve seksidirler. Sevdikleri kişi sadece onların olmalıdır. Bu konuda çok kıskançtırlar. İlişkilerinde paranoyalara kapılabilirler. Oysa durum hiç de onların tahmin ettikleri gibi çıkmaz. Sonra yaptıklarından pişman olurlar.

Aldatılırlarsa bir ajan gibi araştırırlar. Kiminle aldatıldıklarını bulurlar ve ellerinden geleni yaparlar. Acımasız olurlar. Arkadaşlarını da başkaları ile paylaşmak istemezler. Eğer sevdikleri kişi onlara sadıksa yuvalarına bağlı tipler olabilirler. İşte o zaman ailelerini düşünürler ve ihtiyaçlarını da yerine getirirler.

Şiddet, öfke, geçimsizlik, seks düşkünlüğü, kuşku, kuruntu, kendi hatalarının acısını başkalarından çıkarma, tatminsizlik ve hırs Akrep burçlarının en kötü yönleridir. Bu tavırları yüzünden bazen etraflarındaki insanlara hayatı zehir etme gibi bir durumları vardır. Ama tutkulu bir âşık arıyorsanız Akrep burcundan iyisini bulamazsınız. Seçim sizin!


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim