Koç burcu özellikleri ve tarihleri – Koç burcu hakkında genel bilgiler

Koç Burcunun Özellikleri ve Tarihi

Yaşamları oldukça aksiyonlu geçen ve dünyaya meydan okuyan tavırlarıyla hep başına buyruk hareket eden Koç burçları yaramaz çocuklar gibidirler. Ama en iyi liderler de onlardan çıkar. Çünkü enerjileriyle insanları etkilemeyi başarırlar. Haydi, Koç burcunun genel özelliklerinden bahsedelim.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

KOÇ BURCU

Koç burcu tarihi: 21 Mart – 20 Nisan
Grubu: Ateş, pozitif
Gezegeni: Mars
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 6, 8, 9, 15
Uğurlu taşı: Opal, elmas ve safir
Uğurlu renkleri: Ateş kırmızısı, kırmızı, narçiçeği
Uğurlu çiçekleri: Lale, gelincik, papatya
Uğurlu kokuları: Manolya, lavanta çiçeği, ıtır
Uğurlu müziği: Hızlı ve tempolu parçalar, marşlar
Belirgin özelliği: Cesaret
Negatif yönü: Acelecilik
Pozitif yönü: Liderlik
Anlaştığı burçlar: Aslan, Yay
Kariyerine yardımcı olacak burç: Oğlak
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Yengeç
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Boğa
Evlilik için uygun burç: Terazi

Koç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.


Koç Burcu erkeğinin genel özellikleri

koç burcu erkeğinin özellikleri
Koç erkeğinin özellikleri

Koç, burçların ilkidir. Koçlar hareketli ve enerjik olurlar. Bir o kadar da çocuksu bir saflıkları vardır. Koç insanının korkusuzluğunun nedeni ise işte bu saflıktır.

Koç’ta art niyet ve kötü düşünce yoktur. Yaşamı boyunca da bu durum böyle devam eder. Eğer bir kişi hakkında kuşkuları varsa, o kişinin kendisine iyi davranmasıyla bu kuşkular hemen ortadan kaybolur.

Hayalcidir ama hayalleri bir başkasının yıkımına sebep olmayan ve kimseye zarar vermeyen hayallerdir.

Koç erkekleri yaşamlarının ilerleyen yıllarında çapkın, yaşamayı seven, canlı ve aktif olurlar. Koç erkeği asidir. Düşünceleriyle yaşam tarzları uyumludur. Yaratıcı, pratik ve meraklıdırlar. Girişimci ve serüven peşindedirler.

Kendilerini pratikleriyle kanıtlamak isterler. Ne istediklerini bilirler ve peşinden koşarlar. Sabırsızdırlar, nasihat dinlemekten hoşlanmazlar. Bu nedenle zaman zaman zor durumda kalırlar.

Koç erkekleri yeni şeylere başlamaya bayılırlar. Fırsatları değerlendirirler. Yaptıklarının başkaları tarafından onaylanması onlar için önemlidir. Çabuk saldırıya geçerler. Patavatsızca ve kavga edercesine konuşurlar. Anlattıklarının dinleyiciye çekici gelmesi için hayal güçleri ile olaya renk katarlar.

Kıyaslanmaktan nefret ederler. Olaylar istedikleri biçimde gelişmezse uzlaşmaz olurlar. Söz sahibi olmak için güç kullanabilirler.

Kendilerini yeterince özgür hissediyorlarsa, ilişkilerinde uyumlu davranırlar. Bu burçta doğanlar, her şeyi daha hızlı kavradıklarından çabuk öğrenirler. Espri anlayışları gelişmiştir. Hiç olmadık yerlerde herkesi güldürürler. 

Cinsel çekiciliklerini göstermeyi severler. Koç erkeğini güzellik ve çaresizlik çeker. Onu etkilemenin en iyi yolu, şımartmaktır.

Eleştiriye karşı alerjik bir kişiliği vardır. Direkt davranılmayı severler.


Koç Burcu kadınının genel özellikleri

koç burcu kadınının özellikleri
Koç kadınının özellikleri

“Burçlar arasında hangi burç kadını en zor kadındır?” diye sorulsa, erkekler açısından cevabı Koç kadınıdır. Çünkü Koç burcu kadınının üstesinden gelmek zordur. Mesafeli, soğuk ve antipatik görünerek, karşısındakinden hoşlanmadığı izlenimi uyandırabilir. Her zaman farklı biri olduğunu bilir, asidir. Rol yapmayı da sever.

Koç kadını karşısındaki erkeğin duygularında dürüst olduğuna inanıyorsa, onu kendisine kompliman yapmaya zorlayacaktır. Bitmek bilmeyen tez canlılığı harekete geçmesi için yeterlidir.

Koç kadınları erkeklerle arkadaşlık etmeyi daha çok severler. O yüzden bir erkek bir Koç kadınından hoşlanıyorsa onun kankası olmak aşığı olmaktan daha kolaydır. Bu yüzden onunla önce arkadaş olmayı denemek kalbini kazanmak için en doğru taktiktir.

“Koç kadını hangi erkeği çekici bulur?” diye sorarsanız atletik ve entelektüel tipleri çekici bulduklarını söyleyebilirim. Seksüel açıdan kontrolü elden bırakmak istemezler. Koç kadınları şarap gibidir.

Bu burcun anne ve babaları önce hep “ben” dedikleri için çocukları için de böyle düşünürler. Çocuklarının üstlerine fazla titrerler ve başarılı olmaları için baskı yaparlar.

Koç kadınları sabırlı olmayı, düşünerek hareket etmeyi, başkalarının da doğru bildikleri şeyler olabileceğini ve at gözlüklerini çıkarabilmeyi öğrenmelidirler.


Koç Burcu çocukları

koç burcu çocuğunun özellikleri
Koç çocuğunun özellikleri

Bu burçta doğan çocuklar enerji doludurlar. Disipline karşı gelirler, ama oyun arkadaşları içerisinde daima liderliği ele geçirmeye çalışırlar.

Koç çocuklarının ders çalışmak için yeterli sabırları yoktur. Bu yüzden kendilerini oyuna kaptırırlar. Fakat çalışmanın pratik yolunu buldukları zaman enerjileri onlara yardımcı olur.

Koç çocukları çok soru sorarlar. Her şeyi iyi öğrenmek isterler. Üstünkörü cevaplardan tatmin olmazlar. Tekrar tekrar sorarlar. Eğer etrafınızda sürekli “Neden?” diye sorular soran bir çocuk varsa bilin ki onun bir Koç burcu çocuğu olma ihtimali çok yüksektir.


Koç Burcu’nun diğer özellikleri

koç burcunun diğer genel özellikleri
Koç burcunun diğer özellikleri

En egoist burçtur. Daima doğruyu o bilir. Onun yaptıkları, düşündükleri, sözleri doğrudur. Onun izinden gidilmelidir. O, her şeyde, her zaman ilk ve önder olmak için vardır. Lider olmak en başta gelen arzusudur.

Bulunduğu şartlar içinde bir şekilde önder olmayı başarır. Evlerinde, arkadaşları arasında, işlerinde, okullarında, bir eylemin başlamasında veya bir toplulukta hep öncü olurlar.

Son derece aktif ve hareketlidirler. İstekleri çok güçlüdür. Aceleci oldukları için de dikkatsizdirler. Çabuk eyleme geçerler.

Koçların pratik bir zekâları vardır. Kolayca kavrarlar ve çabuk sonuca giderler. Başarılı olma hırsları ve çabaları çok güçlüdür. Hep önde ve dikkat çekici olmak isterler. Negatif yönlerinden biri de çabuk beğenmeleri ve hemen soğumalarıdır.

Düşündüklerini hemen uygulamak isterler. Sık sık fikir değiştirirler. Bu onların maymun iştahlı gibi görünmelerine sebep olur. Aslında sürekli yenilik peşindedirler. Bu sabırsızlık ve dikkatsizlik yüzünden pek çok önemli noktaları kaçırdıklarının farkında olmazlar. Zaten başkalarının fikirlerine de pek önem vermezler.

Sizi dinliyor gibi görünürler ama pek dinlemezler. Arkalarını döndükleri anda yine kendi bildiklerini okurlar. Doğru bildiklerinden o kadar emindirler ki, “Herkes benim peşimden gelsin,” derler. Dönüp de arkalarını kontrol etmezler. Yani çok fazla sorumluluk almazlar.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

 • Astrolojinin en sabırsız burcu olan Koçlar sabretmeyi öğrenmeliler.
 • Ani öfke patlamaları hem kendilerine hem de çevrelerine zarar verir. Kriz anlarında sakin olmaya çalışmalılar.
 • Her konuda haklı olduklarını düşünmekten vazgeçmeliler. 

Koç burçları hiçbir konuyu kendi hataları olarak görmezler. Başkalarına yüklerler. İşler istendiği gibi gitmezse, hınçlarını başkalarından çıkarırlar. Kısaca hayata bakışları sadece kendi bakış açıları kadardır. Başkalarının gözünden bakmayı beceremezler.  

Neyse ki neşeli, canlı, hayat dolu ve cömerttirler. Bu yüzden hiç arkadaşsız kalmazlar. Yaşlanmayı asla kabul etmezler. Olar için geçmiş değil, şu an vardır.

Spor yapmaya ve devamlı hareketli olmaya özen gösterirler. Enerjilerini ancak böyle atabilirler. Olar için bedensel hareket de en az zihinsel hareket kadar önemlidir. Bu yüzden bedensel sorunları olmamalıdır. Olursa da onları bir an evvel halletmeye çalışırlar. Hasta olmaktan hiç hoşlanmazlar ve hasta olduklarını da kolay kolay kabul etmezler. Ayağa kalkmak için iyice iyileşmeyi bekleyemezler.

Koç burçları düşünmeden hemen tepki gösterir ve çabuk öfkelenirler. Kavgaya hemen hazırdırlar. Bir Koç’un tepesi attı mı gözü hiçbir şey görmez. Ama kinci değillerdir. İçleri dışları birdir. İkiyüzlülük yapmazlar.

Kendileri gibi başkalarını da kolayca eyleme geçirirler. Açık, net ve kısa yoldan gittikleri için ayrıntılar içinde kaybolmadan sorunlara çözüm bulabilirler. Cesaretli ve teşvik edici oluşları insanlara güç verir, ancak sürekli “ben” demeleri çevrelerindeki insanları bezdirir.

Sezgi güçleri çok kuvvetlidir. Bu onlarda bazı korkulara sebep olur. Özellikle ölümden çok korkarlar ama belli etmezler. Her ne kadar atıp tutsalar da, vurdumduymaz gibi davransalar da içlerinde bu korkuyu taşırlar.


Koç Burcu aşkta nasıldır?

koç burcu aşta nasıldır
Koç burcunun aşk hayatı

Aşkta ihtiraslı ve oldukça da kıskançtırlar. Aradıklarını bulmuşlarsa sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olurlar. Sevilmek onları daha başarılı ve çekici yapar.

Koçlar macera, özgürlük, risklere girmek, etrafa meydan okumak, rekabet gibi heyecanlardan çok hoşlanırlar.

 ### Koç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.


Diğer burçlar

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Next Post

Comments

  • Koray
  • 17 Temmuz 2017
  Yanıtla

  Süper

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim