Koç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?

koçla diğer burçlar nasıl anlaşır

Siz farkına varmasanız da çoğu zaman kendi burcunuzla uyumlu olan burçlarla iletişim halinde olursunuz. Ya da ilk görüşte, “Hiç ısınamadım,” dediğiniz insanlara bir bakın. Büyük bir ihtimalle o kişinin burcu sizinkiyle pek de uyumlu değildir. Tabii ki yükselen burçlarınızın ve yıldız haritanızdaki diğer burçların da bu konuda etkisi var. Yine de genel olarak hangi burcun hangisiyle nasıl anlaştığından bahsedelim biraz. Önce 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan Koç burçları ile başlayalım. Sırayla tüm burçları anlatacağım.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Koç – Koç

koçla koçun burç uyumu
Koç burcu ile Koç burcunun uyumu

İki ateş elementine sahip burcun beraberliği tabii ki beklendiği üzere çok enerjik ve heyecanlı olur. Koçların güçlü fikirleri vardır. Her zaman “ben” diyerek hareket ederler. Eğer aranızda yaşanabilecek güç savaşlarından kurtulabilirseniz birlikte çok eğlenebilirsiniz. Hatta iki Koç aşk yaşıyorsanız birlikteliğinizden kıvılcımlar çıkabilir. El ele verdiğiniz sürece başaramayacağınız veya üstesinden gelemeyeceğiniz bir konu yoktur. İkiniz de her zaman büyük düşünürsünüz ve birbirinizin hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Gözü kapalı risk almayı sevdiğiniz için bazen zor durumda da kalabilirsiniz tabii. Eğer bir Koç kadınıysanız ve bir Koç erkeği bulduysanız sonunda derin içgüdülerinizi paylaşabileceğiniz birini buldunuz demektir. Koç’la Koç gerçekten çok iyi anlaşır!

(Koç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)


Koç – Boğa

koçla boğanın burç uyumu
Koç burcu ile Boğa burcunun uyumu

Bir Boğa’ya âşık olduysanız eğer bilinçaltınız hayatınıza çeki düzen vermek istiyor demektir. Boğa burcu sizden çok farklıdır. Risk almayı sevmez, adımlarına dikkat eder ve güvenliğine çok düşkündür. Güvenilir Boğa burcunun sinirleri sizinki kadar da sağlam değildir. Bu yüzden aranızda sürtüşmeler yaşanabilir. Boğa’nın son derece üretken, pratik ve iyi kazanan biri olduğunu göreceksiniz. Alışkanlıklarına ve ev hayatına o kadar bağlıdır ki onu evinin dışına çıkarmanız neredeyse imkânsızdır. Sizin hareketli yapınızla onun sakin hali aslında hiç uyuşmaz. Kısa bir süre içinde zaten ondan sıkılabilirsiniz. Üzgünüm ama Koç ile Boğa ilişkisini yürütmek oldukça zordur.

(Boğa burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – İkizler

koçla ikizlerin burç uyumu
Koç burcu ile İkizler burcunun uyumu

İkizler neşesiyle ünlü bir burçtur. Koç burçları ve İkizler burçlarının ortak yönleri ise çabuk sıkılmaları ve yeni heyecanlar aramalarıdır. Koçlar, aynı anda birçok projeyi idare edebilirler ve İkizler de bu yeteneğe sahiptir. Konuşkan, hareketli, aktif ve birçok arkadaşı olan Koç ve İkizler birbirine oldukça uygundur. Koç burcu ilişkide lider olmak ister. İkizler ise değişken yani uyumlu nitelik taşıdığı için bu durumu sorun çıkarmadan kabullenir. İkizler asla içine atmaz ve kin tutmaz. Koç’un delilikleriyle de çok güzel başa çıkar. Ateş elementi Koç için, hava elementi İkizlerin varlığı taze hava gibidir. İster arkadaşlık olsun isterse aşk ilişkisi, birbirinizin kıymetini bilin.

(İkizler burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Yengeç

koçla yengeçin burç uyumu
Koç burcu ile Yengeç burcunun uyumu

Yengeç burcu sizin burcunuzdan çok farklıdır. Öncelikle ailesine çok düşkündür. Koçlar risk almayı sever ama Yengeç burcu daha sağlam adımlarla ilerlemek ister. Yengeç burcu, ilişkisinde değer verdiği kişiye bunu en iyi şekilde gösterir. Sevdiği kişiyi sahiplenir ve kıskanır. Duygusal iniş çıkışlarla dolu hassas bir burçtur. Ruh halleri de sık sık değişir. Günlerce hatta bazen aylarca neşeliyken birdenbire buhranlar içine girebilir. Bu durumun da ne kadar süreceğinin garantisi yoktur. İçine kapandığı zaman onu dışa döndürecek sabrınız olması gerekir. Size göre fazla somurtkan ve mızmızdır. Bu durumdan şikâyetçi olduğunuz zaman kalpsizlik ve ilgisizlikle suçlanabilirsiniz. Yengeç burcunun terk edilme korkusu, Koç burcunun ise özgürlüğünün kısıtlanacağına dair korkusu vardır. Ama ilişkiyi yürütmeyi bir şekilde başarabilirseniz Koç burcu daha duygusal, Yengeç ise daha canlı ve macera dolu bir hayata kavuşabilir. Sonuç ise tamamen ikinizin elinde!

(Yengeç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Aslan

koçla aslanın burç uyumu
Koç burcu ile Aslan burcunun uyumu

Enerjik, heyecanlı, güç dolu bir ilişki sizi bekliyor. Koç ve Aslan bir aradayken çok renkli düşünceler, iyimserlik ve hareket ortaya çıkar. Bu iki burç için gezmek, eğlenmek ve beraber zaman geçirmek çok keyiflidir. Fakat her ikiniz de gururunuza fazla düşkün olduğunuz ve gelişmiş egolar barındırdığınız için pek çok konuda çatışmaya girebilirsiniz. Neyse ki barışmanız da tıpkı saman alevinin hemen sönmesi gibi aniden olur. Bu arada Koç öncü, Aslan ise sabit bir burçtur. Bu yüzden Koç sürekli yeni bir fikir üretirken Aslan her konuda daha ağırdan alabilir ve bu durum sizin pek hoşunuza gitmez. Aşkta ise bu ikili, aniden parlayan ve çabuk gelişen bir birliktelik yaşayacaktır. Yani yıldırım aşkı gibi bir durum olabilir. Birbirinizi meşgul edebildiğiniz sürece de ilişkinizde sorun yaşamayacaksınız.

(Aslan burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Aslan burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Başak

koçla başağın burç uyumu
Koç burcu ile Başak burcunun uyumu

Eğer Başak burcu bir sevgiliniz varsa onun yanındayken kendinizi çok güçlü hissedebilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu ilişkide bilin ki Başak, her zaman haklı çıkmayı becerir ve sizin gözünüzden kaçan detayları asla kaçırmaz. Bazen hiçbir konunun onu memnun edebilecek kadar kusursuz olamayacağına inanırsınız. Unutmayın, Başak size zorluk çıkarmak için değil, dış dünyada daha iyi görünebilmeniz için yani sizin iyiliğiniz için böyle davranır. Egonuzu kontrol altında tutup Başak’ın tavsiyelerine uyarsanız çok başarılı olabilirsiniz. Bütün olağanüstü başarılı Koç’ların arkasında ilgili, titiz bir Başak vardır. Eğer gerçekten çaba gösterirseniz bu birliktelik ömür boyu sürer. Elinizden geleni yapın, pişman olmayacaksınız!

(Başak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Başak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Terazi

koçla terazinin burç uyumu
Koç burcu ile Terazi burcunun uyumu

Bu iki burcun beraberliği canlı ve ışıl ışıl olur. Terazi burcu oldukça politik, yalandan nefret eden ve her daim dürüst olmayı seven bir burçtur. Bu ilişkide pürüz istemiyorsanız siz de ona öyle davranın. Terazi burcu, istediğini her zaman elde eder ve bunun için de sakinliğini silah olarak kullanır. Fevri Koç burcu ise bir an parlar ve isteklerini yaptırmaya çalışır. Sevgiliniz sorunlarınıza adil çözümler önerirken sizin de psikopatlık huyunuzdan vazgeçmeniz gerekir. Sabırlı ve sakin olduğunuz sürece bu ilişki mükemmel uyuma kavuşacaktır. Kısacası hemen dellenmeyin! Patavatsız patavatsız konuşmayın. Bir söz söylemeden önce üç kez düşünün. Başarabilirseniz tabii! Sizi çılgın Koçlar!

(Terazi burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Akrep

koçla akrepin burç uyumu
Koç burcu ile Akrep burcunun uyumu

Üzgünüm ama astrolojik açından pek de uyumlu değilsiniz ama çaba gösterirseniz eğlenceli bir ilişkiniz de olabilir. Hem belki yükselen burçlarınız uyumludur kim bilir. Aslında Akrep burcu size sadık kalacaktır ama iki burç da oldukça sabit fikirli olduğu için zıtlaşmalar ilişkinin düzenini bozabilir. Akrep burcu keşfedilmek ister. Onu anlamaya çalışmak ve anlamak ise sizin elinizde. Bu da sabır istiyor tabii ki ama sizin de bildiğiniz gibi sabır en iyi meziyetlerinizden biri değil. Birine bağlanıp onun sadık sevgilisi olmak da pek size göre olmayabilir. İlişkinizin başında ne istediğinize karar verin. Eğer bir Akrep burcuna âşık olduysanız buna değeceğini de şimdiden söyleyeyim. Ama yine de dikkatli olmalısınız çünkü Akrep’in canını yakarsanız vay geldi halinize!

(Akrep burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Yay

koçla yayın burç uyumu
Koç burcu ile Yay burcunun uyumu

Koç ve Yay her açıdan mükemmel anlaşır. İkiniz de maceracı ve eğlenceli ruhlara sahipsiniz. Fakat Yay sizden daha esnek ve uyumlu bir burçtur. Sizse kolay kolay kimseyle uzlaşmayı beceremezsiniz. Aranızda bir anlaşmazlık olduğunda genelde Yay alttan alacaktır ve de bunu fazla dert etmeyecektir. Gene de çok ileri giderseniz açık sözlülüğü ile size anında kendinize getirmeyi becerecektir. İlişkinizin başarılı olma sebeplerinden biri de budur zaten. İki burç arasındaki iletişim hızlı, güçlü ve sevgi dolu olur. Yay da siz de anlık sürprizlerden hoşlanırsınız. Yay’ın iyimser ve heyecanlı yapısına hayran olacaksınız. O da sizin sınır tanımayan yaklaşımınıza bayılacak. Birlikte hayata dört elle sarılabilirsiniz. Eğer bir Koç burcuysanız Yay sizin için yaratılmış diyebiliriz.

(Yay burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yay burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Oğlak

koçla oğalağın burç uyumu
Koç burcu ile Oğlak burcunun uyumu

Oğlak çok planlı bir burçtur, siz ise tam tersi. Siz sürekli olarak yeni, heyecanlı fikirler üretirken Oğlak tedbirlidir ve adımlarını kırk bin kere düşünerek atar. Bir Koç olarak iyimser bir yapıya sahipsiniz ve her kötü günden sonra aydınlık günlerin geleceğini bilirsiniz. Oysa Oğlak, sizi en kötüsüne hazırlamaya çalışır. Gene de ikinizin olumlu özellikleri bir araya geldiği zaman sağlam temeller oluşturabilirsiniz. İlişkiyi Oğlak yönetirse durağan ama huzurlu, siz yönetirseniz dağınık ama canlı olursunuz. İpleri sadece Oğlak burcunun eline bırakırsanız size göre çok sıkıcı ilerleyen bir ilişki yaşayabilirsiniz. Kontrol tamamen sizde olursa da bu kez Oğlak yorulacak ve yıpranacaktır. Orta yolu bulup uzlaşabilirseniz ikiniz için de hayat gayet keyifli ilerleyebilir.

(Oğlak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Oğlak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Kova

koçla kovanın burç uyumu
Koç burcu ile Kova burcunun uyumu

Koç ve Kova birlikte süper zaman geçiren burçlardandır. Koç burcunun Kova burcu ile macera dolu bir hayatı olur. Kova’nın gizemli ilgisiz tavırları, keskin analitik zekâsı ve yenilikçi tutumu size çok cazip gelecektir. Hatta adeta büyüleneceksiniz diyebilirim. İlişkide tabii ki lider olmak isteyeceksiniz. Özgürlüğüne düşkün ve kafası kendi işleriyle meşgul olan Kova ise buna pek aldırmayacaktır. Yani sizin o, “Benim dediğim olacak!” hallerinize Kova gülüp geçecektir. Hatta bu tavrınızı sevimli bile bulabilir ki o kadar da rahat bir burçtur. Zaten ikiniz için de özgürlük çok önemlidir. Yalnız ne zaman ne yapacağı belli olmayan Kova burcunu anlamakta bazen zorlanabilirsiniz. Ama unutmayın, en başta sizi çeken özelliklerinden biri de buydu. Her halükarda Kova ile olan beraberliğiniz canlı, neşeli ve bombastik olacaktır.

(Kova burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Kova burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Koç – Balık

koçla balığın burç uyumu
Koç burcu ile Balık burcunun uyumu

Balık burcu sevgilisinin ona destek olmasını ister, Koçlar ise bunu kolaylıkla yapabilirler. Balık insanı yumuşak, fedakâr ve yaratıcıdır. İlişkide iplerin kendisinde olmasını istemez ve idareyi memnuniyetle size bırakır. Yalnız Koç burcu Balık’ı ağır eleştirmemelidir çünkü o çok insancıl ve duygusal bir burçtur. Çabuk kırılabilir ve bu yarayı onarmak da pek kolay olmaz. Sizin hiç umurunuzda olmayan bir konu bile ona acı verebilir. O yüzden biraz nazik olun! Balık size yapışıp devamlı sizden bir talepte bulunmayacaktır. Onun yaratıcı ve zengin bir iç dünyası vardır. Sizinle birlikte partilere, yemeklere gitmekten zevk alacak daha sonra da mutlu bir şekilde kendi iç dünyasında dinlenmeye çekilecektir. Ona kendinize nasıl davranılmasını itiyorsanız öyle davranın o da size bunun karşılığını fazlasıyla verecektir.

(Balık burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Balık burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)

Diğer astroloji yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim