Başak burcu özellikleri ve tarihleri – Başak burcu hakkında genel bilgiler

başak burcu özellikleri ve başak burcu tarihi

Kendinize gerçek bir dost mu arıyorsunuz? Kırılacağınızı veya üzüleceğinizi hiç umursamadan en katı gerçekleri yüzünüze vuracak ama yeri geldiğinde de arkanızı kollayacak. O zaman bu dostu bir Başak burcundan seçin. Tamam, biraz sivri dilli bir arkadaştırlar ama sizi yarı yolda bırakmayacaklarını bilirsiniz. Astrolojinin en dürüst burcu olan Başak burcunu yakından tanımaya ne dersiniz?

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

BAŞAK BURCU

Başak burcu tarihi:  23 Ağustos – 22 Eylül
Grubu:  Toprak, negatif
Gezegeni:  Merkür
Uğurlu günü:  Çarşamba
Uğurlu sayısı:  0, 5, 16
Uğurlu taşı:  Akik, ametist, turkuaz, opsidyen, yeşim
Uğurlu renkleri:  Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi
Uğurlu çiçekleri:  Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
Uğurlu kokuları:  Leylak, limon, sardunya
Uğurlu müzik:  Nostaljik ve romantik şarkılar
Belirgin özelliği:  Temizlik, dikkat ve merak
Negatif yönü:  Çekingenlik
En büyük isteği:  İşte başarılı olmak
Anlaştığı burçlar:  Boğa, Oğlak
Anlaşamadığı burçlar:  İkizler, Yay, Balık
Kariyerine yardımcı olan burç:  İkizler
Duygusal açıdan destekçisi olan burç:  Yay
Maddi açıdan yardımcısı olan burç:  Terazi
Evlilik için en uygun burç:  Balık

Başak Burcu erkeğinin genel özellikleri

başak burcu erkeğinin genel özellikleri
Başak erkeğinin özellikleri

Başak erkekleri, doğaları gereği mütevazı ve gösterişsizdirler ama ciddi görünüşlerinin altında çekici ruhları yatar. Düşünce ve amaç temizliği denince akla hemen Başak burçları gelir. Ayağı yere basan, idealist ve romantik kişiliklerdir.

Aşkta gösterişten ve estetikten çok kalite ararlar. Ancak zeki ve ne istediğini bilen kadınlar başak erkeklerini etkileyebilirler. Çünkü onlar, üzerinize giydiğiniz son moda kıyafetlerden, saçınızın modelinden veya yaptığınız makyajdan etkilenmezler. Başak erkeklerini sadece orijinalliğinizle kendinize bağlayabilirsiniz.

Aşta hayal kırıklığı yaşadıklarında kendilerini hemen en zor işlere adamak gibi bir halleri vardır. Bir süre insanlardan uzak kalırlar. Bu inziva süresi boyunca kendilerini yenilerler. Çok kısa bir zaman sonra sahalara geri dönerler.

Başak erkekleri, keskin bir zekâya sahiptirler. Elementleri olan toprak kadar da sağlam olurlar.

Âşık olacakları kişiyi bulmak için değerli zamanlarını harcamazlar. Çünkü yeme – içme, giyim – kuşam, sağlık ve iş konularında olduğu gibi kadın seçiminde de aynı derecede eleştirel ve titiz insanlardır.

Zeki ve sofistike kadınları çekici bulurlar. Kesinlikle çapkın değillerdir. Ama bir kadın tarafından tavlanmak çok hoşlarına gider.


Başak Burcu kadınının genel özellikleri

başak burcu kadini özellikleri
Başak kadınının özellikleri

Başak kadınları cazibelerini kullanmayı çok iyi bilirler. Başarılı erkekleri severler. Kontrollü ama çok romantiktirler. Bir ilişkide olaylara dışarıdan bakmayı becerebilen nadir karakterlerdir. Bir erkeğin ne istediğini bilirler. Zeki ve organizedirler.

Yükselen burçlarına ve yıldız haritalarına bağlı olarak değişkenlik gösterse de Başak kadınları genelde utangaç tiplerdir. Fakat bu özelliklerine rağmen toplum kurallarını delmekten çok hoşlanırlar. Birleri onlara, “Bunu yapma,” derse inadına yapacaklardır. İstedikleri uğruna savaşmaktan asla çekinmezler. Bu anlamda asi bir tarafları vardır.

Başak kadınlarını etkilemek çok zordur. Arkadaşları tarafından çok sevilirler ama en yakın dostları bir elin parmağını geçmez. Çünkü çevrelerinde sadece güvendikleri insanlar olsun isterler. Alışkanlıklarını ve dostlarını kolay kolay terk etmezler.

Yaşam boyu en iyisini istedikleri için herkesi ve her şeyi eleştirirler. Onları hoşnut etmek çok zordur. Duygusal ilişkilerinde de bu durum böyledir.

Başak kadınlarının paraya çok önem verdikleri söylenemez ama genel olarak tutumludurlar. Lüks bir restorana gidip yemek yemektense, evde aileleriyle vakit geçirmeyi severler. Ama bu seyahat etmeyi sevmedikleri anlamına gelmez. Boş zamanlarını sevdikleriyle geçirmeyi isterler ve gezmeyi severler.

Kendileri gibi çevrelerinin de temiz ve düzenli olmasını isterler. Her konuda temiz, tertipli ve düzenlidirler. Dağınıkmış gibi görünen Başak burçlarının bile kendi içlerinde bir düzenleri vardır. Kolay kolay hiçbir eşyalarını kaybetmezler. Neyi nereye koyduklarını iyi bilirler. Bu takıntılarını çevrelerindeki insanlara da uygulamaya çalışarak onları zaman zaman sıkboğaz edebilirler. Bir Başak kadınının eşi olmak zordur. Çoraplarını evin ortasında bırakan bir eş her zaman eleştiri oklarına maruz kalacaktır.


Başak Burcu çocukları

Başak burcu çocuğunun özellikleri
Başak çocuklarının özellikleri

Başak burcu çocuklarının zihinleri küçük yaşlardan itibaren çok hızlı çalışmaya başlar. Onların bitmek tükenmek bilmeyen sorularını içtenlikle ve geçiştirmeden cevaplamak gerekir. Yoksa içlerine kapanma eğilimi gösterebilirler. Zaten kendi hallerinde sessiz ve sakin çocuklardır.

Bu zeki çocukların çevrelerinde olup bitenleri hızla analiz etme özellikleri vardır. Moralinizin bozuk olduğunu veya eşinizle tartıştığınızı bir Başak çocuğundan kolay kolay saklayamazsınız. O yüzden güzelce durumu ona anlatmak en iyisidir.

Büyüdükçe daha da sevimli olan Başak çocukları, doğada olmayı çok severler. O yüzden arkadaşlarıyla bahçede oynamaktan büyük keyif alırlar.

Ayrıca zekâlarını tatmin edecek puzzler ve bulmacalara büyük ilgi duyarlar.


Başak Burcu’nun diğer özellikleri

Başak burcunun diğer genel özellikleri
Başak burcunun diğer özellikleri

Bu burçta doğan kişiler çalışkan ve pratiktirler. Ayrıntıları inceleyerek becerikli olduklarını çevrelerine göstermek isterler. Ama detaylarla uğraşmaktan bazen asıl sorunu gözden kaçırabilirler. Her şeyi doğru yaptıklarına inanırlar. Hata kabul etmezler. Bazen yanlış yapsalar da kolay kolay başladıkları işi bitirmeden bırakmazlar. Dolayısıyla iyi birer araştırmacı olurlar.

Başak burçları yorulmadan, şikâyet etmeden büyük bir şevkle uzun süre çalışabilirler. Hizmet etmeyi severler. Herkesin işi biter ama onların her zaman meşgul oldukları bir detay vardır. O yüzden ömürleri biter ama işleri bitmez. Detayıyla da olsa yapacakları işi planlamada ve uygulamada başarılıdırlar. Ancak uygulama süresi uzundur. Sessiz ve derinden giderek hedefe ulaşırlar. İşte kendi metotlarında ısrarlıdırlar. Başarılı olmak onlar için çok önemlidir.

Pek çok kişinin üzerinde bile durmadığı, hatta farkında bile olmadığı ince detaylar onlar için çok önemlidir. Yani gereksiz ayrıntılar ve detaylar onlardan sorulur. Onlara kişisel bir soru sorun, size 10 dakikada bütün hayatlarının özetini geçebilirler. Başak burçlarına bir şey anlatıldığında da hemen konuyu kavrarlar. Daha karşıdakinin lafı bitmeden onlar olayı çoktan anlamışlardır.

Detaylarla boğuşmaktan kendilerine faydalı olabilecek esas noktalardan mahrum kalırlar. Hayattaki tek hedefleri mükemmeli yakalamaktır. Oysa bu kadar detaylara dalarak bunu bulmanın mümkün olmadığını göremezler.

Beğenilmek en başta gelen arzularıdır. Başaklar genellikle minyon insanlardır ama narin görünüşlerinden umulmayacak kadar güçlüdürler. Sağlam karakterleri ve sağlam fizikleri ile çevrelerinin hemen dikkatini çekmeyi başarırlar.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Düşüncelerini detaylar denizinden kurtarabilmek.  
  • Çevrelerindeki insanlara karşı daha hoşgörülü olmak.
  • Mükemmellik arayışından vazgeçmek ya da dozunu azaltmak.

Neşeli, esprili, konuşkandırlar. Onları kibar yapan bir de çekingenlikleri vardır. Olayların, kişilerin komik yanlarını bulup taklit ederek şakalar yaparlar. Hatta ileri gidip kırıcı bile olabilirler.

Çok eleştiricidirler. Ama kendilerinin eleştirilmesine asla tahammül edemezler. Çok çabuk alınır, incinir ve ağlayabilirler. Ancak duygularını bastırıp saklamayı da becerebilirler.

Başları sıkışınca ve zor durumlarda kolayca olayları abartabilirler. Kendi hatalarını başkalarına yüklemeye çalışarak savunmaya geçebilirler.

Başaklar çok evhamlıdırlar. Çeşitli korkuları vardır. Karanlıktan, yalnızlıktan, hırsızdan, kapalı yerlerden, özellikle de hastalanmaktan çok korkarlar. Kalabalıktan hiç hoşlanmazlar.

Tokalaşınca elini yıkayan veya kolonya ile dezenfekte eden, sebzeleri meyveleri sabunla yıkayan, çamaşırlarını eriyene kadar yüksek ısılarda kaynatan, toza karşı savaş açan hastalık hastası tipler bu burçtan çıkar. Hepsi de böyle olacak diye bir kural yok ama Başak burçlarında bu takıntılardan bazılarına mutlaka rastlarsınız.

Mantıklıdırlar. Elde edemeyecekleri şeylerin peşinden koşmazlar. Pek cesur da sayılmazlar. Risklere girmek onların çizgilerinin dışında kalır.

Mütevazı, nazik ve alçak gönüllüdürler. Dostlukları ve arkadaşlıkları çok iyidir. Dostlarının yardımına seve seve koşarlar. Onlara hizmet etmekten çekinmezler.

Her şeyde olduğu gibi giyim konusunda da titizdirler. Temiz ve şık olmayı çok iyi becerirler. Giydiklerini yakıştırırlar. Ucuz, pahalı pek umursamazlar, kendi tarzlarını yaratırlar. Giysiler onların üzerinde bir anlam kazanır, değerlenir. Tercihleri genellikle klasik çizgilerdir ama üzerlerindeki her ayrıntı birbiriyle uyumludur.

Başaklarda sanki sihirli bir güç vardır. Elleriyle tuttukları her nesneyi pırıl pırıl yaparlar. Bir Başak burcunu çamura atsanız, oradan bile lekesiz çıkmayı başarırlar. Evleri, giysileri, eşyaları daima temizdir. Bir şeyi uzun seneler kullansalar da o gün alınmış gibidir.


Başak Burcu aşkta nasıldır?

Başak burcunun aşk özellikleri
Başak burcunun aşk hayatı

Başak burçları her konuda olduğu gibi aşkta da en iyiyi aradıkları için evlilik konusunda çabuk karar veremezler. Uzun yıllar bekarlığı tercih edebilirler. Otuzundan önce evlenen bir Başak burcuna rastlamak gerçekten çok zordur. Eğer aradıklarını bulabilirlerse sadık bir eş, mükemmel bir ebeveyn olurlar.

Aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde iki yüzlülükten hiç hoşlanmazlar. Eğer böyle bir davranışa maruz kaldıklarını düşünürlerse hemen ilişkilerini sonlandırırlar. Bir daha da arkalarına bakmazlar.

Bir Başak burcunu etkilemeye çalışıyorsanız önce sert bir duvara toslarsınız. Çünkü Başaklar çoğu zaman kusursuz insanı ararlar. Küçük komplimanlar yapmak ve sabretmek onu kazanmanın tek yoludur. Sevildiklerini gerçekten anlarlarsa da tüm dünyayı karşılarına alabilirler. Sizden kolay kolay vazgeçmezler.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim