Yengeç burcu özellikleri ve tarihleri – Yengeç burcu hakkında genel bilgiler

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri ve Tarihi

Su elementi burçlarının hepsinde olduğu gibi Yengeç burçları da oldukça hassas ve duygusaldırlar. Hatta Yengeçler için “tam bir sevgi pıtırcığı” tabirini kullanabiliriz. Fakat en büyük sıkıntıları bağlandıkları insanlardan ve eşyalardan kolay kolay kopamamalarıdır. Yengeç burçlarını biraz daha yakından tanıyalım, ne dersiniz?

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu tarihi: 23 Haziran – 22 Temmuz
Grubu: Su, negatif
Gezegeni: Ay
Uğurlu günü: Pazartesi
Uğurlu sayısı: 2, 4, 12
Uğurlu taşı: Ametist, ay taşı, kristal kuvars
Uğurlu renkleri: Beyaz, gümüş, açık gri, mor
Uğurlu çiçekleri: Nilüfer, beyaz gül, zambak
Uğurlu kokuları: Misk, müge, leylak
Uğurlu müzik: Romantik aşk şarkıları
Belirgin özelliği: Sadakat
Negatif yönü: Dikkatsizlik
En büyük isteği: Toplumda yükselme
Anlaştığı burçlar: Akrep, Balık
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Terazi, Oğlak
Kariyerine yardımcı olacak burç: Koç
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Terazi
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Aslan
Evlilik için en uygun burç: Oğlak

Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.


Yengeç Burcu erkeğinin genel özellikleri

yengeç burcu erkeğinin özellikleri
Yengeç erkeğinin özellikleri

Yengeç erkekleri oldukça hassastır. Çabuk incinirler ve kırılırlar. Küçük bir olayı büyütüp gereksiz yere üzülürler. Bazen de düşüncesizce söyledikleri sert sözlerle arkadaşlarını kırabilirler.

Başkalarını eleştirmeye bayılırlar ama eleştiriye gelemezler. Eleştirildikleri zaman hırçın ve sinirli olurlar. Saldırgan tavırlar alırlar. Sonrasında da kendilerini korumak için kabuklarına çekilirler. Fakat sert kabuklarının altında yumuşak ve sıcak kalpleri vardır.

Yengeçler karmaşık insanlardır. Onları anlamak kolay değildir. Bir Yengeç erkeğini eski eşyalara olan merakından hemen tanıyabilirsiniz. Örneğin eski bir Amerikan arabası tam Yengeç erkeğine göredir.

Duygularını açıkça ifade etmekten hoşlanırlar. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Aynı sorumluluk duygusunu karşı taraftan da beklerler.

Öfke, onları acımasız bir düşman yapabilir fakat onları sevgiyle kolayca yönetebilirsiniz.

Yemek yapmaya bayılırlar, kadınları da bu yönleriyle etkilemeyi severler.

Olağanüstü bellekleri sayesinde olayları, tarihleriyle kolayca anımsarlar. Bir Yengeç erkeği, Sevgililer Günü gibi özel günleri asla unutmaz.

Yengeç erkekleri soylu ve dingin ortamlarda çalışmayı severler. Duyuları çok gelişmiştir.

Bu burçta doğan erkekler gizemlidir. Onlara kolay ulaşılamaz. Son derece duygusaldırlar. Yabancılara pek güvenmezler, hatta en yakın arkadaşlarına bile o kadar güvendikleri söylenemez. Kendilerini güven anlamında tatmin edecek bir kadına ise asla hayır demezler.


Yengeç Burcu kadınının genel özellikleri

yengeç kadınının özellikleri
Yengeç kadınının özellikleri

Yengeç kadınları duygusal ve dengelidirler. Üzüntü ve umutsuzluk duyduklarında kendi içlerine ve yalnızlıklarına çekilirler.

Ön sezgileri çok güçlüdür, başkalarını yargılamazlar. Düşünür ve düşündüklerini uygun bir dille yansıtma özelliğine sahiptirler.

Yuvalarına ve ailelerine düşkündürler. Kolay anlaşılabilen ve geçinilir tiplerdir.

Yengeç kadınları da erkekleri gibi hassas ve duygusaldırlar. Son derece güçlü bir hafızaları vardır.

Zenginliğe önem verirler. Hayatı zengin yaşayan erkeklerden hoşlanırlar.

Eleştirilmekten nefret ederler, alaya alınmak onlarda derin yaralar açar.

Yengeç burcunun erkekleri ve kadınları aşkta kolay kolay ilk hamleyi yapacak cesareti gösteremezler. Ama ilişki başladıktan sonra Yengeç kadınları sevdikleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar.

Yengeç burcu kadınları asla arkadaşlarını yüz üstü bırakmazlar. Fakat bir menfaat çatışması varsa da acımadan kıskaçlarını geçirebilirler. Ayrıca ailelerinin üzerine titrerler.

Yengeç burcu olan anne ve babalar çocuklarının büyüdüklerini kabul etmezler. Dolayısıyla onlara gösterdikleri aşırı ilgi çocuklarını rahatsız eder.


Yengeç Burcu çocukları

yengeç burcu çocuğunun özellikleri
Yengeç çocuğunun özellikleri

Yengeç çocukları genellikle tombul çocuklar olurlar, çünkü yeme sıkıntıları yoktur. Annelerinin hiçbir zaman onları bir şeyler yemeleri için zorlaması gerekmez.

Genellikle neşeli çocuklardır. Fakat duygu geçişleri çok hızlıdır. Bir an çok mutluyken bir anda ağlamaya başlayabilirler.

Sevdikleri insanlara çok bağlıdırlar. Hep onların yanında olmak isterler. Fakat sevmedikleri insanlara karşı toleransları çok düşüktür.

Yengeç çocuklarının mutlu olabilmeleri için huzurlu bir aile ortamında ve güvendikleri kişilerle birlikte yaşamaları gerekir.

Sezgileri çok güçlüdür. Kendilerinden ne istendiğini hissederek ona göre davranırlar. Bu sayede sevilmeyi de başarırlar.

Bir Yengeç çocuğunu sürekli hayaller kurarken yakalayabilirsiniz. Kurdukları hayallerle uzun süre oyalanırlar. Hatta bu hayallere o kadar inanırlar ki bazen gerçekmiş gibi anlatırlar. Hafızaları da güçlü olduğu için bu oyuna uzun süre devam edebilirler.


Yengeç Burcu’nun diğer özellikleri

yengeç burcunun diğer genel özellikleri
Yengeç burcunun diğer özellikleri

Duygusal, merhametli, hassas ve sadakatli bir kişilikleri vardır. Gözyaşları akmaya hazır bekler. Acıma duyguları güçlüdür.

Son derece anaç ve koruyucudurlar. Bu durum karşı tarafı bıktıracak derecelere bile varabilir. Sevdikleri ve sahiplendikleri kişilerin her şeyini düşünürler. İhtiyaçlarını karşılamaya gayret ederler.

Aile, çocuklar, anne, baba Yengeç burçları için çok önemlidir. Huzurlu ve güvenli bir yuva en önemli ihtiyaçlarıdır. Aynı zamanda maddi güven içinde olmak en büyük arzularıdır. Ailelerinden, evlerinden, vatanlarından uzaklaşmak onlar için çok zordur.

Genellikle kendilerine güvenleri azdır. Ama cesaretlerini toplayıp kazanacaklarından emin oldukları zaman, büyük bir coşku ile harekete geçerler. Hatta böyle zamanlarda insanları rahatlıkla peşlerinden sürükleyebilirler.

Aslında çalışkan ve aktif tiplerdir ama aceleci ve telaşlı hareket ederler. Dikkatsizlikleri ile bilinirler.

Neşeli, konuşkan, iyimser, canlı ve hareketliyken birden bire somurtkan, sessiz ve dargın oluverirler. Size göre bunun hiçbir anlamı olmaz çünkü elle tutulur bir sebep görmezsiniz. Oysa onların nedenleri kendilerine göre çok haklıdır. Kim bilir akıllarına çok eskiden yaşanan ne geldi? Kimin sözünden o anda kuşkuya, kıskançlığa esir oluverdiler? Bu onlara yıldızları olan Ay’ın oynadığı garip oyunlardır.

Tuttuklarını asla bırakmazlar. Bu bir fikir, bir kişi veya herhangi bir konu olabilir. Ellerinden kurtulmak çok zordur. Bir Yengecin eski sevgilisiyseniz vay halinize. Sık sık arayıp kendini hatırlatmaktan vazgeçmeyecektir. Çabuk kırılmalarına rağmen bu şekilde direnme güçleri fazladır. Geleneklerine de bağlıdırlar.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

 • Aceleciliklerini yenmeyi
 • Duygularının ağırlığını mantık kullanarak dengelemeyi
 • Tuttuğunu bırakabilmeyi

Biriktirici, toplayıcı ve yedekçidirler. Daima bir yerlerde yedek para veya ihtiyaçları olabilecek şeyler bulunur. Param yok diyorlarsa, bunun anlamı, yedeklerinin dışında paraları olmaması demektir. Biriktirmek için fazla çaba harcamazlar aslında, çünkü para onlarda kendiliğinden birikir.

Yengeç burçlarının dışarıya karşı özgüvenli ve kuvvetli bir imajları vardır. Oysa güvene ihtiyaçlar duyarlar. Çekingen ve içe dönüktürler. Hata yapınca üzülürler ve suçu genellikle kendilerinde bulurlar.

Birileri dikkatle onlara bakıyorsa, bundan huzursuz olurlar. “Acaba bende bir sorun mu var?” diye düşünürler. “Beğenildiğim için bana bakıyorlar,” diye düşünmek akıllarına gelmez.

Çoğu kez başkalarının onlara haksızlık ettiğini düşünürler. Niye bana böyle yaptılar veya yapmıyorlar gibi düşüncelere çok kapılırlar.

Yardım görmemekten yakınırlar. Şikâyet etme ve dırdır yapma özellikleri çevrelerindeki insanları yorar. Ayrıca yüzlerini hemen asmaları ile meşhurdurlar. Üzüntülü zamanlarında onları alışveriş yaparken görebilirsiniz.

Sevdiklerinin, yakınlarının, kendilerini sorumlu hissettikleri kişilerin dertleri Yengeç burçlarını çok üzer. Yoksul, yardıma muhtaç kim olursa hemen yardım etme isteği duyarlar. Aşırı merhametleri suistimale açıktır. İyi niyetleri kötüye kullanılırsa çok incinirler, bir daha iyi bir davranışta bulunmamaya karar verirler. Ama bir müddet sonra gene merhametleri ön plana geçer, dayanamazlar.

Yemek yapmayı, mutfak ve ev işlerini çok severler. Ellerinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca midelerine düşkün olurlar.

İçine kapanık olmadıkları ve duygularına esir düşmedikleri zamanlarda oldukça sevimli, konuşkan, neşelidirler. Gevezelik etmeyi, dedikodu yapmayı severler. Hatta taklit yetenekleri bile vardır. Bulundukları ortama çabuk uyum sağlarlar.


Yengeç Burcu aşkta nasıldır?

Yengeç Burcu aşkta nasıldır?

Sevgi yönleri çok kuvvetlidir. Ama kuşkucu tutumları, kuruntuları ve kıskançlıkları ile sevgiyi hem kendilerine hem de sevdiklerine zehir edebilirler.

Sevdikleri kişi yanlarındayken iyilerdir ama yanlarında değilse hemen kuşkulanacak bir fikir üretebilirler. Şüphelenerek olayların üstüne gider, araştırır incelerler. Bu tutumları çoğu kez kuşkularının daha da artmasından başka bir işe yaramaz.

Aile bağları güçlüdür. Evlenseler bile bu böyle kalır. Hatta bu aşırı ebeveyn düşkünlüğü eşleri ile aralarında sorunlar çıkmasına neden olabilir. Ailelerini kaybetmek ve yalnız kalmaktan çok korkarlar. Yanlarında güvenecekleri birilerinin olması onları rahatlatır.

Yengeç burçları romantik ilişkileri tercih ederler. Sevildiklerini bilmek onlara yetmez, bunu her fırsatta hissetmek isterler.

Pek çok durum karşısında çok çabuk dehşete kapılırlar, panik yaparlar. Sevdikleri insanı ellerinden kaçırmak da en büyük korkularıdır. Bu yüzden ilişkilerinde genellikle zarar gören taraf onlar olur.

 ### Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Sema
  • 11 Ağustos 2017
  Cevapla

  Acaba dedim benimi inceledinizde bu Yengeç burcunu yazdınız. Muhteşemdi teşekkürlerr?

   • hazanakoz
   • 11 Ağustos 2017
   Cevapla

   :)) Ben teşekkür ederim Sema, okumana sevindim..

  • zeynep _B
  • 17 Eylül 2019
  Cevapla

  Coook guzeldi tam ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim