Aslan burcu özellikleri ve tarihleri – Aslan burcu hakkında genel bilgiler

Aslan burcunun genel özellikleri ve aslan burcunun tarihi

Ah şu Aslanlar, egolu vahşi kedicikler! Astrolojinin en eğlenceli ve en korumacı burcuna sahip olsalar da farkına varmadan pek çok kişinin canını yakarlar. Onlar için savaşta her şey mubahtır. Konu bir aşk hikâyesi de olabilir iş ilişkisi de! Eğer bir Aslan burcunu kontrol etmeye çalışırsanız işiniz çok zor demektir. Bu çılgın burçtan biraz bahsedelim ne demek istediğimi anlayacaksınız.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

ASLAN BURCU

Aslan burcu tarihi: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Grubu: Ateş, pozitif
Gezegeni: Güneş
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: l, 4
Uğurlu taşı: Kristal kuvars, elmas, yakut, kehribar
Uğurlu renkleri: Koyu sarı, altın sarısı, turuncu
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide
Uğurlu kokuları: Misk, portakal çiçeği, gül
Uğurlu müziği: Neşeli ve hareketli şarkılar.
Belirgin özelliği: Cömertlik
Negatif yönü: Övünmek
En büyük isteği: Zirveye çıkmak
Anlaştığı burçlar: Koç, Yay
Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Akrep, Kova
Kariyerine yardımcı olacak burç: Boğa
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Akrep
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Başak
Evlilik için uygun burç: Kova

 


Aslan Burcu erkeğinin genel özellikleri

aslan burcu erkeğinin özellikleri
Aslan erkeğinin özellikleri

Aslan erkekleri iyi kalplilikleri ve hareketli kişilikleriyle tanınırlar. Bunun yanında kendilerinden alttakiler için yukarıdan bakan bir tavır da gösterirler. Her zaman kral ve önderdirler. Bu özelliklerinden dolayı üstünlüklerini belirtmeden ve arada sırada dramatik davranışlarda bulunmadan duramazlar.

Hiçbir zaman başkalarından yardım beklemezler. Kendilerinden yardım istenmesini tercih ederler.

Kimi zaman palavracı olurlar. Kendilerini daha zengin göstermeye çalışırlar. Başkalarını hemen eleştirir, bazen de resmi tavırlar takınırlar. Para onlar için amaçlarına ulaşılacak bir araçtır.

Kendilerine güvenirler ama doğru karakter analizi yapamazlar ve yanlış arkadaşlıklar kurarlar.

Rol yapmaya bayılırlar. Olayları abartarak anlatırlar. Rol yapacakları ortam yoksa yaşamı bir sahne olarak kabul ederler. İşte bu yüzden Hollywood aktör ve aktrislerinin çoğunluğu Aslan burcudur.

Aslan erkekleri her ortamda fark edilmek isterler. Bu yüzden dış görünüşlerine önem verirler. Yüksek sesle konuşan ve bakımsız kadınlardan hoşlanmazlar. Dışa dönük ve açık yüreklidirler.

Parayla ve aşkla kumar oynamayı severler. Zor evlenirler. Seçicidirler. Aşklarını çok tutkulu yaşarlar. Kedi-fare oyunu oynamaktan hoşlanırlar.

Aslanlar, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir âşıktır. Aniden alevlenen bir ihtirasa sahiptirler. Kızdıkları zamansa gözleri hiç kimseyi görmez. Kıskançtırlar.


Aslan Burcu kadınının genel özellikleri

aslan burcu kadınının özellikleri
Aslan kadınının özellikleri

Aslan kadınları her zaman gösterişlidirler. Tek olmaktan hoşlanırlar. İltifatlara bayılırlar. Canlılıkları, zarafetleri ve güzellikleri ile bulundukları ortamda hemen dikkat çekerler.

Cinsel çekicilikleri de oldukça güçlüdür, doğa bu konuda onlara biraz imtiyazlı davranmıştır. Ayrıca rol yetenekleri de bu çekiciliğe büyük katkı sağlar. Aslan burcu kadınlarının çoğu atletiktir ve spordan hoşlanırlar.

Bu burcun kadınına kur yapacaksanız onu hediyelere boğmalısınız. Ayrıca tiyatroya, sinemaya veya sanatsal bir etkinliğe götürmek de onu cezbedecektir.

Aslan kadınları kontrol etmeyi severler. Başkalarının yaşantılarını bile düzenlemekten çekinmezler. En belirgin özellikleri, her şeye karışmak, kibir ve fazla dogmatikliktir. Güneş gibi her zaman parlamak ve odak noktası olmak isterler.

İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Bütün ilgileri toplamaya bayılırlar. Güler yüzlü, heyecanlı ve etkileyici kişiler oldukları için de iş ortamında genellikle yöneticilik pozisyonlarına yükselmeyi başarırlar.

Aslan kadınlarının benlikleri çok kuvvetlidir. Kendilerine güvenleri tamdır. Herkesin onları beğendiğini düşünürler, hatta düşünmekten öte bundan öylesine emindirler ki, beğenilmedikleri hiç akıllarına getirmezler.

Eğer insanlar onlara bakıyorsa, “Güzelim, bana bayılıyorlar,” diye düşünürler. Daima ilgi merkezi olmak isterler. Beğenilmek, takdir edilmek, övülmek ve sürekli ilgilenilmekten çok hoşlanırlar. Aksi halde neşeleri kaçar, sessizleşirler. Ya oradan uzaklaşırlar ya da herhangi bir şekilde ilgi çekme yolları bulurlar.


Aslan Burcu çocukları

aslan burcu çocuğunun özellikleri
Aslan çocuklarının özellikleri

Aslan burcu çocukları tam bir enerji deposudur. Sürekli hareket halinde olan bu afacanlar, evin neşesi gibidir.

Daha küçücük yaşlardan itibaren anne ve babalarını idare etmeyi öğrenirler. Türlü numaralarla istedikleri her oyuncağı aldırırlar veya yapmak istedikleri her şeyi yaparlar. Anne ve babaları çocuklarının onları parmağında oynattığını anlayamazlar. Çünkü o kadar sevimli ve o kadar yeteneklidirler ki onlara hayır diyebilmek pek mümkün olmaz.

Aslan çocukları oldukça yaramazdır. Sık sık akşam eve yara bere içinde gelebilirler. Arkadaş ortamında da kavga etmekten çekinmezler. Çünkü grubun lideri olabilmek için ellerinden geleni esirgemeyeceklerdir.


Aslan Burcu’nun diğer özellikleri

aslan burcunun diğer genel özellikleri
Aslan burcunun diğer özellikleri

Aslanların en negatif yönlerinden biri sürekli kendileriyle övünmeleridir. Bu halleri çevrelerindeki insanları bazen sıkabilir. Ama güçlü artistik yetenekleri onlara yardımcı olur.

Rol yapmak konusunda rakip tanımazlar. İstedikleri kılığa kolayca bürünerek, hedeflerine rahatlıkla ulaşabilirler. Bu iki yüzlülük veya sahtekârlık değildir. Sadece karizmalarını ve krallıklarını korumak için başvurdukları bir yöntemdir.

Zirvede kalmak onlar için çok önemlidir. İstedikleri şeylere sahip olmak başlıca amaçlarıdır. Yaratıcı güçleri, sanatsal yönleri, artistik kapasiteleri vardır. İstedikleri, ilgi duydukları bir dalda son derece yaratıcı olurlar. Herkesin yaptığını taklit etmezler.

Aslanların kendilerine özgü güzellik anlayışları başkalarına ters gelebilir. Gösterişli, canlı, pahalı ve lüks şeylere meraklıdırlar. İşleri planlama, organize etme, başkalarını yönetme, idare etme ve çalıştırma konularında çok başarılıdırlar. Yumuşak, sıcakkanlı ve sevecen olmaları işlerini daha da kolaylaştırır.

Bir aslanın çekiciliğine kapılmamak veya ona hayır demek hemen hemen imkânsız gibidir. Aslanlar, başladıkları işi çok iyi planlar, uygular ve tamamlarlar, böylece başarıyı yakalarlar.

Hiçbir işi yarıda bırakmazlar, sonuna dek götürürler. Çok da seri çalışırlar. Etraflarındaki insanların da atak ve çabuk iş bitirir olmalarını isterler. Bu ateşli halleri bazen ortalığın karışmasına neden olabilir. Çünkü herkes onların temposuna ayak uyduramaz. 

Hele kafalarına koyduklarını yapmaya konsantre olmuşlarsa etraflarını unuturlar. Kimseyi duymaz ve görmezler. Herkese karşı kayıtsız olurlar. Onlar için tek önemli şey, yapmayı planladıkları iştir. Bunu başarırlarsa gene aranıza döner, neşeli ve canlı olurlar.

Öğrenmeleri gereken başlıca şeyler şunlardır:

  • Dünyada sadece kendi krallıklarının hüküm sürmeyeceğini bilmek
  • Önce ben demekten vazgeçmek
  • Çevrelerindeki insanların da fikirlerini önemsemek

Aslan burçları mal kıymeti bilmezler. Düzenli ve tertipli değillerdir. Çok para vererek aldıkları değerli bir giysiyi çıkarıp rast gele bir yere koyabildikleri gibi, rahatlıkla birine de verebilirler. Ama iş konusunda durum bunun tam tersidir.

Mert, cesur ve açık sözlüdürler. Kendilerine olan aşırı güvenleri, başkalarının da onlara güvenmesini kolaylaştırır. Karşılarındaki insanı çok kolay etki altına alırlar. Sorumluluk sahibidirler. İlgilendikleri, kendilerini seven ve kendilerine güvenen insanları asla yarı yolda bırakmazlar.

Kendilerine yapılan iyilik ve fedakârlıklara karşı nankör olmazlar. Ellerinden geldiğince karşılığını kendi yöntemleriyle vermeye çalışırlar. İri ve güçlü görünüşlerine rağmen genellikle yumuşak bir doğaları vardır.

Gururlu ve kibirlidirler. Yaptıklarının beğenilmemesine, küçük görülmeye, eleştirilmeye gelemezler. Aynı şekilde yönetilmeye, başkaları tarafından sıkboğaz edilmeye de dayanamazlar. Asla baş eğmezler.

Hatalı olduklarını anlarlarsa bunu hemen başkalarına yüklemeye çalışırlar. Öfkeleri çok kötüdür ama zayıf yönleri olan egolarını okşarsanız kızgın aslanlar uysal birer kediciğe dönüşüverir.

Kolay kolay herkesi beğenip arkadaş olmazlar. Kalite ararlar. Kendilerini çok üstün gördükleri için arkadaş seçme hakkını da hep kendilerinde görürler.

Hayat enerjileri ve yaşama sevinçleri hiç bitmez. Hayatı dolu dolu ve hissederek yaşarlar. Bu nedenle bir Aslanla birlikte olmak pek çok kişi için mutluluk kaynağı olur.

Eğlenceyi severler. Talihli ve şanslıdırlar. Kumar ve şans oyunları hoşlarına gider.

Daima bir çocuksu yönleri vardır. Çocukları da severler. İyi çocuk yetiştirirler.

Aslan burcu Zodyak kuşağının en cömert burcudur. Sevdiklerini düşünür, onlara yardım ederler. Herkese karşı iyi niyetli ve vericidirler.

Yaşlanmaktan, çekiciliklerini kaybetmekten, yenilgi ve başarısızlıktan çok korkarlar.


Aslan Burcu aşkta nasıldır?

aslan burcunun aşk hayatındaki özellikleri
Aslan burcunun aşk hayatı

Aslanlar sevince tam severler. Ama kral daima kendileridir. Her şeye rağmen daima önce kendileri gelir. Tek sevgi ile de yetinemezler. Bir kaç sevgilileri olur çünkü herkes tarafından sevilmelidirler. Tabiatı, doğayı, hayvanları, eşyaları ve güzel olan her şeyi severler.

Kendilerinden son derece emindirler. İstedikleri kişiyi elde etmek, ona sahip olmak isterler. Bunun için beklemeyi hiç bilmezler. İstediklerine sahip olurken başkalarının incinip incinmeyeceği hiç akıllarına gelmez.

Aslan burçları sıkıntıya gelemezler. Kendileri gibi etrafları da hür olmalıdır. Eğer bir Aslan burcunu elinizde tutmak istiyorsanız onu arada sırada kendi haline bırakmalısınız. Tamam, sizi aldatmayacağının bir garantisi yoktur. Fakat kıskançlık yaparak üzerinde baskı uygularsanız aldatılacağınız kesindir. Kararı kendiniz verin.

Aşkta sadakat konusunda çok güven vermeyen Aslanlar, kendileri ihanete uğrarlarsa da yıkılırlar ve hayata küserler. Onlara acı veren eski sevgilileri de hiç unutmazlar.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim