Boğa burcu özellikleri ve tarihleri – Boğa burcu hakkında genel bilgiler

boğa burcu özellikleri ve tarihi

Yemek yemekten ve masa başında yapılan sohbetlerden büyük keyif alan Boğa burcu, neredeyse herkes tarafından sevilir. Genel olarak sakin ve hoş sohbet insanlardır. Ama onları sakın kızdırmayın çünkü bu anlarda onlar da ne yaptıklarını bilmezler. Haydi, Boğa burçlarını biraz yakından tanıyalım.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

BOĞA BURCU

Boğa burcu tarihi: 21 Nisan – 21 Mayıs
Grubu: Toprak, negatif
Gezegeni: Venüs
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 5, 6, 13
Uğurlu taşları: Turkuaz, krizokol, safir
Uğurlu renkleri: Pembe, açık mavi, krem ve koyu yeşil
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, pembe karanfil
Uğurlu kokuları: Karanfil, müge, elma çiçeği
Uğurlu müziği: Senfoniler
Belirgin özelliği: Sağlamlık
Negatif yönü: İnatçılık
En büyük isteği: Zengin olmak
Anlaştığı burçlar: Başak, Oğlak
Anlaşamadığı burçlar: Aslan, Akrep, Kova
Kariyerine yardımcı olan burç: Kova
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Aslan
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: İkizler
Evlilik için uygun burç: Akrep

 


Boğa Burcu erkeğinin genel özellikleri

boğa burcu erkeğinin genel özellikleri
Boğa erkeğinin özellikleri

Boğa erkekleri dikkatleri ve işlerine bağlılıklarıyla bilinirler. Başkalarıyla çabuk kaynaşırlar. İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Evlilik, yuva ve meslekte kendilerini garantiye almak isterler. Oldukça sabırlıdırlar. Aynı zamanda sıcak kanlı ve sevimlidirler. Riski sevmezler. Somut şeylerle uğraşmayı severler.

Rahatlarına ve zevklerine düşkündürler. Parayı rahata kavuşmak için araç olarak görürler. Amaçlarına ulaşmak istediklerinde engel tanımazlar. Biraz tutucu olduklarından seçtikleri yaşam tarzını değiştirmeyi düşünmezler. Öfkelendikleri zaman kırıcı olurlar.

Kıskançtırlar. Özellikle partnerlerini çok kıskanırlar. İnatçı olurlar. Akıl verilmesinden hoşlanmazlar. Verdikleri kararları değiştirmezler. Dikkatli ve programlı çalışırlar.

Midelerine düşkündürler. Seks vazgeçilmez zevkleri arasındadır. Duygularını kolay kolay anlatamazlar. Boğa erkeği, tatlı ve dürüsttür.

Burçlar arasındaki en erkeksi burçtur. Doğallık onu tahrik eder. Kendini kanıtlamaya ihtiyacı yoktur. Entelektüel değildir ama resimler ve senfoniler onu derinden etkiler.


Boğa Burcu kadınının genel özellikleri

boğa burcu kadınının özellikleri
Boğa kadınının özellikleri

Boğa kadını, boğa erkeğinin aksine tam bir artisttir. Hayat oyununu hayran olunacak bir sessizlikle oynar. Çoğu zaman kendi disiplinini uygulamaya çalışır. Arada sırada zalimleşebilir ya da öfke fırtınaları yaratabilir.

Boğa kadını, gerçekten sevdiğini ve sevildiğini bildiği anda yapamayacağı fedakârlık yoktur. Âşık olduğu erkek için her zorluğa katlanabilir. Onu şımartmayı da iyi bilir.

Boğa kadını fizikselliği çok önemser. Onun, içtenlikle ve heyecanlanarak karşılık vermesi için fiziksel bir zevk alması gerekir. Kendini kontrol edebilme gücü vardır ama biraz şehvet düşkünüdür. Hislerine güvenir ve erkeğini elde etmek için çaba sarf eder.

Boğa erkeğinin aksine boğa kadını çapkındır. Dış görünüşüne önem verir. Romantik ve seksi erkeklerden hoşlanır.


Boğa Burcu çocukları

boğa burcu çocuğunun genel özellikleri
Boğa çocuğunun özellikleri

Boğa çocuklarının sağlıklı ve çok güçlü bir yapıları vardır. Zaten kolay kolay hasta olmazlar. Olsalar bile çabuk iyileşip ayağa kalkabilirler. Daha tedavileri tam bitmeden eski yaşamlarına dönerler.

Doğayı, tabiatı, gezmeyi, dolaşmayı çok severler. Bahçeli bir eviniz varsa, Boğa burcu çocuğunuz çok mutlu olacaktır.

Boğa çocukları Hareketli ve çok enerjik olmasalar da güçlü ve kuvvetli bir yapıları vardır. Mızmız çocuklar değillerdir.


Boğa Burcu’nun diğer özellikleri

boğa burcunun diğer özellikleri
Boğa burcunun diğer özellikleri

Kararlılık, yere sağlam basmak, güvenli hareket etmek ve tabii boğazına düşkünlük boğa burcunun en belirgin özellikleridir. Damak tadına çok önem verirler. Zengin olmak ve iyi yemek yemek onlar için yaşamın anlamıdır. 

Son derece inatçıdırlar. İyi düşünürler, plan yaparlar sonra da hedefledikleri şeye ulaşmaktan asla vazgeçmezler. Önlerine çıkacak her türlü engeli yenebilecek kadar güçlüdürler. Çok dayanıklıdırlar. Ağır ama emin adımlarla ve sabırla ilerlerler. Çok çalışkandırlar.

Boğa burçları bildiklerinden şaşmazlar. Engel tanımazlar. Bu yüzde hep başarılı olurlar. Güven içinde olmak onlar için çok önemlidir. Bunu sağlayacak şeyler de para ve mal varlığıdır. Hayat savaşlarını bu ikisi için yaparlar.

Oysa maddeye ve paraya aşırı düşkünlükleri onları güvensiz yapar. Gereksiz kaygılara kapılırlar ve sahip oldukları şeyleri kaybetmekten ödleri kopar. Aceleden ve telaştan hoşlanmazlar.

Sabit düşüncelilerdir. Bu yüzden eşlerine ve çocuklarına zaman zaman zorluk yaşatabilirler. Takıldıkları bir konudan kendilerini kurtaramazlar. Bütün mantıklı açıklamalara kapalıdırlar. Doğru bir şeyi onlara anlatmak, inandırmak, gerçekten faydalanıp rahat edeceklerine ikna edebilmek çok zordur. Sizi dinlerler, “Tamam,” derler ama kuşkuları ağır basar. Yine kendi fikirlerine geri dönerler.

Alışkanlıklarını değiştirmeleri mümkün değildir. Bu konularda çok hükmedici, sert ve inatçı olurlar. Bazen karşılarındaki kişinin tahammül sınırını aşarlar. Tutuculukları yüzünden yeniliklere kapalıdırlar. Yeni durumlara uyum sağlamaları uzun sürer. Geçmiş üzerinde çok dururlar. Geçmişten ders alıp anı yaşayabilmek onlar için çok zordur.

Boğalar çalışmaktan, çabalamaktan hiç üşenmezler. Zaten yaşlanmayı kabul etmezler. 70’inde bile kendilerini genç hissederler ve öyle davranırlar. Adeta bir enerji deposudurlar. Güzel sanatlar, müzik gibi konularla ilgilidirler. Hangi burcun sesi en güzel diye sorarsanız, pek çok Boğanın sesi çok güzeldir.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Cesaretli olmak.
  • Tutuculuktan kurtulmak.
  • Değişikliklere ayak uydurmak.
  • Güvenin madde ile gelmeyeceğini anlamak.

Kırmızı renginden, şaşalı ve gösterişli objelerden hoşlanırlar. Değerli ve güzel olanı severler. Ama şık oldukları pek söylenemez. Kendilerine yakıştığına inandıkları tarz onlar için şıklıktır. Bu konuda da inançları ve inatçılıkları ağır basar.

Yiyecek, içecek gibi şeyler dışında para harcamaktan hoşlanmazlar. Ucuz olanı tercih ederler ama yemek için pahalı olanı almaktan kaçınmazlar. Eşleri dostları ile bir arada olmaktan, içkili, sazlı sözlü eğlencelerden hoşlanırlar. Çevrelerini evlerine davet edip yemek yedirmekten çok zevk alırlar. Böyle zevkler için seve seve para harcarlar. Ama bir Boğadan borç para istemek pek de iyi bir fikir değildir. 

Boğalar genellikle çok sakindirler. Öyle kolay kolay sinirlenmezler. Ancak kızdıkları zaman da öfkeli bir boğaya dönüşürler. Yüzleri kızarır, ifadeleri korkunç bir hal alır. Böyle bir zamanda kesinlikle ondan uzak durulmalıdır. Ayrıca kızdıkları zaman küfür etmekten de kaçınmazlar. Bu onların bir nevi deşarj yöntemidir.

Toplum kurallarına, değerlere karşı saygılıdırlar. Bu konularda kaçamak yapmaz dalavere çevirmez ya da yalan söylemezler. Vergilerini ve bu gibi ödemelerini zamanından bile önce yatırmaya özen gösterirler. Borçlarına sadıktırlar. Zaten borç yapmaktan kaçınırlar.

Toplum ilişkileri güçlüdür. Güvenilir ve emin kişiler olarak tanınırlar. Dostlukları uzun ömürlüdür. Dargınlıktan hoşlanmazlar.

Bilim, din, felsefe gibi konulara açık değillerdir. Her şeyde olduğu gibi bu alanda da, tutucu fikirleri ve dar bilgileri onlara yeterli gelir. Derinleşirlerse güvensizlik duyacaklarından korkarlar.


Boğa Burcu aşkta nasıldır?

boğa burcu aşkta nasıldır
Boğanın aşk hayatı nasıldır?

Boğa burçları aşkta derin duygulara sahiptirler. Bağlandıkları kişiden kolay kolay kopamazlar. Sevilmek onlar için çok önemlidir. Sevgide başarısızlık onları daha da katı, inatçı ve çekilmez yapar. Bu konuda ihtiraslıdırlar.

Sevdikleri ile bir araya gelebilirlerse çok mutlu olurlar. Ayrı oldukları zamansa yersiz kuşkulara kapılabilirler. Bu yüzden kıskanç olurlar. Sakin görünüşlerinin altında çok güçlü istekler, duygular, amaçlar ve hırslar yatar.

Evlerine ve ailelerine düşkün olurlar. Özellikle Boğa erkekleri çok sadıktır. Güzel, rahat bir evleri olursa hele bir de bahçeleri varsa onlardan mutlusu yoktur.

Toprak ve tabiatla uğraşma imkânı da varsa onlar için harika olur. Çocuklarının da böyle bir ortamda yetişmesi gerektiğini düşünürler. Çocukları çok severler ama disiplini de hiç elden bırakmazlar.

 ### Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim