Balık burcu özellikleri ve tarihleri – Balık burcu hakkında genel bilgiler

balık burcunun genel özellikleri ve balık burcu tarihi

Astrolojinin en romantik, en duygusal en minnoş burcu olan Balık burcu ile tanışmaya hazır mıyız? Tabii bu duygusallığın beraberinde hassaslık, kıskançlık, alınganlık ve gereksiz tripleri de beraberinde getirdiğini söyleyerek balıklarla dolu denize dalalım…

BALIK BURCU

Balık burcu tarihi: 20 Şubat – 20 Mart
Grubu: Neptün/Jüpiter
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 7, 11
Uğurlu taşı: Akuamarin, ametist, opal, kuvars, topaz
Uğurlu renkleri: Deniz mavisi, turkuaz, gümüş rengi, yeşil
Uğurlu kokuları: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
Uğurlu çiçekleri: İnci çiçeği, beyaz gül, nilüfer
Uğurlu müzik: Dinlendirici slow müzikler
Belirgin özellikleri: Merhamet, şefkat
Negatif yönü: Özgüven eksikliği
İsteği: Konforlu bir yaşam
Anlaştığı burçlar: Yengeç, Akrep
Anlaşamadığı burçlar: İkizler, Başak, Yay
Kariyerine yardımcı olan burç: Yay
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: İkizler
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Koç
Evlilik için en uygun burç: Başak

Balık Burcu erkeğinin genel özellikleri

balık burcu erkeğinin özellikleri
Balık erkeğinin özellikleri

Sabır, duygusallık ve duyarlılık balık erkeklerinin en önemli özellikleridir. Sessiz ve dingindirler. Herkesle iyi geçinirler. Dürüst, vicdanlı ve uysaldırlar. Girdikleri ortama hemen uyum sağlarlar. Sakinliklerinin içinde her zaman bir gizem vardır. Sırlarla doludurlar. Güçlü bir mizah duyguları vardır. Kalpleri de para hırsından çok uzaktır.

Balık erkeklerini küçük ayaklarından ve zarif ellerinden tanıyabilirsiniz. Saçları oldukça dikkat çekicidir. Genellikle kıvırcık veya dalgalı olur. Gözleri derin ve anlamlıdır. Vücutları ne kadar zayıf olursa olsun, yüzleri her zaman topludur. Hatları da genellikle biçimlidir. Ağzı, burnu ve gözleri orantılıdır. Bu burcun erkeğine bir örnek vermek gerekirse, “Supernatural” dizisi oyuncusu Jensen Ackles’ı söyleyebiliriz. Ya da daha popüler bir tip isterseniz size Justin Bieber’ı verelim.

“Balıkların hafızası üç saniyedir,” fikrinin aksine balıkların hafızları oldukça güçlüdür. Hoş bilimsel olarak denizdeki balıklar hakkındaki bu tez de çoktan çürütüldü biliyorsunuz. Kısacası balık erkeklerinin ezberi kuvvetlidir.

Balık erkeklerinin önyargıları yoktur. Kimse hakkında peşin hükümlü olmazlar. İnsanları önce tanımak isterler. Sonra kararlarını verirler.

Gizemli karakterler olduklarını söylemiştik. Sırlarını kolay kolay açıklamazlar. Ağızları çok sıkıdır ve güvenilirdirler. Sırlarınızı onlara kolayca açabilirsiniz. Ser verirler sır vermezler.

Balık erkeklerinin duygularını ve düşüncelerini anlamak çok zordur. Ama başkalarının kafasındaki şeytanlıkları anlamakta çok yeteneklidirler. Sezgileri çok güçlüdür.

Duygusal yapıları sayesinde sanata düşkündürler. Bir diğer tutkuları da tahmin edileceği üzere denizdir. Bu yüzden tatile giderken tercihlerini genellikle deniz, güneş ve kumdan yana yaparlar.

Balık erkekleri tutkulu ve duygusaldırlar. Aşkta kovalama rolünü üstlenmek için yaratılmışlardır. Eğer siz de bir balık erkeğinden hoşlanıyorsanız, hemen yelkenleri suya indirmeyin. Azıcık uğraştırın onu. Telefonlarına geç cevap verin, ilgisiz görünün. Bu halleriniz onu cezp edecektir.

Aşkta genelde anlamlı ve uzun süreli birliktelikler yaşarlar. Fakat siz yine de balık erkeklerinden fazla sadakat beklemeyin. Hayatları boyunca heyecan yaşayacakları ilişkilerin peşinde koştukları için kolayca elden kayabilirler.


Balık Burcu kadınının genel özellikleri

balık burcu kadınının özellikleri
Balık kadınının özellikleri

Balık kadınlarının içgüdüleri ve tepkileri çok güçlüdür. Duygusal, alıngan ve romantik tiplerdir. “Havadan nem kapıyor,” dediğimiz tipler vardır ya işte onlar balık kadınlarıdır. Bol bol attıkları tripleriyle ünlüdürler. Sık sık sevildiklerine dair güvence isterler. “Beni seviyor musun? Ne kadar seviyorsun?” gibi soruları onlardan sürekli duyabilirsiniz.

İnatçıdırlar. Kafalarına koyduklarının peşinden giderler. Kolay kolay vazgeçmezler. Hele bir erkeği akıllarına koydularsa, engel falan dinlemezler. Ne yapar eder onun aklını çelerler.

Balık kadınları büyüleyici bir güzelliğe sahiptirler. Etine dolgun ve tatlı tiplerdir. Seksidirler. Rihanna bir balık kadını dersek fazla söze gerek kalmaz herhalde.

Utangaç ve aşırı hassas karakterlerdir. Etraflarında hep pozitif insanlar olsun isterler. Çünkü negatif elektrikten hemen etkilendiklerini düşünürler. Gerçekten de etkilenirler. Ama çevrelerini kendi dramlarıyla yormaktan da hiç çekinmezler. İnsanın “Kim negatif şimdi?” diyesi gelir.

Balık kadınları, dünyayı pembe gözlüklerle görürler. İnsanlığın çirkin taraflarını gayet iyi bilirler. Ama yine de herkesin güzel yanlarına odaklanırlar. Çekingen tiplerdir ama oldukça sevimlidirler. Bu özellikleri sayesinde de çevreleri tarafından sevilen tiplerdir.


Balık Burcu çocukları 

balık burcu çocuğunun özellikleri
Balık çocuğunun özellikleri

Balık burcu çocukları, konuşmayı erken yaşta öğrenirler. Hayal güçleri çok geniştir. Hikâye dinlemeye bayılırlar. Sonrasında da kendi hikâyelerini uydururlar. Öğrenme merakı ile doludurlar. Bu yüzden de her zaman edebiyata ilgi duyarlar.

Bir balık çocuğuna araba veya bebek almak yerine ona küçük yaşlardan itibaren masal kitapları ve hikâye kartları hediye edebilirsiniz. Ya da Lego gibi hayal güçlerini tatmin edecek oyuncaklara da bayılırlar. Legolardan kusursuz bir gemi veya araba yaptıklarını görünce şok olabilirsiniz.

Balık çocukları çok dürüsttürler. Tam, “Çocuktan al haberi” modeli olarak düşünebilirsiniz. Duygularını ve düşüncelerini çok rahat ifade ederler. Neye üzülmüşler, neye sevinmişler bunları hemen paylaşmak isterler.

Sevgi dolu ve sabırsızdırlar. Aileleri onların üzerinde kolay kolay otorite kuramaz. Ama onları ikna etmenin en iyi yolu yine sevgiden geçer.


Balık Burcu’nun diğer özellikleri

balık burcunun diğer genel özellikleri
Balık burcunun diğer özellikleri

Balıklar, hava burçlarının fikir zenginliğini, toprak burçlarının doğa sevgisini ve bütün ateş burçlarının alev alev yanan arzularını kendi benliklerinde toplamışlardır. Diğer burçlardan ayrılan en önemli özellikleri ise sezgileridir. Dünü, bugünü ve yarını aynı anda görebilirler.

Katı ve sabit tipler değillerdir. Tıpkı dalgalı bir deniz gibi sürekli değişirler. Bir an çok neşeli ve mutluyken sonrasında çok depresif ve sinirli olabilirler. Bu özellikleri ile ikizler burcuna benzetilebilirler.

Romantik, gizemli, hayal dünyaları zengin balık insanlarını anlamak da pek kolay değildir. Onların iki yönleri vardır. Biri sevgi dolu minnoş taraflarıdır. Diğeri ise kuşkucu ve kıskanç halleridir. Birinde mantık ve yaratıcılıkları ön plandadır diğerinde aldatıcı hayalleri. Ayak uydurabilene de aşk olsun gerçekten!

Balıklar yaratıcı güçlerini kullanabilirlerse, işlerinde çok başarılı olurlar. Sevdikleri alanda her türlü iş ellerinden gelir, çok beceriklidirler. Ama ilgi duymadıkları bir işte çalışmak zorunda kalırlarsa onlardan tembeli yoktur.

Acıma, şefkat, merhamet, yardım etme duyguları güçlüdür. Fedakâr ve iyi niyetlidirler. Hatta iyi niyetleri suistimal edilmeye çok açıktır. Onlar almak için değil, vermek için doğmuşlardır. Sevdiklerini mutlu etmek için çok uğraşan tiplerdir. Muhtaç durumda olanlara da yardım ederek kendilerini çok daha mutlu hissederler.

Eğer balıkların kuşkucu yönleri ağır basarsa karamsar, gerçeklerden kaçan, mutsuz kişilere dönüşürler. İşte bu karakterdeki balıkların çoğu keyif verici maddelere yönelirler. Yersiz korku ve kuruntuları ile hayatı kendilerine zehir ederler. Her şey bitmiş, hayatın sonu gelmiş veya çareleri tükenmiş gibi davranırlar. Oysa onların başına gelenler, herkesin başına gelebilir.

Balıkların pek çok idealleri vardır. Ama hayal dünyalarına fazla dalarlarsa, gerçeklerden uzaklaşıp hedeflerinden kopabilirler. Bu yüzden aşkta, işte, yaşamda pek çok düş kırıklığı yaşayabilirler.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Balıkların müthiş bir hayal gücüne sahip olmaları çok güzel ama hayallerinin gerçekleşmesi için gerçek dünyanın engellerini aşmaları gerekir. Yoksa hepsi hayalde kalır.
  • Duygularını biraz daha mantıklarıyla dengelemeliler. Aksi halde hep incinen onlar olurlar.
  • Kendilerine biraz daha güvenmeliler.

Duyguları genellikle ağır basar. Çabuk ağlar, çabuk gülerler. Gözyaşı ile gülücüğü aynı anda kullanabilirler. Çabuk üzülür çabuk sevinirler. Mantıkları çok değişiktir. Yoğun duyguların esiri olmadıkları zaman neşeli, esprili, şirin ve sempatik tipler olurlar.

İlham perileri her zaman faaliyettedir. Derin duyguları, güzeli sezme yetenekleri, geniş hayal dünyaları ile sanatsal şaheserler ortaya çıkarabilirler. Edebiyat, şiir, müzik ve resim onların en sevdiği alanlardır.

Yetenekli balerinler, ünlü besteciler, müzisyenler, yaratıcı ressamlar bu burçtan çıkar. Sırf para kazanmak için çalışmazlar. Zevk almak, yaratıcı olmak onlar için daha önemlidir.

Balık burçları insanların ihtiyaçlarını, neler hissettiklerini, arzu ve beklentilerini kolayca sezebilirler. Bu özellikleriyle de iyi bir doktor, öğretmen, hemşire ya da yardım amaçlı derneklerde gönüllü olabilirler. Kısaca, hayal gücü, yaratıcılık, sezgi ve sevgi isteyen her alan onlara uyar.

Sihirli ve esrarlı bir cazibeleri vardır. Yumuşacık, duygulu bakan gözleri onların hassas iç dünyalarının aynasıdır. Sanki bakışlarından kelimeler dökülür.

Balıkların yaşamlarının temelinde sevgi yatar. Daima bunu verebilecekleri bir yerleri olsun isterler. İnsanlarla paylaşamazlarsa hayvanlarla ilgilenirler. Duyarlı ve hassastırlar.

Kavga ve tartışmalarda yer almak istemezler. Sakin ve rahat ortamları tercih ederler. Kimseye bulaşmazlar. Hatta bu sakinlikleri bazen insanları kızdırabilir.

Mistik, felsefî, dini konular ilgilerini çeker. Spiritüel bir yönleri vardır. Bazı şeylerin içlerine doğduğunu söylerler. Hatta rüyalarının hep doğru çıktığını düşünürler.


Balık Burcu aşkta nasıldır?

balık burcunun aşk hayatı
Balık burcunun aşk hayatı

Bir balık burcunun size âşık olduğunu düşünmeyin. O aslında kendi zihnindeki yansımanıza âşık olmuştur. Yani şöyle anlatalım; bir balık burcu âşık olduğu kişiyi bambaşka bir şekilde görür. Onu kafasında idealize eder, bambaşka bir yere koyar. Oysa gerçekler zamanla su yüzüne çıkar. İşte o zaman hayaller yıkılır ve balık burcu büyük bir hüsrana uğrar.

Her ne olursa olsun balık burcun insanları âşık oldukları kişiye aşırı değer verirler. Balık kadınları çok sadık ve sevgi dolu bir eş olurlar. Balık erkekleri ise eşlerine çok nazik davranırlar. Kadınlarını bir kraliçe olarak görürler. Hatta bazen bu yoğun sevgileri ile eşlerini bunaltırlar. Eğer duygusal ve romantik bir eş aramıyorsanız, balıkların kalbini boşuna kırmayın.

Fedakârlık onlardan sorular. Bir ilişkide sürekli ödün veren taraf kesinlikle balık burçlarıdır. Sevdikleri insanın kölesi olmaya eğilimlidirler. Bu da onları kaybetme korkularından kaynaklanır. Kaybetme korkuları ise özgüven eksikliğinden gelir. Bu yönlerinden kurtulabilirlerse uzun süreli mutlu beraberlikler kurabilirler. Eşlerini de oldukça mutlu ederler.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim