Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?

boğayla diğer burçların burç uyumu

Genel olarak sakin bir yapıda olan ve hoş sohbeti ile herkesin kalbini kolayca kazanabilen Boğa burçlarının anlaşamadığı çok az burç var. Onları kolayca çileden çıkarabilen bu burçlar acaba hangileri? Gelin biraz Boğa burçlarının diğer burçlarla olan uyumlarından bahsedelim.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Boğa – Koç

boğayla koçun burç uyumu
Boğa burcu ile Koç burcunun uyumu

Boğa ve Koç burçları birbirinden o kadar farklıdır ki biri kuzey biri güney diyebiliriz. Fakat bazen zıt kutuplar birbirini çeker biliyorsunuz. Eğer Koç ve Boğa yan yana gelirlerse Boğa ilişkide sakin bir liman görevi görecektir. Mücadeleci Koç, çoğu zaman karşılaştığı zorlukların üstünden gelmeyi başarır. Fakat bazen bu kadar çabalamaktan çok yorulur. İşte bu anlarda Boğa’nın sakin ses tonu ve yumuşak tavırları ona çok iyi gelir.

Astrolojideki hiçbir burç Boğa burçları kadar güvenilir olamaz. Bir Boğa’nın birine ihanet ettiğini kolay kolay duymazsınız. Bu durum aşk ilişkilerinde de böyledir. Birini severse sonsuza kadar sever ve kolay kolay da o kişiyi aldatmaz. İşte bu sunduğu sağlam ve sıcak arkadaşlığı aynı şekilde karşı taraftan beklerler.

İlişkinin koşullarını kendi belirlemeyi seven Koç’la bu anlamda anlaşabilmesi de biraz zor olabilir. Koç size kendi isteklerini dayattığında sizin inadınız tutabilir ki ne kadar inatçı olduğunuzu hepimiz biliyoruz. Sonraki pasif direnişiniz ise onu çok öfkelendirir ve sık sık kavga etmenize sebep olur. Buna izin verirseniz ilişkiniz rayından çıkabilir. Eğer bir Koç’tan etkilendiyseniz ilişkinizi sürdürmek için çaba göstermelisiniz ve fazla inatçı olmamaya çalışmalısınız.

(Koç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Koç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Boğa

boğayla boğanın burç uyumu
Boğa burcu ile Boğa burcunun uyumu

Boğa burçları hayatın sanatla ilgili her yönüne ilgi ve hayranlık duyarlar. Arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde yaratıcı konularla ilgilenmeye bayılırlar. Bu yüzden iki Boğa birbiriyle çok iyi anlaşır. Boğa burçlarının ne kadar sadık olduklarından bahsetmiştim. Sahiplenici ve korumacı bir yapıları vardır bu yüzden de güvenebilecekleri bir sevgiliye değer verirler. Ayrıca Boğa burcu sevdiği insanla baş başa olmak ve ona sevgisini göstermek ister. Eğer kendi burcunuzdan birini bulduysanız bu ilişkide yalan dolan, aldatma olmayacaktır.

Venüs gezegeni tarafından yönetilen Boğa erkeği güzelliklere düşkündür. Lezzetli bir yemek, güzel bir müzik, çiçekler, sanatsal etkinlikler ve konforlu bir ev tam ona göredir. Siz iki Boğa, bu konuda da birbirinizi çok iyi anlarsınız. Pratik, kibar, sabırlı, duyarlı ve dengeli insanlarsınız. Değer yargılarınız ve ihtiyaçlarınız da çok benzer. Fakat ikiniz de değişiklikten hiç hoşlanmayan karakterler olduğunuz için bir süre sonra ilişkinizi bir rutine sokabilirsiniz. Buna engel olabilmek için değişik sosyal faaliyetler bularak ilişkinizi renklendirmeye çalışmalısınız.

(Boğa burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)


Boğa – İkizler

boğayla ikizlerin burç uyumu
Boğa burcu ile İkizler burcunun uyumu

İkizler burcunun değişken ruh hali Boğa burcunun güvenini çok çabuk sarsar. Hayattaki pek çok konuyu eğlence olarak gören İkizler burcunun sevgisini çok yüzeysel bulabilirsiniz. İkizler ise bir konu hakkında karar verirken sizin çok uzun süre düşündüğünüzü, önünüze çıkan fırsatları kaçırdığınızı ve fazla tedbirli olduğunuzu düşünecektir. Aslında bu durumu doğru değerlendirirseniz bir İkizler burcu insanı ufkunuzu açabilir. Çünkü o hep bir adım ötesini düşünür ve karşısına çıkan fırsatları değerlendirmeyi çok iyi bilir.

Eğer âşık olduğunuz erkek bir İkizler ise, ona neden vurulduğunuzu az çok tahmin ediyorum. Çünkü o, zeki, hazır cevap, esprili, çok yönlü ve açık sözlü biridir. Fakat bu yönleri ilk başta size çok cazip gelse de bir süre sonra onun uçuk kaçık fikirleri sizi yorabilir. Çünkü siz durağan hayatınızdan ve evinizde vakit geçirmekten çok mutlusunuz.

(İkizler burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Yengeç

boğayla yengeçin burç uyumu
Boğa burcu ile Yengeç burcunun uyumu

Entelektüel, ekonomik veya fiziksel ayrım gözetmeksizin aşklarını tamamen duygusal açıdan seçen Yengeç burcu, en zor anlarınızda sizin yanınızda olur ve tüm içtenliğiyle size sıcaklığını sunar. Yani tebrikler, öbür yarınızı buldunuz. Siz ve Yengeç aynı isteklere sahipsiniz. Aile, ev, güvenlik, düzen ve huzur her zaman ilk tercihleriniz olur. Sezgileri çok güçlü olan Yengeç burcu, siz daha ağzınızı açmadan ne demek istediğinizi anlar. Size şefkat ve ilgi gösterir, siz de ona aynı şekilde karşılık vermekten çok mutlu olursunuz. Baş başa kaldığınız saman harika zaman geçirebilirsiniz. Bu ilişkiyi yürütememeniz için hiçbir sebep yok. Süper anlaşabilirsiniz.

(Yengeç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Aslan

boğayla aslanın burç uyumu
Boğa burcu ile Aslan burcunun uyumu

Boğa burcu her zaman çok çaktırmasa da para ve sosyal statüye önem verir. Bu konudaki arzularını dile getirmekten çekinmeyen, şanı ve şöhretine aşırı düşkün olan Aslan ile ortamların ilgi odağı olmak konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Aslında Aslan burcu ile baya ortak noktanız var. İkiniz de şık bir restoranda yemek yemek, ilginç partilere gitmek, kültürel aktivitelere katılmak, güzel bir eve sahip olmak gibi hayatın güzel ayrıntılarından zevk alırsınız.

İkiniz de sahiplenicisiniz. İlişkinin en başında bile üçüncü bir kişiye tahammül edemezsiniz. Bu kadar ortak noktanız olmasına rağmen aslında çok da farklı karakterlersiniz. Siz ilgiye, alakaya ve güvenlik duygusuna bayılırsınız. Aslan ise övülmek, saygı görmek ve beğenilmek ister. Fakat bu ilgiyi karşı tarafa göstermekte sorunlar yaşar. Bir iki gün ona iltifat etmeseniz sizin artık onu yeterince sevmediğinizi düşünebilir.

Güzel bir ilişki kurabilmenizin önündeki en büyük engel ikiniz de deli gibi inatçı ve sabit karakterler olmanızdır. Kavga etseniz kimse özür dilemeye yanaşmaz örneğin. İlişkinin sürmesi için birilerinin eninde sonunda alttan alması gerekir. Siz bunu yapabilir misiniz? Hiç sanmıyorum. O yüzden bu iki burç birbiriyle pek de uyumlu değildir.

(Aslan burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Aslan burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Başak

boğayla başağın burç uyumu
Boğa burcu ile Başak burcunun uyumu

Her konuda çok seçici davranan Başak, sizinle karşılaştığı zaman aradığı gerçek aşkın siz olduğunu hemen anlayacaktır. Güveniniz, içtenliğiniz ve entelektüel birikiminiz onu çok etkiler. İkinizin rüya gibi bir ilişkisi olacaktır. Eğer bir Başak burcuna ilgi duyuyorsanız ona sımsıkı sarılmalısınız çünkü gerçekten birbiriniz için yaratılmışsınız.

İkinizin de elementi toprak olduğu için hayattan benzer şeyler beklersiniz. Birlikte çalışkan ve üretken bir iş hayatınız, kültürel aktivitelere ayıracak vaktiniz ve cebinizde de yeteri kadar paranız olur. Başak burcunun endişeli yapısını siz hemen sakinleştirebilirsiniz. Üstelik onun titizliği, aksiliği ve bazen sivri dilli oluşu size çoğu zaman sevimli gelir. İkinizin de ayakları yere sağlam basar ve en önemlisi pek çok konuda hem fikir olursunuz. Bir Başak burcu ile çok huzurlu ve mutlu olabilirsiniz.

(Başak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Başak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Terazi

boğayla Terazinin burç uyumu
Boğa burcu ile Terazi burcunun uyumu

Terazi burcu birinden etkilendiyseniz bunun sebebi büyük ihtimalle onunla kurmayı başardığınız hoş sohbetlerdir. Çünkü bir Terazi her konuyu masaya yatırmak ve diğer insanlarla fikir alışverişinde bulunmak ister. İlk başta çok hoşunuza giden bu diyaloglar, bir süre sonra size gereksiz gelmeye başlarsa da hiç şaşırmayın. Yorucu bir iş gününün ardından koltuğunuza yayılıp dizi izlemek isteyeceksiniz ama Terazi sizin bunu yapmanıza izin vermeyecektir.

Eğer aynı ortamdaysanız bütün gün başından geçenleri anlatmaya başlayacaktır. Farklı bir yerlerdeyseniz telefon edecek veya mesaj yollayacaktır. Bir süre sonra molaya ihtiyacınız olduğunu bile düşünebilirsiniz. Bu arada tatlı ve sempatik Terazi burcuna istediğiniz her şeyi yaptırabileceğiniz gibi bir yanılgıya da düşmeyin. O tahmin edemeyeceğiniz kadar kararlı ve ne istediğini bilen biridir. Sizi kızdırmaktan çok çekinmesine rağmen kendine has tatlı ikna yöntemleriyle istediğini yaptıran taraf eninde sonunda o olacaktır.

Terazi burcunun sosyalliği ve çevresindeki kadınlar da bir süre sonra ona olan güveninizin sarsılmasına sebep olabilir. Aslında onun art niyeti yoktur sadece çevresindeki herkesle tanışmak ve kaynaşmak ister. Bu ilişki ancak bazı zorluklara göğüs gerebilirseniz ilerleyebilir.

(Terazi burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Akrep

boğayla akrebin burç uyumu
Boğa burcu ile Akrep burcunun uyumu

Duygusal olarak kışkırtılmadığı sürece sevgilisi için her şeyi yapabilecek olan Akrep erkeğinin yılmaz kararlığı ve güçlü karakteri sizde saygı hissi uyandırır. Onunla olan ilişkinizden güç kazanabilirsiniz. İkinizin de her konuda yoğun arzuları vardır. Akrep erkeğinin ilk tanıştığınızda ne kadar etkileyici gözleri olduğunu fark etmişsinizdir. Çünkü o gözlerde duygusal derinlik gizlidir. Siz ona göre daha maddeci ve gerçekçi bir tipsiniz aslında.

Akrep duygularından çok bahsetmediği için onu yanlış değerlendirmeyin. Tabii ki her zaman önce sizi yakından tanımak isteyecektir. Kendini anlatabilmesi için de size güvenmesi gerekir. Hoş yıllarca birlikte olsanız bile onunla ilgili yeni özellikler keşfedebilirsiniz. Dışarıdan çok belli etmese de içinde fırtınalar kopar, sizin sakin havanız ise ona çok cazip gelecektir. Birlikte güzel bir ilişkiniz olabilir. O yüzden elinizden geleni yapın ve onu bazen kendi dünyasında yalnız bırakmayı da bilin.

(Akrep burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Yay

boğayla yayın burç uyumu
Boğa burcu ile Yay burcunun uyumu

Özgürlüğüne aşırı düşkün ve başına buyruk bir tip olan Yay, hiç kimseye bağlanmak istemez. Ne zaman ortadan kaybolacağı da hiç belli olmadığı için siz de ona pek güvenmezsiniz. Bir Yay burcundan etkilendiyseniz bu beraberliğin pek de kolay olacağını zannetmeyin. Bir Boğa’nın doğasına aykırı olsa bile mücadeleye ve özverili davranmaya hazır olun.

Bir Yay her zaman neşelidir ve olaylara pozitif bakma eğilimindedir. Sizse hep gerçekçisiniz ve kendinizi en kötüsüne hazırlamak istersiniz. Siz onun sorumsuz olduğunu düşünürsünüz, o da sizin karamsar olduğunuz kanısına varabilir. Eğer bazen onun başını alıp gitmesine izin verirseniz ve onu kısıtlamaya çalışmazsanız eninde sonunda size dönecektir. Ama bağlanmayı seven bir Boğa olduğunuz için, tam tersi özgürlüğüne düşkün olan Yay, sizin için çok yorucu olacaktır.

(Yay burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yay burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Oğlak

boğayla oğlağın burç uyumu
Boğa burcu ile Oğlak burcunun uyumu

Bir ilişkide dertlerini ve sıkıntılarını paylaşabilmekten başka bir şey beklemeyen Oğlak, aradığı bu özellikleri sizde bulabilir. Ayrıca çok da kolay mutlu edilebilecek bir yapıya sahip olan Oğlak, sizin için ideal bir sevgili olur. Bu yüzden birlikte çok mutlu olabilirsiniz. İkiniz de toprak elementinde olduğunuz için sadece sezgilerinizle bile birbirinizi anlayabilirsiniz. Oğlak size ilham verir ve size örnek olur.

Hırslı Oğlak, dağların en tepesine tırmanmak ister ve bu amacına ulaşmak için azimle çalışır. Güvenilir ve dürüsttür. Sizin gibi finans konularında da oldukça iyidir. Kısacası çok uyumlu iki burçsunuz ve mutlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz.

(Oğlak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Oğlak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Kova

boğayla kovanın burç uyumu
Boğa burcu ile Kova burcunun uyumu

Tamamen idealist bir yapıya sahip olan Kova burçları, çoğu zaman toplumla pek de uyuşmayan düşünce ve yaşam tarzına sahip olurlar. Sevgili olarak çok iyi ve eğlenceli olsalar da bazı halleri size çok aykırı gelebilir. İkinizin arasında bir çekim olduğu da kesin ama ilişkinizin devam edip etmeyeceği açıkçası pek belli değil.

Kova erkeğinin insanın aklını başından alan bir çekiciliği vardır. Mesafeli, soğuk, analitik ve entelektüel yapısına mutlaka hayran olursunuz. Geleceğe yönelik yaşam tarzı, onun hep süre gelen düzeni daha iyisi ve yenisiyle değiştirme arzusuyla dolmasına sebep olur. Siz de bir düzen insanı olduğunuz için bu hızlı değişimler bir süre sonra başınızı döndürebilir. Ne de olsa siz daha geleneksel bir tipsiniz. Kova ise doğuştan asi ruhludur ve alışkanlıklara karşı çıkar. Kısacası bir Kova burcuna âşık olduysanız sizi oldukça zor günler bekliyor.

(Kova burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Kova burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Boğa – Balık

boğayla balığın burç uyumu
Boğa burcu ile Balık burcunun uyumu

Bir Balık burcunun sevgilisi genellikle ince ruhlu ve sanatsever biri olur çünkü o kaba ve yavan bir aşka asla dayanamaz. Kendisi de artistik bir yapıya sahiptir. Bu açıdan birçok ortak nokta bulacaksınız. Balık burcu, pek çok sebep yüzünden Boğa burcu için ideal sevgili olabilir. Hassastır, romantiktir, ince ruhludur ve fedakârdır. Balık sizi sinemaya, konsere, sergiye ve diğer kültürel faaliyetlere götürür. Birlikte kolayca sosyalleşebildiğiniz için de bu ilişki size çok keyifli gelecektir.

Fakat bir süre sonra Balık burcunun pek de gerçekçi bir dünyada yaşamadığını, onun kendine has bir hayal dünyası olduğunu fark edeceksiniz. Neyse ki siz ikinize de yetecek kadar gerçekçi ve pratiksiniz. Zaten iplerin sizin elinizde olması Balık burcunun gayet hoşuna gidecektir. Güç savaşlarından hiç hoşlanmayan Balık burcunun egosu pek gelişmemiştir. Bu yüzden size kolayca adapte olacaktır.

(Balık burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Balık burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)

 

Diğer astroloji yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim