Terazi burcu özellikleri ve tarihleri – Terazi burcu hakkında genel bilgiler

terazi burcu genel özellikleri ve terazi burcu tarihi

İyi huylu, nazik, hoşgörülü ve sempatik olan Terazi burçları, genel olarak çevreleri tarafından çok sevilen tiplerdir. Fakat astrolojinin her burcunda olduğu gibi onların da pek çok negatif yönü vardır. Haydi, Terazi burcu özelliklerini ve Terazi burcu hakkında genel bilgileri yakından görelim…

TERAZİ BURCU

Terazi burcu tarihi: 23 Eylül – 22 Ekim
Grubu: Hava, negatif
Gezegeni: Venüs
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 2, 6
Uğurlu taşları: Opal, akik, turmalin, yeşim taşı
Uğurlu renkleri: Açık pembe, açık mavi, turkuaz
Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin, orkide
Uğurlu çiçekleri: Pembe krizantem, pembe gül
Uğurlu müziği: Romantik şarkılar
Belirgin özelliği: Saygı ve zariflik
Negatif yönleri Kendini beğenmişlik, gösteriş
En büyük isteği: Mükemmel dostluk
Anlaştığı burçlar: İkizler, Kova
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Oğlak
Kariyerine yardımcı olan burç: Yengeç
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Oğlak
Maddi açıdan yardımcı olan burç: Akrep
Evlilik için en uygun burç: Koç

Terazi Burcu erkeğinin genel özellikleri

terazi burcu erkeğinin genel özellikleri
Terazi erkeğinin özellikleri

Terazi burcu erkekleri, güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler. Adaletin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yaparlar. Üstün bir yargı yetenekleri vardır. İnsancıl ve samimidirler.

Oldukları gibi görünürler, insanların da onları öyle kabullenmelerini isterler.

Nazik ve yumuşaktırlar. Kolay kolay kimsenin kalbini kırmazlar. Fakat yalandan nefret ederler. Birinin onlara yalan söylediğini fark ederlerse ya o kişiyle iletişimi keserler ya da onlardan beklenmeyecek şekilde sert bir tepki verirler.

Genel olarak tembeldirler ve zora gelemezler. Ayrıca kararsızdırlar. Hangi tişörtü alsam diye saatlerce düşünebilirler. Fakat aldıkları kararları uygulamaya koymak için çok vakit kaybetmezler.

Zaman zaman hayalci ve fantastik tipler olurlar. Terazilerin gerçekliği ile sizinki pek birbirine uymayabilir.

Kadınları değişmez bir şekilde güzel, erkekleri de genellikle yakışıklıdır. Bu fiziksel güzellik onlara gezegenleri Venüs’ün bir armağanıdır. Erkekleri de kadınları da çok bakımlı ve şık giyimli olurlar. Erkeklerinin kendilerine özel kozmetik ürünleri vardır. Belki de bazı kadınlardan daha çok güzelliklerine düşkün olurlar.

Terazi erkeklerinin ağına düşen kadınlar, onlardan kolay kolay kurtulamazlar. Çünkü onların ikna yetenekleri oldukça güçlüdür. Aşk sözcüğü ve Terazi sözcüğü kesinlikle eş anlamlıdır. Romantik aşkı Teraziler icat etmiştir. İstedikleri bir kadını kazanmak için büyük bir kolaylıkla hilelere başvurabilirler. Çok nadiren başarısız olurlar.

Terazi erkekleri aşkı ve arkadaşlığı bazen birbirine karıştırırlar. Size âşık olduğunu sanabilirsiniz oysa o sizi sadece arkadaşı olarak görüyor olabilir. Onlarda Kazanova ruhu vardır. Sevgi sözcükleri söylemek konusunda uzmanlaşmışlardır. Biraz hercaidirler.

Aslında Terazi erkekleri uyumlu ve dengeli bir yaşam ararlar. Entelektüel ve duyarlı kadınlardan hoşlanırlar. İlişkilerinin monotonlaşması en büyük kâbuslarıdır. Aradıklarını bulamadıklarını düşünürlerse de daldan dala uçmaya devam ederler.


Terazi Burcu kadınının genel özellikleri

Terazi burcu kadınının genel özellikleri
Terazi kadınının özellikleri

Terazi kadınları bir ortama girdiklerinde hemen fark edilirler. Vücut hatları dolgun ve çok düzgündür. Saçları özenle yapılmıştır. Üzerlerinde gayet şık ve trend giysiler vardır. Etraflarına da gülücükler saçarlar.

O kadar kusursuz dururlar ki bazen yapma bir bebek gibi görünebilirler ama kafaları erkekçe bir mantıkla çalışır. Her konuda söyleyecekleri sözleri vardır. Terazi burcu kadınları tartışmayı çok severler. Eğer tartışacak kimseyi bulamazlarsa kendileriyle tartışırlar. Ama bu halleri hiçbir zaman yıkıcı boyutlara ulaşmaz.

Onlar bir aşk tutkunudur. İnce ve zarif olan her şeye bağlıdırlar. Güzeli ve tüm güzellikleri severler. Pahalı ve lüks zevklere sahiptirler. Marka giysilere bayılırlar. Şık, temiz ve daima bakımlı olmaya dikkat ederler. Beraber oldukları insanların da öyle olmalarını isterler. Yanlarında pejmürde bir tiple dolaşmak istemezler. O yüzden bir Terazi kadınını tavlamanın ilk yolu bakımlı ve hoş görünmektir.

Terazi kadınları, cazibeleri ve kibar davranışları sayesinde erkekleri daima peşlerinden koştururlar. Onlarda adeta şeytan tüyü vardır. Hatta en ters zamanlarında bile aranılan kişi olmayı başarırlar.

En negatif yönleri ise çok ustaca yalan söyleyebilmeleridir. Tutamayacakları sözler verebilirler. Bu davranışlarını abartırlarsa çevreleri tarafından güvenilmez karakterler olarak görülebilirler.


Terazi Burcu çocukları

terazi burcu çocuklarının genel özellikleri
Terazi çocuklarının özellikleri

Bu burçta doğan çocuklar, sevimliliklerinin verdiği üstünlüğü çok iyi kullanırlar. Kararlarını kendileri vermek isterler. Bunun için de ellerinden geleni yaparlar.

Genel olarak iyi huylu çocuklardır. Barışçıl yaklaşımları ve sempatiklikleri ile çevrelerinin sevgisini kazanırlar. Ağlamak ve bağırmak yerine kendilerini odalarına kapatır ve uyurlar. Yüksek sesli tartışmalardan ve evdeki gerginliklerden çok etkilenirler. O yüzden ailede denge ve uyum ararlar.

Terazi burcu çocuklarının zekâları çok çabuk gelişir bu yüzden de her zaman çok arkadaşları olur. Yaşıtlarını çok kolay etkilerler. Bir Terazi çocuğunun sürekli arkadaşlarını eve çağırdığını görebilirsiniz. Sosyalleşmek onlar için çok önemlidir.


Terazi Burcu’nun diğer özellikleri

terazi burcunun diğer genel özellikleri
Terazi burcunun diğer özellikleri

Teraziler nazik, hassas, dengeli, kibar ve uyumlu kişilerdir. Kavga ve gürültüden hoşlanmaz, etrafları ile iyi geçinmeye çalışırlar. İnsanlarla konuşarak anlaşırlar. Yumuşak huyları ve tatlı dilleriyle yılanı deliğinden çıkarırlar. Ama bütün bunlar, herkesle dost oldukları anlamına da gelmez. Tam tersi iyice inceledikten ve emin olduktan sonra dost seçerler. İyi mevkilerdeki insanlarla iletişim halinde olmaktan memnun olurlar. Ya da arkadaşlarının onlara ihtiyacı olan kişilerden oluşmasını tercih ederler.

Adalet duyguları çok kuvvetlidir. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Hatta kendi zararlarına bile olsa haklıyı savunurlar. Çünkü hak yerini bulunca zarar veya faydanın söz konusu olmadığının bilincindedirler. Onlar için önemli olan adil olabilmektir.

Zaman zaman başkalarının yaşantısına müdahale etmeyi severler. Kıskanç ve kendilerini beğenmiş tipler olabilirler. Çoğu zaman bildiklerinden şaşmazlar. İnatçıdırlar.

İyiyi ve kötüyü birbirinden kolayca ayırabilirler. Verdikleri sözleri hemen olmasa bile yerine getirmeye çalışırlar. Sakin davranışları, anlayışlı oluşları ile herkes üzerinde güven kazanırlar. Hem severler hem de sevilirler.

Terazi burçları genellikle herkese değer verirler. Fikirlerinizi dinler ve saygı gösterirler ama daha sonra mutlaka kendi bildiklerini yaparlar. Karşılarındaki insanı kırmak istemezler. Gereksiz tartışmalara yol açmaktan kaçarlar. Bir konuda üzerlerine çok gidilirse vazgeçmiş gibi yaparlar.

Barış ve dengenin bozulmamasına özen gösterirler. Ancak çok gerektiği zaman fiziki kuvvet kullanmada da ustadırlar. Yumuşak kürklerinden çıktıklarında aslında ne kadar sert olduklarını görebilirsiniz. Öyle nazik birinden sert davranışlar beklemeyenler şok olurlar. Bu konuda yıllardır arkadaşları olan kişileri bile şaşırtabilirler.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Hayatın içindeki pek çok alanda daha kararlı bir tutum sergilemeliler.
  • Sempatik tavırları ile tembelliklerini örtmekten vazgeçmeliler.
  • Dış görünüşlerine olduğu kadar bilgi birikimlerine de özen göstermeliler.

Terazi burçları müziğe çok düşkündür. Uyanınca ilk yaptıkları şey müziğin sesini açmaktır. Sadece dinlemekle kalmayıp müzikle uğraşabilirler. Fakat dinleyici yönleri her zaman ağır basar. Kulakları hassas, sesleri de genellikle güzeldir.

Para ve maddeye bağlılıkları yoktur. Çok cömerttirler. Hatta çok müsrif bile olabilirler. Ceplerinde sadece 10 liraları olsa hepsini hiç düşünmeden ihtiyacı olan birilerine verebilirler. Maddi anlamda gelecek endişesinden doğan korkuları yoktur.

Dengeli ve adaletli bir şekilde başkalarının imkânlarını çok iyi kullanırlar. Yani sadece kendi çıkarlarını değil, karşılarındakinin de çıkarlarını düşünürler.

Her konuda denge sağlamak Terazinin işidir. Belki çok pratik zekâlı değillerdir ama duygu ile mantık arasında çok iyi uyum kurabilirler. Sevecen oldukları kadar, duygusuz ve katı olabilirler. Bu tavırları da hep onların işine yarar.

Güzel sanatların her dalında ve hukuk alanında başarılı olabilirler. Ayrıca nazik, kibar ve insana değer veren yönleri ile politika alanında yer alabilirler.


Terazi Burcu aşkta nasıldır?

terazi burcu aşk hayatı ve özellikleri
Terazi burcunun aşk hayatı

Aşk, Terazi burçlarının yaşamdaki ana hedefidir. Sevgisiz yaşayamazlar. Bu yüzden çabuk evlenebilirler. Sevgileri ağır basınca duyguları öne çıkar ve mantıkları uçar. Bu coşku ile sevgi yeminleri edebilir, sözler verebilirler. Daha sonra akılları başlarına gelince hatalarını anlarlar ve başka aşklar ararlar.

Eğer sevdikleri kişide aşkı, ilgiyi, dengeyi ve rahatı bulmuşlarsa tatmin olurlar. Eşleri, çocukları ve yuvaları hep ilk plandadır.

Teraziler sevdikleri zaman her şeylerini verebilirler. Hatta sevdikleri söz konusu olunca adalet anlayışlarında bile torpil yapabilirler. Aksi halde arayışları hiç bitmez. Daldan dala konar, sürekli hareket halinde olurlar. Çapkınlık ve çılgınlıklar yaparlar. Onların yaşam hızlarına yetişmek kolay değildir.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim