İkizler burcu özellikleri ve tarihleri – İkizler burcu hakkında genel bilgiler

İkizler Burcu Genel Özellikleri ve Tarihi

İkizler burçlarının en temel özellikleri kendi içlerinde yaşadıkları ikilemlerdir. Bir an çok mutluyken diğer an derin bir bunalımın içine sürüklenebilirler. İşte bu tutarsız tavırları yüzünden de insanlar tarafından, “güvenilmez” olarak görülürler. Oysa İkizler, astrolojideki en zeki burçlardan biridir. Haydi, onları biraz yakından tanıyalım.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

İKİZLER BURCU

İkizler burcu tarihi: 22 Mayıs – 22 Haziran
Grubu: Hava, pozitif
Gezegeni: Merkür
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 3, 5
Uğurlu taşı: Akik, pembe kuvars, turkuaz
Uğurlu renkleri: Sarı, gri, mavi, açık mavi
Uğurlu çiçekleri: Mimoza, çiğdem
Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin, sümbül
Uğurlu müzikleri: Modern batı müziği ve hareketli parçalar
Belirgin özelliği: Sezgi
Negatif yönü: Gevezelik
En büyük isteği: Yazar olmak
Anlaştığı burçlar: Terazi, Kova
Anlaşamadığı burçlar: Başak, Yay, Balık
Kariyerine yardımcı olan burç: Balık
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Başak
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Yengeç
Evlilik için uygun burç: Yay

 


İkizler Burcu erkeğinin genel özellikleri

ikizler burcunun erkekleri ve özellikleri
İkizler erkeğinin özellikleri

Bu burçta doğan erkekler her işe olan yatkınlıkları ve değişken çift karakterleriyle tanınırlar. Monotonluktan, tekdüze yaşamdan ve kölelikten nefret ederler.

Araştırmacı ve sabırsız insanlardır. Kendi ideallerinin ne olduğundan kolay kolay emin olamazlar. Sürekli kendilerine bir ideal ararlar ama asıl sorun ne istediklerini bilmemeleridir. Hızlı düşünürler ve hızlı hareket ederler. Hayal güçleri de sınırsızdır.

Öğrenmeyi severler ve entelektüel tiplerdir. İnatçıdırlar. Bir fikir üzerinde tartışırken kararsızdırlar ve yüzeysel davranırlar. Sürekli oturup çalışmaktan çok sıkılırlar. Eğer masa başı bir iş yapıyorlarsa onları sürekli telefonda dedikodu yaparken yakalayabilirsiniz. Evet, İkizler erkekleri dedikodu yapmayı severler.

İkizler erkekleri değişimden zevk alırlar ama bu değişim onları huzursuz eder. Çünkü kontrollerini kaybetmekten hoşlanmazlar. Yaşamlarındaki değişimi kontrol altına aldıkları anda rahatlarlar.

Rahat ve şakacı tutumları, saygılı davranışlarıyla kendilerini hemen sevdirirler. Fakat tek kişiye ve yere bağlı kalmak istemezler. İlişkilerinde birçok kişiyi birden idare etme yetenekleri vardır. Flört etmeyi severler. Aldatmaya da yatkındırlar.

İkizler erkekleri âşık olmayı çok sever ama tek sorun sık sık aşık olmalarıdır. Özgürlüklerine düşkünlerdir. Dolayısıyla bağımlı ilişki yaşamaya gelemezler. Erotik hikâyelere ve fıkralara bayılırlar. Onlarla ilişkinizin geleceği pek bilinmez ama yaşadıklarınızdan zevk alacağınız kesindir.

Paraya düşkünlükleri yoktur ama gücü, özgürlük ve otorite için isterler. Başkalarının paralarını kolayca harcarlar. Anarşist bir ruha sahiplerdir. Kurallara pek uydukları söylenemez.


İkizler Burcu kadınının genel özellikleri

ikizler burcunun kadınları ve genel özellikleri
İkizler kadınının özellikleri

İkizler kadını da tıpkı İkizler erkeği gibi aşka âşıktır. Ondan farkı ise cinsel zevklerin önceliği olmamasıdır. O, insanların değişik yönlerini keşfetmekten ve farklı kişiler tanımaktan hoşlanır. Birçok ilişkiyi deneme sebebi de işte bu merakıdır. Uzun süre bir yerde veya biriyle beraber olamadığı için de ihtirasa kapılmaz.

Zihinsel, ruhsal ve fiziksel zevklerini tam bir uyum içinde yaşadıkları bir ilişkide ise yoğun bir cinsel isteğe sahip olabilirler. Konuşkan, şakacı ve samimilerdir. Entelektüel, nazik ve özgür erkeklerden hoşlanırlar. Büyüleyici ve baş döndürücü kadınlardır.

İkizler kadınları değişkendirler, neşeli göründükleri bir anda kapris yaparak karşılarındaki kişiyi şaşırtabilirler. İkizler kadınını anlamakta zorlanabilirsiniz. Hep haklı olduklarını düşündüklerinden görüşlerini değiştirmeye yanaşmazlar. Blöf yapmakta ve yalan söylemekte başarılıdırlar. Rahat konuşma özellikleri de onları bir anda geveze insanlara dönüştürebilir.


İkizler Burcu çocukları

ikizler burcu çocuklarının genel özellikleri
İkizler çocuğunun özellikleri

İkizler burcunda doğan çocuklar kitap okumaya bayılırlar. Onlara oyuncak yerine kitap hediye ederseniz çok daha mutlu olurlar.

Disiplinden hoşlanmazlar. Çok konuştukları için sık sık uyarı alırlar. Sınıfta en arka sırada oturup dersi kaynatan çocuklar İkizler çocuklarıdır.

Fakat onları disipline sokma yöntemi baskı uygulamak olmamalıdır. Emin olun bu davranışınızın sonuçları daha da kötü olacaktır. Onlarla sakince konuşmak ve mantıklı bir açıklama yapmak en iyisi olacaktır.


İkizler Burcu’nun diğer özellikleri

ikizler burcunun diğer genel özellikleri
İkizler burcunun diğer özellikleri

Zekâ en önemli özellikleridir. Son derece pratik ve hareketli bir zekâya sahiplerdir. Özellikle zor durumlarda, çok zekice ve anında pratik çözümler bularak kendilerini kurtarmakta ustalardır. Bu konuda seziş güçleri de önemli rol oynar.

Zekâları sayesinde, bulundukları her ortama çok kısa sürede uyum sağlarlar. Hiç ama hiç bilmedikleri bir konuya, birkaç dakika kulak misafiri olduktan sonra o konuda kırk yıllık uzmanmış gibi konuşabilirler. Zaten konuşmayı da çok severler.

İkizler burçları tatlı, cana yakın, akıcı ve laf oyunları ile dolu konuşmaları ile insanların kolayca beğenisini kazanırlar. Kolaylıkla arkadaş edinirler. Zekâları ve konuşma yetenekleri en güçlü silahlarıdır. Bunlar sayesinde çok etkileyici olurlar.

Havaidirler. Hiçbir şeyle uzun süreli ilgilenmezler. Çabuk kavrarlar, belki de bu yüzden çabuk bıkarlar. Nasıl olsa gerektiği kadar öğrenmeleri kolay olacaktır. Bu yüzden her şeyi kendilerine yük etmeye gerek duymazlar.

Herhangi bir konuda karar verene kadar yüz kere fikir değiştirirler. Sonunda da bir öyle bir böyle düşünmekten yorgun düşerler. Kararlarından çok çabuk dönerler. Bu onların yalancı, sözünde durmaz olarak tanınmalarına sebep olur. Oysa onların bir konu hakkında karar vermekte ne çok eziyet çektiklerini ancak bir başka İkizler anlayabilir. Duygularıyla değil, mantık ve zekâ ile hareket ederler.

İlgi alanları, düşünceleri ve uğraşları daima birden fazladır. Aynı anda iki veya fazla şeyi bir arada yürütebilirler. İki sevgilileri, iki işleri, iki gelirleri, iki düşünceleri v.s. daima tekten fazladır. Birine hediye alacaklarsa bir tane yerine küçük ama iki değişik şey almayı düşünürler. Kendileri için de ikişer ikişer alırlar.

Paraya çok düşkün değillerdir. Cömert olduklarını söyleyebiliriz.

Öğrenmeleri gereken başlıca şeyler şunlardır:

  • Kararlı olmak
  • Duygulara daha fazla önem vermek
  • Dillerine azıcık sahip çıkmak

Okuyarak öğrendikleri kadar dinleyerek ve gözlemleyerek de bilgi birikimlerini artırırlar. Uzun uzun ders çalışmak, kitaplar devirmek, sabahlamak onlara göre değildir. Zaten buna ihtiyaçları da yoktur. Onlar kendilerine özgü pratik zekâları ile kolayca öğrenirler. Yeter ki canları istesin.

İlgi duymadıkları bir konuyu dinlemek bile istemezler. Bir kitabı, bir yazıyı dikkatle baştan sona eksiksiz okumak istemezler. Genellikle biraz başından, biraz ortasından, biraz sonundan veya satırları atlayarak okurlar. Ama sonuçta, dikkatli okuyan bir kişiden daha iyi anlamayı becerebilirler.

Sabırsız oluşları bir konuda uzun araştırma yaparak derinlemesine düşünmeye fırsat vermez. Bu yüzden çeşitli hatalar yapabilirler. Konuşmaları yanlış anlaşılabilir. Ama kıvrak zekâları ile bütün bunları düzeltmeyi becerirler. Ayrıca yalan söylemeye, hile yapmaya da çok yatkınlardır. Zekâları onlara bu yönde kolaylık sağlar.

Çift karakterli oluşları onlar hakkında kesin bir karar verilmesini zorlaştırır. Bugün çok samimi davranan İkizler, yarın öyle olmayabilir. Ne yapacağını, nasıl davranacağını kestirmek zordur. Çünkü çok kolay etki altında kalırlar. Kolay bıkar, kolay vazgeçerler.

Çok hareketlidirler. Yerlerinde duramazlar. Otursalar bile bir yerleri mutlaka hareket halindedir. Sözlerini hareketlerle birleştirerek kullanmakta ustadırlar. Konuşurken çokça el kol hareketi yaparlar. Öyle hareketlidirler ki siz bakarken yorgun düşersiniz ama onlar asla yorulmazlar.

Çok yetenekli ve yaratıcıdırlar. El becerileri çok fazladır. Bir kere yazdıkları, söyledikleri veya yaptıkları şeyi ikinci defa asla aynen kullanmazlar. Gerekirse bir yenilik, bir orijinallik, bir değişiklik yaparak sunarlar. Klasik ve rutin onlara hiç uymaz. 

Meraklılıkları en belirgin özelliklerinden bir diğeridir. Her türlü bilgi dalına ilgi duyabilirler. Ayrıca yaratıcılığa açık her alana meraklıdırlar. Basın yayın, pazarlamacılık, reklam, müzik ve sahne gibi alanlarda başarılı olabilirler. Edebiyat dallarının birinde isim yapmak en önemli isteklerinden biridir.

Havailiği, vurdumduymazlığı, alaycılığı ve rahat havası önce insanlara pek güven vermez. Ama hazırcevaplığı, konuşma ve etkileme yeteneği ile kısa sürede herkesi etkilerler. Çok fazla arkadaşları vardır ama dostları yoktur veya azdır. Bunun sebebi de kendileridir.

Hareketli oluşları onların yaşlanmasına engel olur. En büyük korkuları hareketsiz, yalnız başlarına kalmak ve kısıtlanmaktır.


İkizler Burcu aşkta nasıldır?

ikizler burcu ve aşk
İkizlerin aşk hayatı nasıldır?

Hiçbir konuda sınırlanmaktan hoşlanmazlar. Buna aşk da dâhil. Bu yüzden nefes almalarına fırsat verecek, kıskançlık yapmayacak, açık fikirli kişilerle ilişki kurmak isterler.

Birinden hoşlandıklarında, “Hayır” kelimesi onların sözlüğünde yoktur. Ne yapar eder o kişiyi tavlarlar. Fakat yine aynı hızla bu insandan sıkılmaları ihtimali çok yüksektir. Fikirlerini tartışabilecekleri, kendi zekâ seviyelerine uygun insanlar onları tavlayabilir.

 ### İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?” başlıklı yazım ilginizi çekebilir.

Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim