Oğlak burcu özellikleri ve tarihleri – Oğlak burcu hakkında genel bilgiler

oğlak burcu genel özellikleri ve tarihleri

Astrolojinin en ciddi burcuyla tanışmaya hazır mısınız? Oğlak burçları yaşlı ruhlardır. Sanki siz daha ilk hayatınızı yaşıyorken onlar onuncu yaşamlarını yaşıyor gibidirler. Kariyerlerini çok önemser ve statüye değer verirler. Bu yüzden Oğlaklar kendilerini paralayana kadar çalışırlar. Acaba onlarda başka ne sırlar var? Haydi görelim!

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu tarihi: 22 Aralık – 21 Ocak
Grubu: Toprak, negatif
Gezegeni: Satürn
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu sayısı: 8, 9
Uğurlu taşları: Lal, akik, kehribar, yakut, ametist
Uğurlu renkleri: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşili
Uğurlu kokuları: Kamelya, fulya
Uğurlu çiçekleri: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu müziği: Eski klasik şarkılar
Belirgin özelliği: İnatçılık, kararlılık
Negatif yönü: Aşırı merak
İsteği: Yükselmek
Anlaştığı burçlar: Boğa, Başak
Anlaşamadığı burçlar: Koç, Yengeç, Terazi
Kariyerine yardımcı olan burç: Terazi
Duygusal açıdan destekçi olan burç: Koç
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Kova
Evlilik için en uygun burç: Yengeç

Oğlak Burcu erkeğinin genel özellikleri

oğlak burcu erkeğinin özellikleri
Oğlak erkeğinin özellikleri

Oğlak erkekleri, güçlü iradeleri ve disiplinleriyle tanınırlar. Çok çalışırlar ve başkalarının saygısını kazanırlar. Dürüst ve güvenilirdirler. Görevlerine ve sorumluluklarına bağlıdırlar. Sosyal statü onlar için çok önemlidir.

Çok iyi iş adamı olurlar. Amaçlarına ulaşmak için sabrederler ve eninde sonunda hedeflediklerini elde ederler. Zorluklardan kesinlikle yılmazlar.

Oğlak burcu erkekleri, sosyal çevrelerinde de genellikle iyi bir konuşmacıdırlar. Fakat kendi düşüncelerine karşı olan insanlarla dalga geçmeyi ve onlarla uğraşmayı severler.

Diğer burçların insanlarına göre Oğlak erkekleri hep mantıklarıyla hareket ederler. O yüzden bazen, “çok duygusuz” olarak tanımlanırlar. Duygularını açıklamakta çok kötüdürler. İşte  bu yüzden de uzun süreli arkadaşlıklar kurmakta zorlanırlar.

Olduklarından çok daha fazla maddeci görünürler. Oysa eğlenceli ve hayatı zengin yaşamayı seven kişilerdir. Esprili, güler yüzlü ve sıcaklardır. Buna rağmen genellikle yalnız insanlardır.

Bağlılık duyguları çok gelişmiştir. Bir kişiye inanır ve güvenirlerse onunla ömür boyu sürecek bir dostluk kurabilirler. Yakın dostlarıyla ilişkileri de oldukça iyidir. Aşkta ve arkadaşlıkta Oğlak erkeklerinin oldukça sadık tipler olduklarını söyleyebiliriz.

Paralarını iyi kullanırlar ve elleri de çok açıktır. Gösterişi çok sevmezler. Sade ve klasik kıyafetler giyerler. Ama hiçbir zaman salaş görünmezler. Kendi tarzları vardır ve şık dururlar.

Oğlak erkekleri, ciddi, güven verici ve genellikle kendilerinden büyük kadınlardan hoşlanırlar. Güçlü, kendine güvenen ve herkesin odak noktası olan kadınlar onu tahrik eder.

Oğlak erkekleri, birinden hoşlanıyorlarsa “hayır” cevabını kolay kolay kabul etmezler. Aşkta oldukça inatçıdırlar. İstediklerini elde edene kadar denemekten vazgeçmezler.


Oğlak Burcu kadınının genel özellikleri

oğlak burcu kadınının özellikleri
Oğlak kadınının özellikleri

Oğlak kadınları, yeni tanıştıkları bir erkeğe tedbirle yaklaşırlar. Ilımlı, duygusal ve aklı başında hareket ederler. Oğlak kadınlarının gözünde yakışıklılık beş para etmez. Kendilerine değer verecek ve onları hoş tutacak insanlar seçmeye özen gösterirler.

Oğlak kadınları, seçtikleri erkeği dünyadaki tüm kötülüklerden koruyabilen bir panter gibidirler. Onlar çekici süper kadınlardır. Ama genellikle dışarıdan buz gibi soğuk, burnu havada ve sakin görünürler.

Çok çalışkandırlar. İşleri her zaman önce gelir. Aşk ve evlilik onlar için ikinci plandadır. Geç saatlere kadar iş yerinde çalışıp herkes çıktıktan sonra evlerine dönerler. Bu konuda oldukça hırslılardır. Kariyerleri için yapmayacakları fedakârlık yoktur.

Oğlak kadınlarının kendilerine has taze bir güzellikleri vardır. Buna rağmen fiziksel olarak kendilerini pek beğenmezler. Bu konuda tedirgin ve güvensiz olurlar.

Karakterlerine ve zekâlarına ise sonuna kadar güvenirler. Ne istediklerini bilirler. Pahalı ve şatafatlı kıyafetlerden hoşlanırlar. Maddi sıkıntı çekmeden rahat bir yaşam sürmek isterler. Oysa ne kadar para kazanırlarsa kazansınlar eğlenceye kolay kolay vakit ayırmazlar. İşleri onların en büyük eğlencesidir.


Oğlak Burcu çocukları

oğlak burcu çocuklarının genel özellikleri
Oğlak çocuğunun özellikleri

Oğlak çocukları ciddi görünümlü, yaşıtlarından daha olgun davranan çocuklardır. Ailelerini hiç yormazlar. Bir köşede ellerindeki bir oyuncakla saatlerce kendi kendilerine oynayabilirler. Mızmızlık yapmaz, kolay kolay da ağlamazlar. Oldukça sakin ve kendi halinde çocuklardır.

Çok fazla arkadaşa ihtiyaçları olmaz. Hatta oyuncaklara bile ihtiyaçları yoktur. Her zaman kendi kendilerine yetmeyi bilirler. Doğuştan alçakgönüllü ve azla yetinmeyi bilen karakterlerdir.

Ama yine de Oğlak burcu çocuklarının sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Eğer bunu nasıl yapacağını siz ona göstermezseniz, ilerleyen yaşlarda bu alanda sorunlar yaşayabilirler.

Onları sık sık yaşıtları ile bir araya getirmek karakter gelişimi için çok iyi olacaktır.

Oğlak çocuklarının en büyük isteği bir an önce büyümektir. O yüzden en çok bozuldukları şey kendilerine çocuk muamelesi yapılmasıdır. Ailesi olarak onunla iletişim kurmak istiyorsanız ona baskı uygulamayın. Bir yetişkinle veya arkadaşınızla nasıl iletişim kuruyorsanız ona da öyle davranın. Sizi kesinlikle anlayacaktır.


Oğlak Burcu’nun diğer özellikleri

oğlak burcunun diğer genel özellikleri
Oğlak burcunun diğer özellikleri

Oğlak burçları, çok düşünen, az konuşan, meraklı, alçakgönüllü, kontrollü ve ağır hareket eden tiplerdir. Değişikliklere adapte olmaları çok uzun zaman alır. Kararsızdırlar. Örneğin bir ayakkabı alacakları zaman bile hep iki seçenek arasında kalırlar. Bunun sebebi de yanlış karar vermekten korkmalarıdır.

Önce uzun uzun düşünüp sonradan harekete geçerler. Konunun artısını eksisini kafalarında enine boyuna hesaplarlar. Kendi düzen ve disiplinlerini oluşturup daha sonra aksiyon alırlar.

Bir Oğlak burcuna planınızı asla son dakikada söylememelisiniz. Büyük ihtimalle reddedilirsiniz. Onlara düşünmeleri için uzun bir süre tanımanız gerekir. İlk başta bu süreç biraz can sıkıcı gibi dursa da aslında iyi bir yönü de vardır. Çünkü Oğlak burçları, karar verdikten sonra artık geri adım atmazlar. “Geleceğim,” dedilerse mutlaka gelirler ve sizi yarı yolda bırakmazlar.

Kararlılıklarının yanı sıra doğruculukları ile bir iş konusunda onlara güvenmemek mümkün değildir. Önlerine çıkacak tüm engelleri aşacak azimleri vardır. Kendilerinden kaynaklanan hatalar olsa bile geri adım atmazlar ve yanlış yaptıklarını itiraf ederler.

Hayata genellikle karamsar bakarlar. Olayların negatif yönlerine odaklanmak gibi bir eğilimleri vardır. Bunu da kendilerini en kötü senaryoya hazırlamak için yaparlar.

Oğlak burçları, son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlıdırlar. Olaylar karşısında paniğe kapılmazlar. Sessiz ve sakin hareket ederler. Bu onları, panikten doğabilecek pek çok yan etkilerden korur. Bu tutumları, çevreleri tarafından, “ne istediğini bilen karakterler” olarak görülmelerini sağlar.

Kararsız, mutsuz ve kötü bir zamanınızdaysanız, Oğlak insanlarının yanında rahatlar, kafanızı toplar ve kendinizi güvende hissedersiniz. Ama sürekli Oğlak burçlarıyla vakit geçirmek yorucu olabilir. Zamanla sizi çileden çıkarmaya başlayabilirler. Çok eğlenceli tipler oldukları söylenemez.

Oğlaklar için çalışmak her zaman birinci plandadır. Yükselmek, başa geçmek en büyük arzularıdır. Onlar iş ve meslek dünyasının temel taşlarıdır. Hem çalışan olarak hem de lider olarak başarılı olabilirler.

Son derece kontrollü ve kuşkucudurlar. Ağızları sıkı olduğu için içlerinde esen fırtınaları kimse bilmez. Ama dudaklarındaki uçuklar, yüzlerinde çıkan sivilceler, egzama veya arpacık gibi rahatsızlıklar bunu ele verir. Kısacası stresten kaynaklanan hastalıkları olur.

Kanunlara, kurallara, prensiplere karşı saygılıdırlar. Çok ideal bir yönetici, idareci veya müdür olabilirler. Disipline dayalı askeri alanlarda başarıyı yakalayabilirler. Onları büyük şirketlerin başında görmek de mümkündür.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Hayatı bu kadar ciddiye almamayı öğrenmeliler.
  • Biraz daha güler yüzlü ve hoşgörülü olmayı denemeliler.
  • Diğer insanlara güvenmeye ve değer vermeye ayrıca daha paylaşımcı olmaya çalışmalılar.

Zengin olmak, yükselmek, ünlü ve başarılı olmak ana hedefleridir. Tüm bunları sabırlı ve düzenli çalışmaları ile kendileri elde ederler.

Oğlak burçlarının işteki en büyük sorunları, esneklik yönlerinin çok az oluşudur. Bir proje nasıl isteniyorsa mutlaka öyle olmalıdır. Kuralların dışına çıkmak istemezler. Oysa yaratıcılığın bazen sınırları zorlamakla ortaya çıktığını göremezler.

Başarıları belli bir konuya odaklanır. Her alana el atmazlar. Kendilerine uygun olan işi dikkatle seçerler ve sadece ona konsantre olurlar. Zamanlarının büyük çoğunluğunu bu yolda harcar ve istediklerini elde ederler.

Bu iş alanının hangi dalda olacağını haritalarındaki en güçlü yıldız belirler. Müzik, edebiyat, ticaret, bankacılık, mimarlık, idarecilik hatta politikaya bile el atabilirler. Okumayı ve öğrenmeyi de severler ama bilgiyi dağıtmak pek ilgilerini çekmez.

Oğlaklar zamanlarını boşa harcamak istemezler. Her zaman yapacak bir işleri vardır. Meraklı olmalarına rağmen bunu pek belli etmezler ve incelemelerini gizli gizli yaparlar. Kapalı bir kutu gibidirler. Bu kutunun kapağını çok nadir aralarlar.

Her şeyi bir sır gibi saklarlar. Ama kendilerine her detayın açıklanmasını isterler. Bunun temelinde yatan sebep ise kimseye güvenmemeleri sadece kendilerine güvenmeleridir.

Oğlak burçları lendilerine yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla unutmazlar. Sabırla bekleyerek uygun zamanda taşı gediğine koymayı başarırlar. Bunun için bir yaşam boyu bile sabredebilirler.

İntikam alma arzuları içlerindeki kinden kaynaklanmaz. Karşılarındaki kişiye ders vermek, kendilerince onu eğitmek isterler. Bundan da asla vazgeçmezler, kolay kolay o kişiyi affetmezler. Öfkeleri de çok şiddetlidir. Kızınca gözleri bir şey görmez.

Oğlakların bir diğer dezavantajı da alışkanlıklarından kolay kolay kurtulamamalarıdır. Sabırla elde ettikleri maddi varlıklarını kaybetmekten ve her şeye yeniden başlamak zorunda kalmaktan çok korkarlar. Onlar için her şey maddi güç demektir.

Oğlak burçlarının çıkarları ve menfaatleri daima ön plandadır. Bundan pek ödün vermezler. Sevdikleri için bile bunu yapmaları zordur. Başkalarının istek ve ihtiyaçları onları pek ilgilendirmez. Bu yüzden özellikle iş ortamında acımasız tavırlar sergileyebilirler. Onları yumuşatmanın tek yolu, kariyerlerinde herhangi bir tehdit unsuru oluşturmadığınızın garantisini vermektir.


Oğlak Burcu Aşkta Nasıldır?

oğlak burcunun aşk hayatı nasıldır
Oğlak burcu aşkta nasıldır?

Oğlak burçları, işlerini nasıl ciddiye alıyorlarsa aşklarını da aynı ciddiyetle yaşarlar. Sorumluluklarını bilen ve statüye önem veren karakterler olarak evliliğe en uygun burçlardandır. O yüzden Oğlak burçları ortaokulda tanıştıkları sevgilileri ile evliliğe gidebilirler. “Sen benim ilk ve son aşkımsın,” durumu Oğlak burçları için çok olağandır.

İlişkilerinde çok dürüstlerdir. Zaten bu yüzden bu kadar uzun süreli aşklar yaşayabilirler. Güven duymadıkları bir kişiyle asla ilişki kurmazlar. Karşılarındaki kişiden de aynı açık yürekliliği beklerler.

Oğlaklar evlerine ve ailelerine çok düşkündürler. Kariyerlerinde başarılı olmak istemelerinin en büyük sebeplerinden biri ailelerini ömür boyu huzur içinde yaşatabilmektir. Ama işlerindeki bu azimleri zaman zaman aşk ilişkilerini ihmal etmelerine sebep olur.

Birlikte olacakları kişilerin onların işkolikliğine sabretmeleri ve anlayışlı davranmaları gerekir. “Bana hiç ilgi göstermiyorsun!” tarzındaki bir yaklaşım Oğlak burçlarını çileden çıkarabilir. Hele onlara, “İşin mi yoksa ben mi?” diye sorarsanız direkt kaybeden taraf siz olursunuz.

Kadın erkek hiç fark etmez, Oğlak burçlarından romantik jestler beklemeyin. Onların bünyesinde bir gram romantizm bulamazsınız. Tamam, bazen hoş sürprizler yapabilirler ama mum ışığında yemekler veya romantik seyahatler pek onların tarzı değildir. Fakat ayakları yere sağlam basan, sizi asla aldatmayacak ve güven duyacağınız birini arıyorsanız aradığınızı buldunuz demektir.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kova Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim