Kova burcu özellikleri ve tarihleri – Kova burcu hakkında genel bilgiler

kova burcu genel özellikleri ve kova burcu tarihi

Analitik bir zekâya sahip olan Kova burçları, oldukça ilginç karakterlerdir. Duygularıyla değil mantıklarıyla hareket ederler. Her zaman yeniliklerin peşinden koşarlar ve insanlar için yararlı eylemlerde bulunmak isterler. Fakat onlarla geçinmek sandığınızdan çok daha zordur. Haydi, artı ve eksi yönleriyle Kova burçlarını yakından inceleyelim…

KOVA BURCU

Kova burcu tarihi: 22 Ocak- 19 Şubat
Grubu: Hava, pozitif
Gezegeni: Satürn/Uranüs
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 4, 8
Uğurlu taşı: Ametist, akik, fluorit, kuvars
Uğurlu renkleri: Koyu mavi, ebruli, lacivert
Uğurlu kokuları: Sümbül, yasemin, menekşe
Uğurlu çiçekleri: Kır çiçekleri, kuşburnu
Uğurlu müziği: Modern ve yenilikçi şarkılar.
Belirgin özelliği: Kibir
Negatif yönü: Kendini beğenmişlik
İsteği: Yükselmek
Anlaştığı burçlar: İkizler, Terazi
Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Aslan, Akrep
Kariyerine yardımcı olan burç: Akrep
Duygusal açıdan destekçisi olan burç: Boğa
Maddi açıdan yardımcısı olan burç: Balık
Evlilik için en uygun burç: Aslan

Kova Burcu erkeğinin genel özellikleri

kova burcu erkeğinin özellikleri
Kova erkeğinin özellikleri

Kova erkekleri, özgürlüğüne düşkün, idealist, marjinal ve asi tiplerdir. Bireyciliğe önem verirler. Dıştan bakıldığında duygulardan uzak ve soğuk görünürler. Ama ilişkilerinde son derece sıcak ve etkileyicidirler.

Kurallara uymazlar ama kural koymaya bayılırlar. Zihinsel açıdan güçlü karakterlerdir. Bilim insanlarının genellikle Kova burcundan çıkıyor olması bir tesadüf değildir. Dünyanın en iyi hafızasına sahiptirler.

Kova erkekleri, ilişkilerinde kolay kolay bağlanmazlar. Cinsellik veya duygusallıktan çok ideallerini paylaşabilecek eşler seçerler. Gerçekten âşık olduklarında ise karşılarındaki kişiye güven vermeyi başarırlar. Daima ilerisi için planlar yaparlar.

Herkesten farklı olmak gibi bir arzuları olduğu için fikirlerini kolay kolay değiştirmezler. İlkelerini sonuna kadar savunurlar. Bu yüzden bazen çok sevimsiz olurlar.

Kendilerini gerçeğe adamışlardır. Eşitliği savunurlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Bu burcun erkekleri çok yönlü, akıllı ve dikkat çekici tiplerdir. Âşık olmaya bayılırlar ama ilişki kuracakları kişiyi enine boyuna tanımak isterler. İncelemeye bayılırlar.

Kova erkekleri, en değerli zamanlarını başkalarını anlamak için harcarlar ama kendilerini açıkça göstermek istemezler. Sosyal tiplerdir ve takım çalışmasına yatkındırlar. Çok kibardırlar. Cazibeli ve karizmatik yapıları ile dikkat çekerler.


Kova Burcu kadınının genel özellikleri

kova burcu kadınının genel özellikleri
Kova kadınının özellikleri

Kova kadınları büyüleyicidir. Bağımsızlığına çok önem verirler. Kendi başlarına hareket etmeye bayılırlar. Özgürlüklerini ellerinden almaya çalışırsanız hemen sinirlenirler. Ve hınçlarını her şeyden çıkarabilirler.

Tüm bu özelliklerinin yanında Kova kadınları, gerçek aşkı ararlar. Aradıkları modern erkeği bulmuşlarsa da onun için gereken özveriyi gösterirler. Hatta tatlı özgürlüklerinden bile bir nebze ödün verebilirler.

Kova kadınları da Kova erkekleri gibi oldukça sosyaldir. Zarif, zeki ve yaratıcı karakterlerdir. Toplumun tüm katmanlarına hemen uyum sağlayabilirler. Bir Kova kadının iş molalarında şirketin aşçısı veya temizlikçisi ile sohbet ederken yakalayabilirsiniz.

İlişkilerinde her zaman dürüstlük ön plandadır. Gerçeğin peşinde oldukları için yalandan nefret ederler. Zaten onlara kolay kolay yalan söylemezsiniz. Zekâları sayesinde amacınızı hemen anlarlar. Eğer bir Kova kadınını kaybetmek istemiyorsanız ona her zaman dürüst davranın.

Kova kadınları çok zor beğenirler ve geç evlenirler. Fakat evliliklerinde boşanmaya hevesli değillerdir. Çok ince eleyip sık dokudukları için de genellikle kendilerine en uygun eşi seçerler.

Kova kadınlarının giysileri de oldukça sıra dışıdır. Saçları da kişilikleri gibi hiç beklenmeyen şekillere girebilir. Bir gün mavi bir gün kızıl renklerle karşınıza çıkabilirler. Kıyafetlerle ve saçlarıyla oynamaya bayılırlar.

Hayalperest yapıları nedeniyle sizin hiç anlam veremeyeceğiniz konulara kendilerini inandırabilirler. Örneğin uzaylılara inanıyorlarsa bunu öyle savunurlar ki siz de kendinizi “Gerçek mi acaba?” diye düşünürken bulursunuz. Bazen de bu hayal dünyalarına kendilerini fazla kaptırırlar. Sizde aynı dünyada yaşayıp yaşamadığınızdan şüphe duyarsınız. Onlar hikâyelerini anlatırken muhalefet olmaya çalışmayın. Sadece anlattıklarını dinleyin, inanın çok eğleneceksiniz.


Kova Burcu çocukları

kova burcu çocuğunun özellikleri
Kova çocuğunun özellikleri

Kova çocukları zeki olurlar. Yaratıcı güçleri de oldukça gelişmiştir. Fakat bu küçük afacanlar aynı zamanda çok da yaramazdırlar. Evdeki objeleri parçalayıp içlerinde neler olduğunu görmek isterler. Oyuncakları iki günden fazla dayanmaz.

Doğuştan teknolojik aletlere ve bilgisayarlara meraklı olurlar. Ne kadar saklamaya çalışsanız da eninde sonunda telefonunuzu ele geçireceklerdir. Kurallar bu çocuklara pek işlemez. En iyisi onlara meşgul olabilecekleri zekâ ve el becerisi gerektiren oyuncaklar almaktır. Bunlar bir süre Kova çocuklarını oyalayabilir.

Eğer bir Kova burcu çocuğunun yaramazlıkları ile başınız dertteyse ona kurallar koymak yerine zamanını değerlendireceği aktiviteler bulun. Sosyal çocuklar oldukları için örneğin arkadaşlarıyla birlikte olmaktan çok zevk duyacaklardır. Ya da birlikte puzzle yapın. Klasik eğitim yöntemleri Kova çocuklarında işe yaramaz. Siz de en az onun kadar yaratıcı olmaya çalışmalısınız.


Kova Burcu’nun diğer özellikleri

kova burcunun diğer genel özellikleri
Kova burcunun diğer özellikleri

Kova burçları, orijinallik, asilik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile programlanmış beyinlerdir. Farklı yönleri ile hemen dikkat çekerler. Ne zaman ne yapacakları belli olmaz, sürprizlerle her an sizi şaşırtabilirler. Daima yenilik peşinde koşarlar. İnsanlık için faydalı olmak en önemli hedefleridir.

Kendi akıllarını herkesten üstün bulurlar ve bu yönleri ile kendilerine güvenirler. Başkalarını beğenmezler, fikirlerini önemsemezler ama gene de dinliyormuş gibi yaparlar. Bazen başkalarının fikirlerini beğenseler de o anda bunu hiç belli etmezler. Bir müddet sonra zenginleştirip sanki kendi fikirleriymiş gibi ortaya atabilirler. İş ortamında bu halleri biraz can sıkıcı olabilir.

Kova burçları duygularla değil, akılla hareket ederler ama arkadaşlık ve dostluk onlar için önemlidir. İşbirliği yapmaktan hoşlanırlar. Fakat çevrelerinde hep akıllı ve bilgili kişiler olsun isterler. Değer verdikleri bir konuda konuşmaya, tartışmaya ve düşüncelerini paylaşmaya bayılırlar.

Bugünü doya doya yaşamayı bilirler ama gelecek için projeler yapmaktan da geri kalmazlar. Amaçlarına ulaşabilmek için de her fırsatı kullanırlar. Fakat projelerini önceden kestirebilmek pek mümkün değildir. Size asla açıklamazlar. Ancak proje tamamlanınca ortaya çıkarırlar. O zaman anlarsınız ki bunlar çok önceden tasarlanıp geliştirilmiş.

Kovalar hedeflerine ulaşmak için çıktıkları yolda kendilerine engel olan kişi ve durumlardan kaçarlar. Monotonluktan ve rutinden de hiç hoşlanmazlar. Her akşam evlerine giderken bile farklı farklı yollar kullanmaya çalışırlar.

Akıllarına öylesine güvenirler ki kimseye ihtiyaç duymazlar. Aksine herkesin onlara ihtiyacı olduğunu düşünürler. Bu kibirli yaklaşımları arkadaş ortamlarında pek hoş karşılanmaz.

Kova burçları istedikleri kişiyi ne yapar eder elde ederler, istemediklerini de aynı şekilde uzaklaştırırlar. Herkesle arkadaşlık ederler ama dostları konusunda çok titizdirler.

Öğrenmeleri gereken başlıca özellikler şunlardır:

  • Akıl akıldan üstündür felsefesinin bir mantığı olduğunu öğrenmeliler. Kendi zekâlarına bu kadar güvenmemeliler.
  • Kibirlerinin onlara hiçbir avantaj kazandırmadığını bilmeliler.
  • Orijinal ve marjinal olmaya çalışırken dozu iyi ayarlamalılar.

Öğrendiklerini, bulduklarını, tecrübe ettiklerini ve araştırdıklarını sentez yaparak yeni ve değişik konular ortaya koyabilirler. Bilim dalları en büyük ilgi alanlarıdır. Elektronik, uzay, bilgisayar dünyası adeta onlar için var olmuştur. Öğrenme, araştırma, analiz etme arzuları ve sonsuz merakları sayesinde hemen her konuda belli bir bilgiye sahiptirler.

İnandıkları konularda istek ve arzuları çok güçlüdür. Hatta bu uğurda hayatlarını ortaya koyabilirler. Ama çevrelerinde aynı coşkuyu göremezlerse hüsrana uğrarlar.

Şu ana kadar bu burçla ilgili öyle bir izlenim edinmeseniz de aslında insancıl yönleri kuvvetlidir. Kimsenin başına kötü bir şey gelsin istemezler. Hatta çevrelerindeki insanları korumaya çalışırlar. Yardımsever ve hoşgörülüdürler.

Kovaların kıskanç bir yönleri de vardır. Kendilerini geçen ve daha popüler olanları kıskanırlar. Bu onları daha hırslı yapar. Hedefleri daima birinci olmaktır. Bu anlamda çıkarlarını korumayı da iyi bilirler.

Başkalarına göre değil, kendi doğruları için yaşarlar. Kim onlar hakkında ne demiş ya da ne düşünmüş zerre kadar umursamazlar. Her zaman kendi bildiklerini okurlar.

Sınırlanmak, belli kalıplara sokulmak, herkesin yaptığını yapmak onların tarzı değildir. Kopya çekmez ve taklit etmezler. Yeni şeyler yaratırlar.

Kovalar parayı severler ama para biriktirme dertleri yoktur. Parayı değerlendirmek ve kullanmak isterler. Hatta başkalarının bu imkânlarından faydalanmaktan da çekinmezler.

Yaşamlarını, evlerini, eşyalarını ve ilgi alanlarını sık sık değiştirebilirler. İleri teknolojinin tüm imkânlarını denerler. Yeni çıkan telefon modellerinden hemen bir tane almazlarsa olmaz!


Kova Burcu aşkta nasıldır?

kova burcunun aşk hayatı nasıldır
Kova burcunun aşk hayatı

Kova burçları sevdikleri kişiye bağlanırlar. Zaten değer verdikleri kişiyi severler. Aşkta da akıllarını kullanırlar. Genellikle kendilerine bir konuda faydalı olabilecek kişiyi tercih ederler. Kolay kolay da duygularının esiri olmazlar.

Boş güzellik veya kara sevda peşinde koşmazlar. Sevdikleri kafa dengi, dost, arkadaş ve her yönden destekleyici olmalıdır.

Aslında her konuda olduğu gibi bu konuda da Kova burçlarının ne yaptığını anlamak zordur. Bir projeleri için âşıkmış gibi davranmaları bile mümkündür. Fakat onları her anlamda tatmin eden bir eş bulduklarında ilişkilerine sıkı sıkıya sarılabilirler. Hatta oldukça eğlenceli bir âşık olurlar ve sevgililerine değişik sürprizler yapmak isterler.


Diğer burçlar

Koç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boğa burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İkizler Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yengeç burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başak burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Terazi burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yay Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oğlak Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Balık Burcu hakkında da detaylı bir yazı okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer astroloji yazılarım için sizleri buraya alabiliriz.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim