Burçlara göre mi yaşıyorsunuz? Bir astrokolik olabilirsiniz!

Astrokolik olma ihtimaliniz var mı?

Bir erkekle tanıştığınızda hemen onun burcunun ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? Burçtaşınız olan biriyle karşılaştığınızda uzun zamandır görmediğiniz bir yakınınızla karşılaşmış gibi mi hissediyorsunuz? O zaman teşhisi koyduk: Siz bir astrokoliksiniz!

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

BURCUNUZUN ÖZELLİKLE

Burcunuzun özellikleri neler

Birçok arkadaşınız, burçların batıl inanç gibi bir durum olduğunu düşünüyor ama siz çok iyi biliyorsunuz ki burcunuzun özellikleri tamamen sizi anlatıyor. Örneğin burcunuz Başak diyelim. Düzenli oluşunuz, çalışkanlığınız, insanların iç yüzünü anında görmeniz ve zekânız… (Kendi burcum ya biraz övmüş oldum! En gıcık burçlardan biridir aslında. Öyle bir sivri dili vardır ki yanında durulmaz!) Evet, kesinlikle bu sizsiniz! Çok şaşırtıcı değil mi?


NEGATİF YÖNLERİNİZ BİLE UYUYOR!

negatif yönleriniz uyuşuyor

Diyelim ki siz tam bir Boğa burcusunuz! İnatçılığınız ve sabit fikirliliğinizin bazen çevrenizdeki insanları çileden çıkardığının farkındasınız. Ama bu davranışlarınızı olduğu gibi kabulleniyor ve sizi siz yapan karakteristik özelliklerinizden biri olduğunu düşünüyorsunuz. Bir arkadaşınız size, “Neden bu kadar dik kafalısın?” diye sorduğunda, “Ne yapayım? Ben tam bir Boğa’yım,” diye cevabı yapıştırıyor musunuz? O zaman sizi çoktan kaybettik demektir.


BİR BURÇTAŞINIZLA KARŞILAŞINCA…

Aynı burçtan bir kişiyle karşılaşınca

Sizinle aynı burca sahip olan biriyle karşılaştığınızda uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı ya da yakın bir akrabanızı görmüş gibi seviniyor musunuz? Peki, hemen onu incelemeye başlıyor musunuz? “Acaba bana ne kadar benziyor? O da tıpkı benim gibi deli!” gibi fikirler mi geçiyor aklınızdan? Eğer öyleyse bu astroloji olayını biraz abartmaya başlamışsınız siz!

Şunun farkında olmalısınız; bir ikizinizle ya da ruh eşinizle değil sadece sizinle aynı burca sahip olan biriyle tanıştınız. Üstelik astrolojik olarak da tamamen size benzemesi mümkün değil! Çünkü bunun yükseleni, Ay’ı, Venüs’ü, bilmem kaçıncı evi (O evleri gerçekten ben de bilmiyorum, orası çok karışık çok!) gibi detayları var. Kısacası kimsenin yıldız haritası birbirinin aynı olamaz. Aynı saatte ve aynı yerde doğmadınız bir kere. Ama haklısınız temel olarak ortak birçok nokta görebilirsiniz. Belki diğer burçtan insanlara göre gerçekten bir burçtaşınızla daha iyi de anlaşabilirsiniz.

Ama aynı burca sahip olan insanlar tıpa tıp birbirlerine benzeselerdi, burçlarla alakası olmayan arkadaşlarınızın dediği gibi, “Dünyada sadece 12 tip insan yaşıyor olurdu.” Bu arada o arkadaşlarınıza söyleyin bir astrologa gidip yıldız haritalarını çıkarttırsınlar, bakalım neler hissedecekler?


ACABA ONUN BURCU NE?

onun burcu ne olabilir?

Yeni birinden hoşlanmaya başlayınca hemen onun doğum tarihini öğrenmek istiyorsunuz. Çünkü burcunu çok merak ediyorsunuz. Diyelim ki öğrendiniz, hemen internete girip uyumlu bir çift olup olmadığınızı araştırıyor musunuz? Eğer öyleyse siz kesinlikle bir astroloji delisisiniz demektir! Diyelim ki siz Koç’sunuz ve o da bir Terazi, kesinlikle iyi anlaşırsınız. Peki, normalde çok da iyi anlaşamayacakları söylenen burçlardan insanlar da aşk yaşamıyorlar mı? Tabii ki yaşıyorlar canım! Dünyanın en hoş adamıyla karşılaşıp, “Şekerim sen bir Akrep’sin, seninle hayatta olmaz!” derseniz iyice saçmalıyorsunuz artık derim. Gitti gül gibi adam! Aklınızdan zorunuz mu var sizin? 🙂

Dediğim gibi, yükselen burçlar ve yıldız haritası bambaşka bir tablo çıkarabilir ortaya. O yüzden siz şimdi sakin olun ve hoşlandığınız adamı burcuna göre değerlendirmeyin. Tamam, Akrep’ler azıcık eli sıkıdır ama birlikte yemek yedikten sonra o ısmarlasın isterseniz siz de hiç oralı olmayıverirsiniz. Arada sırada da siz ısmarlayın ayrıca ne olmuş ki? İlişkiniz ilerledikten sonra isterseniz yıldız haritasına da bakıverirsiniz. Belki kıyısından köşesinden bir Boğa erkeği bulursunuz, kim bilir!


ARKADAŞLARLA DURUMLAR

arkadaşlarınla durumun nasıl?

Bir arkadaşınız canınızı sıkacak bir hareket yaptığı zaman onu hemen burcuyla mı suçluyorsunuz? Örneğin, Aslan kadınları da hep böyle olur zaten!” gibi bir yaklaşımınız varsa, siz astroloji konusunda iyice çığırınızdan çıkmışsınız demektir. Arkadaşınızın özünde çok iyi bir insan olduğunu biliyorsunuz. Sonuçta sizin en yakın arkadaşlarınızdan biri olmuş. Tamam, yine sizi tam bir saat bekletti ve evet o bir Balık kadını, biraz ağırkanlı! Sizce bu tarz krizleri burçları araya sokmadan çözemez misiniz? Geç geleceğini bildiğiniz için siz de genel olarak söylediğiniz saatten bir saat sonra buluşma yerine gidiverin. Ya da bu durumdan çok rahatsız olduğunuzu ona açıkça söyleyebilirsiniz. Değişir mi bilemiyorum ama denemeye değer!


NEEEE? MERKÜR GERİ Mİ GİDİYOR?

merkür acaba geri gidiyor mu?

Bilgisayarınız, telefonunuz, çamaşır makineniz aynı hafta içinde bozuldu. Eşinizle de kavga ettiniz diyelim. “Merkür geri gidiyor, ondan böyle oldu!” diyorsanız bu Merkür gezegeninin her retrosunda siz karalar bağlayacaksınız demektir. Olayı bu kadar da ileri götürmediğinizi umuyorum. Merkür bu, geri gidebilir, sonra yerine geri gelir herhalde. Hayatımızı etkiliyor mu? Olabilir! Ne yapalım yani, elimizden ne gelir? Unutmayın astroloji önlemimizi alabilelim diye var. Merkür geri gidiyorsa, siz de o hafta teknolojik aletlerinize biraz daha özenli davranın, ağzınızı da azıcık tutuverin. “Merkür retroda ben bu lafımı yutayım en iyisi,” deseniz daha sağlıklı olabilir belki! İşte bu kadar kolay!


GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI!

günlük burç yorumları bir kandırmaca mı?
Günlük burç yorumları

Her okuduğunuza inanmayın! O gazete köşelerindeki günlük burç yorumları nasıl yazılıyor biliyor musunuz? Şahsen ben yıllarca dergilerde çalıştığım ve uzun süre de astroloji yazdığım için itiraf edeyim size. Aylık burç yorumu yazarken her burçtan bir arkadaşımı bulup onlara günlerinin nasıl geçtiğini sorardım. Sonrasında da aklıma geleni yazardım. Gene ben deneysel çalışıyormuşum bence, düşünün bunu yapmayan da var. Kısacası iyi bir astrolog yazmıyorsa bilin ki o burç yorumları atmasyon!

Yine aynı noktaya geliyoruz ama İkizler burcu için kötü bir dönem oluşu, burcunuz İkizler olsa bile hayatınızın mahvolacağı anlamına gelmiyor. Belki yükselen burcunuz da harika bir döneme giriyor! Bunun terazisi ne tarafa doğru ağırlık yapacak şimdi? Söylemek istediğim, kötü bir burç yorumu okuyup gününüzü mahvetmeyin. Ama gerçekten iyi bir astrologtan duyduysanız önleminizi de alın tabii. Sizi müşkül durumda bırakmayayım ben!


PLAN YAPMADAN ÖNCE…

plan yapmadan önce merkürü kontrol et

Sevgilinize bir itirafta bulunmadan önce, işlerin en yoğun olduğu hafta yaklaşırken ya da bir arkadaşınıza onun hakkındaki gerçek düşüncelerinizi söylemek istediğinizde, Venüs etrafta mı değil mi diye kontrol ediyorsanız siz ne acayip bir insanmışsınız! 🙂 Ne de olsa ekstra güce ve özgüvene ihtiyacınız var değil mi?


EN İYİ BURÇ SİZİNKİ!

en iyi burç kendi burcunuz

İçten içe en iyi burcun sizin burcunuz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer öyle bir fikriniz varsa, gerçekten diğer burçların özelliklerini de okumalısınız. İnanın bana hepsinin kendine göre iyi, orta ve berbat yönleri var. Örneğin ben böyle şapşik bir Başak kadını olmaktansa kükreyince dağları inleten bir Aslan kadını olmak istemez miydim? Hoş onun da kibri ve kendini beğenmişliği insanı sinir eder. Yükselenim Koç olduğu için biraz ondan nemalanıyorum galiba ama o kısımda da sinirlenince ortalığı ateşe verebiliyorum. Neyse, gördüğünüz gibi böyle kurcalarsak işin içinden çıkamayız.

Bu arada böyle dalga geçtiğime bakmayın, Venüs ve Jüpiter’in adını duyunca ben de çok seviniyorum. Merkür’e de “Hangi cehenneme gittiysen çabuk geri dön!” diye bazen atarlanabiliyorum!

Bir öyle bir böyle dediğim ve bir türlü sonuca varamadığım bu yazıyı yazma amacımı size şöyle açıklayayım: Bence astrolojiye çok fazla kafayı takmayalım ama onsuz da kalmayalım! Neden mi? Çünkü astroloji çok eğlenceli! Dengeyi kuracağımız konusunda da kendimize güvenelim!

 #  Bu kadar astroloji muhabbetinden sonra burçların genel özelliklerine ve diğer astroloji konulu içeriklerime göz atmak isteyebilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

  • Mehmet Kemal
  • 4 Ekim 2017
  Cevapla

  Merkür geri gittiği zaman çamaşır makinem ve telefonum senkronize bozulduysa gerçekten astrolojiyi biraz ciddiye alsam fena olmaz sanki değil mi Hazan hanım:)) ters giden bir kaç ufak şeyi söylemiyorum bile…:))

   • hazanakoz
   • 4 Ekim 2017
   Cevapla

   Kesinlikle haklısın, benim de bir kaç elektronik eşyam bozulmuştu maalesef…

  • Sultan Ekici
  • 5 Ekim 2017
  Cevapla

  Ben de her zaman insanlar 12 kategoride nitelendirilemez diye dusunmusumdur. Teşekkürler Hazan hanım. Rastgele…

   • hazanakoz
   • 5 Ekim 2017
   Cevapla

   Ben teşekkür ederim ilginize, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim