Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?

Yengeçle diğer burçların burç uyumu

Yengeç kadınları hassas ve duygusaldırlar. Üzgün ve mutsuz olduklarında kendi içlerine ve yalnızlıklarına çekilirler. Yuvalarına ve ailelerine çok düşkündürler. Eleştirilmekten nefret ederler, alaya alınmak ise onlarda derin yaralar açar. Sezgileri çok güçlüdür. Başka insanları yargılamaz herkesi olduğu gibi kabul ederler. Yengeç burçları sevdikleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar. Yani Yengeçler için “Tam bir sevgi pıtırcığı” tabirini kullanabiliriz. Gelin, 23 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan Yengeç burçlarının kimlerle anlaşıp kimlerle anlaşamadıklarını inceleyelim.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Başlamadan önce tek tek tüm burçların detaylı 2018 yorumlarının bulunduğu “2018’de burçları neler bekliyor?” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.

Yengeç – Koç

Yengeçle koçun burç uyumu
Yengeç burcu ile Koç burcunun uyumu

Yürümesi oldukça zor bir ilişki! Yengeç, su burçlarının en hassasıdır çünkü Zodyak’taki ilk su grubu burcudur. İlgi, sıcaklık, güven ve özen duygusu arar. Ufak eleştirilerde bile incinebilir. Koç ise hayat dolu, gürültücü, küstah, saldırgan ve düşüncesiz olabilir. Çünkü o da ateş burçlarının birincisidir.

Bir Koç burcu ile tartışmak genellikle kötü bir fikirdir çünkü tartışmanın sonunda galip gelebilmek için her yolu dener. Karşısındakinin egosunu ve duygularını incitebilir. Yengeç için önce evi ve ailesi gelir, Koç’unsa öncelikleri kariyer ve iş hayatıdır. O yüzden hassas Yengeç ile ateşli Koç’un anlaşabilmesi baya zordur.

(Koç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Koç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Boğa

Yengeçle boğanın burç uyumu
Yengeç burcu ile Boğa burcunun uyumu

Boğa tam da aradığınız kişi, bunu biliyor muydunuz? Kalbi sizin gibi sevgi dolu. O da güzel bir evi ve geniş bir ailesi olsun ister. Çocuklara düşkündür. Yaşamda maddi güven onun için çok önemlidir.

Fakat bir Boğa, sizin kadar romantik değildir. Beklediğiniz güzel sözleri söylemeyebilir. Onun ilgisi daha somut konulara dayalıdır ve aşk sözcükleri söylemeyi pek beceremez. Sizse, duymak istedikleriniz konusunda ısrarcı ve inatçı davranabilirsiniz. O zaman aranızda istenmeyen bazı tartışmalar çıkabilir.

Boğa’yı istediğiniz kadar sevebilirsiniz fakat yapması gereken şeyleri asla sizden duymamalı çünkü onun inadı inattır ve söylenenin aksini yapmak gibi bir alışkanlığı vardır. Ama onu zorlamazsanız beraberliğiniz uzun sürebilir.

(Boğa burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – İkizler

Yengeçle ikizlerin burç uyumu
Yengeç burcu ile İkizler burcunun uyumu

Başlangıçta birbirinizi cazip bulacağınız kesin. İkizler güzel konuşması ile dikkat çeken biridir. Beklediğiniz güzel cümleleri bir çırpıda size sunacak ve mantıklı konuşmalarıyla aklınızı alacaktır. Sizi beğenecek ve sizinle birlikte olmak isteyecektir.

Fakat bir Yengeç olarak ısrarcı yapınızı aşkta da gösterirseniz çabuk kırılabilirsiniz. Oysa İkizler erkeği, nazik ve kibar biridir. Tek suçu akılcı ve mantıklı olmasıdır. Beklediğiniz ve istediğiniz yorumları yapamayabilir. Üstelik aşkı çok çabuk tüketen bir yapısı vardır. Sizde istediği ilginçliklerin bittiğini hissederse uzaklaşmak isteyebilir. Gözyaşları ve duygusal konuşmalarla onu geriye döndürmeniz ise neredeyse imkânsızdır.

(İkizler burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Yengeç

Yengeçle yengeçin burç uyumu
Yengeç burcu ile Yengeç burcunun uyumu

İşte birbirini anlayan aynı tipte iki insan. Üstelik, “İlk bakışta aşk bu olsa gerek!” diyerek birbirinize çekildiğinizi hissedebilirsiniz. Sevgi, yuva, maddi güven her ikinizde de fazlasıyla var. Bu beraberlik tam anlamıyla mutlu bir sonuca gider. Yaşam boyunca sürecek bir aşkın sizi beklediğini bilmek, ikiniz için de güven verici olacaktır.

Yalnız, iki tarafın da aynı özelliklere sahip olması, olumsuz yönlerinizin de aynı olacağını gösterir. İnatçı ve karamsar günlerinizde birbirinize anlayış göstermeli ve tartışmaktan kaçınmalısınız. Bunu başarabilirseniz her anlamda uzun ömürlü ve masallara layık bir beraberlik yaşayabilirsiniz.

(Yengeç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)


Yengeç – Aslan

Yengeçle aslanın burç uyumu
Yengeç burcu ile Aslan burcunun uyumu

Aslan’ın ilk görüşte ilgisini çekebilirsiniz. Çünkü o, ilgi ve sevgiden hoşlanan biridir ve bu özellik de sizde fazlasıyla var. Aslan, size de ilk karşılaşmanızda çok cazip gelecektir. Fakat daha sonra sizin fazla duygusal yönleriniz açığa çıkacak ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir Aslan’la birlikte yaşamak zorlaşacaktır.

O, hesap vermekten hoşlanmaz ve arada sırada arkadaşlarıyla takılmak ister. Eğer her şeye rağmen, bir Aslan’a âşıksanız tüm bunlara değecek bir ilişki de ortaya çıkabilir. Çünkü kaliteli bir karakter olan Aslan, size her zaman değer verecek, üstünüze düşecek ve size saygılı davranacaktır. İnatlaşma duygusundan her ikiniz de uzak durmalısınız.

(Aslan burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Aslan burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Başak

Yengeçle başağın burç uyumu
Yengeç burcu ile Başak burcunun uyumu

Başak burcu ile anlaşmanız oldukça çaba gerektirecektir. O, sizin kadar duygulu ve romantik değildir. Düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmez. Sizi üzeceğini aklına bile getirmez. Hem dinlemekten çok anlatmayı seven bir karaktere sahiptir.

Durmadan kendi düşüncelerini söyler ve yaşamı detaylar üzerine kurulmuştur. Duyguları sizin kadar derin değildir. Yalnızlıktan hoşlanmadığı için de çevresinde sürekli arkadaşları olsun ister. Onunla baş başa duygusal konuşmalar yapmanız mümkün değildir. Ama bana sorarsanız, yalnızlıktan hoşlanmayan fakat kaliteli ve zevkleri konusunda titiz olan bu özel kişi ile anlaşmanın yolunu kesinlikle bulabilirsiniz. Eğer karşılıklı olarak birbirinize saygı göstermeyi başarabilirseniz, ömür boyu sürecek bir ilişki yaşayabilirsiniz.

(Başak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Başak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Terazi

Yengeçle terazinin burç uyumu
Yengeç burcu ile Terazi burcunun uyumu

Terazi’yi ilk bakışta çok beğenebilirsiniz. Nazik, sevimli, zarif, hoş, çekici ve sevgiye önem veren bir tiptir. Bir Terazi duygusal ve romantik olmasına rağmen, asla mantıksız bir hareket yapmaz. Her zaman oto kontrol sistemi gücünü gösterir.

Sizin gibi yuvaya önem verir. Fakat sosyal yaşantısı olmayan bir hayat düşünemez. Aşka değer verse de arkadaşları ile görüşecektir. Onlara en az, size ayırdığı zaman kadar vaktini ayıracaktır.

Teraziler saygılı birlikteliklerden hoşlanırlar. Kabalıktan nefret ederler. Sizin kadar alıngan bir yapıya sahiptirler. Aynı noktada buluşacağınız çok fazla ortak noktanız var aslında. Yıllar geçtikçe paylaşımlarınız artabilir ve birbirinizin parçası haline gelebilirsiniz.

(Terazi burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Akrep

Yengeçle akrebin burç uyumu
Yengeç burcu ile Akrep burcunun uyumu

İşte Zodyak’ın mükemmel çiftlerinden biri. Duygusal, hassas, ateşli, kıskanç, kuşkucu iki kişi bir araya gelirse, neler yaşanmaz ki! Fırtınalı havaların arkasından sakin bir denizi andıran, farklı çizgisi olan bir beraberlik.

Akrep maddeye değer verir ve kendisi gibi tutumlu olduğunuz için, sizi takdir eder. Birlikte birikime önem verdiğiniz için, ileride de ilişkiniz devam ederse yaşlılık yıllarınızı güven içinde geçirebilirsiniz. Fakat Akrep’in kuşkucu ve sahiplenici yapısı her konuda kendini gösterebilir. Sizin inatçı ve alıngan yönleriniz yüzünden beraberliğinizde zamanla sürtüşmeler de yaşanabilir. Fakat onun yoğun duyguları, ilişkinizi daima canlı tutacaktır. Zaman içinde birlikte birçok engeli aşacak ve olgunlaşacaksınız. Bu aşk, her şeye değecek ve öfkelerinizi affedecek.

(Akrep burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Yay

Yengeçle yayın burç uyumu
Yengeç burcu ile Yay burcunun uyumu

Yay’dan hoşlanabilirsiniz. Özgürlükçü ve başına buyruk yapısı ilginizi çeker. O, belki de hiçbir zaman olmak isteyip de bir türlü cesaret edemediğiniz özelliklere sahiptir. Marjinal, uçuk, zeki, pratik, en önemlisi herkesten farklı bir rengi var.

Ama aslına bakarsanız onun sizinle örtüşecek fazla bir özelliği yok. Duygusallığı bile sıra dışı. Sizin duygularınızda yaşadığınız derinliklere kimi zaman kayıtsız kalabilir. Yay burcu günü gününe yaşayan kişiliğiyle ancak çok iyi bir dostunuz olabilir. Eğer inatla bu ilişkiyi sürdürmek niyetindeyseniz bir gün yaşantınızdan çıkmak isteyeceğini bilmelisiniz.

(Yay burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yay burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Oğlak

Yengeçle oğlağın burç uyumu
Yengeç burcu ile Oğlak burcunun uyumu

Oğlak sizin zıt burcunuzdur. Eğer bir araya gelirseniz her ikiniz de birbirinizin diğer yarısına sahip olursunuz. O, sizin gibi inatçı ve kuşkucudur. Hakkınızdaki düşüncelerini saklar ve sürekli sizi sınamak ister. Sizin kadar duygulu değildir.

Fakat ruhunuzdaki fırtınaları sezer. Bazen sözleri acımasız ve eleştirici olabilir. Çünkü her şeye karşı içsel bir güvensizliği vardır. Alışkanlıkları sever ve sizinkilere tepki gösterebilir. Yine de sizin sabırlı ve sevecen yönleriniz onu ikna edecektir. Birbirinizi tanıdıktan sonra mükemmel bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Zamanla onun arkadaşı, dostu, sevgilisi, her şeyi olacaksınız.

(Oğlak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Oğlak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Kova

Yengeçle kovanın burç uyumu
Yengeç burcu ile Kova burcunun uyumu

Bir Kova ile anlaşmanız gerçekten çok zor görünüyor. Kova’nın apayrı bir havası vardır. Farklı ve ilginç arkadaşlarıyla mutludur. Kısıtlanmaya ve sınırlandırılmaya gelemez. Duyguludur fakat üzerinize düşmez ve ne düşündüğünüzü merak etmez.

Ona yaralayıcı ve iğneli sözler söylemenize tahammül edemez. Çabuk sıkılır ve sürekli tartışma yaratırsanız sizden uzaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz. Telefonlarınıza çıkmaz ve sürekli bahanelerle kaçarak bir araya gelmekten kaçınır. Böyle birini elinizde tutmak istiyorsanız akıllı davranmalı ve onun ilgilendiği konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Birlikteliğinizin tek yolu zekâdan geçer. Çok isterseniz bu ilişkiyi sürdürebilirsiniz.

(Kova burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Kova burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yengeç – Balık

Yengeçle balığın burç uyumu
Yengeç burcu ile Balık burcunun uyumu

İşte birbirine uygun bir çift karşımızda duruyor. Duygulu hassas ve alıngan iki kişi bir araya gelirse çok hoş bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Duygusal ve ateşli konuşmalarla birbirinizi mutlu edeceksiniz ve ayaklarınız yerden kesilecek. Balık, maddeden uzaktır ve bu konuda tüm sorumluluğu size bırakır. Sizin yaptığınız hiçbir işe karışmaz ve hatta sizi her konuda destekler. Hassas ve duyarlı yapısı kırılmaya müsaittir fakat siz, zaten ona özenli ve duyarlı yaklaştığınız için bu beraberlik kolay kolay yara almaz. Hatta uzun yıllar herkesin gıpta ile seyrettiği bir çift olacağınızdan emin olabilirsiniz.

(Balık burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Balık burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Astroloji hakkındaki diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim