2018 İlkbahar – Yaz Saç Trendleri

2018 ilkbahar-yaz döneminin saç trendleri

İlkbaharın neşeli günlerinin kapımızı çalmasıyla birlikte sezonun saç modası trendleri de merak konusu olmaya başladı. Kışın berelerin ve şapkaların altına gizlediğiniz ve pek de umursamadığınız saçlarımız yaza doğru ilginizi hak etmiyor mu sizce? Eğer hala saçınıza nasıl bir model yaptıracağınıza karar veremediyseniz 2018 İlkbahar – Yaz saç trendleri ufkunuzu açabilir…

KISA KÜT VE KATLI SAÇLAR ÇOK MODA

Kısa küt ve katlı saçlar 2018'de moda
Kısa küt ve katlı saçlar çok moda

2018 İlkbahar-Yaz sezonunda farklı yorumlanmış Pixie, kısa küt ve katlı saç modelleriyle ayrıca milenyum mavileri, lila, çam yeşili renkleri ile resmen çiçek açıyoruz!

MOS Kuaförleri saç artistlerinin söylediklerine göre bu sezon contouring değil nontouring akımı revaçta olacak. Güzellikte ise feminen ve maskülen kavramlar ortadan kalkıyor ve cinsiyetsizliğe vurgu yapan trendler benimseniyor.


CONTOURING OUT NONTOURING IN!

contouring - nontouring
Contouring out nontouring in!

Sezonun saç trendlerinden bahseden MOS Kuaförleri Saç Artisti Doğan Çelik, “Bu sezon önceki yıllarda sıklıkla duyduğumuz, zıt renklerin bir kontrast yaratarak kullanıldığı Contouring trendini bir adım öteye taşıyoruz. Nontouring trendine geçiyoruz ve renkleri bir güzellik filtresi gibi kullanıyoruz. Keskin kesim ve şekillendirme hatlarını renklerle yumuşatıyor, görünümlere doğal bir ışıltı ve parlaklık katıyoruz,” diyor. Kısacası sokaklarda bolca cesur kadın görmeye başlayabiliriz.


SAÇ RENGİ TERCİHLERİ NELER OLACAK?

Saç rengi tercihleri
2018 İlbahar – Yaz saç rengi tercihleri

MOS Kuaförleri Saç Artisti Ali Tacir, “Günden güne renge alışan kadınımız, pastel tonlarda yeşili, maviyi, lavantayı ve pembeyi cesurca kullanacak. Milenyum mavileri, lila, çam yeşili gibi soft renkler, düz saç modellerinde kadınların kendilerini ilkbahar çiçekleri gibi hissetmesini sağlayacak. Ayrıca diamond balyaj dediğimiz renkli boncuklu aksesuarlar da saç boyuna göre ayarlanarak takılabilir. Doğal renklendirme sevenler için ise ‘Monochrome Dark Blonde’ dediğimiz uygulama ile kıvırcık saçlarda ışık haresi efekti oluşturulabilir. Hafif renkler, bu kesime üç boyutlu bir dalga katıyor. Aynı şekilde kendiliğinden dalgalı saçlara daha romantik bir hava katan ‘Deep Brunette’ dediğimiz çok tonlu koyu renkler eriyerek moka kahvesi ve daha açık tonlara dağılıyor,” diyerek sezonun renk tercihlerini anlattı.


PIXIE VE KISA KÜT KESİME EŞLİK EDEN KISA KÂHKÜLLER

pixie ve kısa küt kesim - Kahküller
Pixie ve kısa küt kesime eşlik eden kısa kâhküller

MOS Kuaförleri Saç Artisti Ali Subaşı ise, “2018 yılı itibarıyla kısa, orta, uzun fark etmeksizin her saçta doğal kesimlere yöneliyoruz. Uzun ve katlı kesime sahip farklı yorumlanmış Pixie kesimler özellikle günlük kullanımda kadınların yaşamlarını kolaylaştırıyor. Bu sezon permaların geri döndüğü müjdesini vererek mevcut modellere ek olarak kısa küt saç kesimine küçük kısa kâhküllerin eşlik ettiğini söyleyebiliriz. Bu model özellikle minyon yüzlü kişiler için biçilmiş kaftan olacaktır. Orta boy ve uzun saçlarda ise katlı kesimler daha çok ön plana çıkıyor, saçlar daha modern ve dolgun bir görünüm kazanıyor,” diyerek sezonun öne çıkan saç kesimlerini açıkladı.

Ama Ali Subaşı’ya şu yorumu yapmadan bu yazıyı noktalayamayacağım. Sevgili saç artisti arkadaşımız için perma müjdeli bir haber olabilir ama bence bu gerçekten berbat bir haber. Üniversitede bir kez perma yaptırma gafletinde bulunmuştum, sonra saçlarım beş yıl kendine gelemedi. Yıllar sonra teknoloji ilerlemiş midir bilemiyorum ama ben yine de karşıyım permaya! İsteyen yaptırsın tabii ama ben almayayım.

Related Posts

Previous Post Next Post

Comments

    • Pembe
    • 26 Kasım 2018
    Yanıtla

    Saç rengimi değiştirmeyi seviyorum ama sürekli değişim saçlarıma zarar veriyor kuruyor saçlarım ve yıpranıyor bu yüzden çözüm ararken doğal keratin önerenler oldu baya araştırdıktan sonra patentli olan doğal keratin buldum aldım artık saçlarım için sadece patentli keratin kullanmaya başladım tüm saç bakımımı yapıyorum saçlarıma yıpranma kuruluk falan kalmıyor etkisi kalıcı olduğu için sürekli kullanım da gerekmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim