Yay burcunun diğer burçlarla uyumu nasıldır?

Yayla diğer burçların burç uyumu

Üst tarafı insan, alt kısmı ise at olan mitolojik canlılara Sentor denir. Ellerinde gergin bir yay ve ok tutan bu yaratıklar, astrolojide de Yay burcunun sembolüdür. Özgürlüklerine aşırı düşkün olan bu burcun insanını ben de gerçekten atlara benzetiyorum. Bağlasanız durmaz, ele avuca sığmaz, neşeli, dost canlısı ve sevimli bir burç arıyorsanız Yay ta kendisidir. Ama kızarsa da çiftesi pek olur. Kimseye küsmez fakat kızdığı bir durum olursa ince ince karşı tarafı iğneler ve gerçekten insanı sinir eder. “Yay gibi gergin!” dedikleri durumlar da işte bu anlarda ortaya çıkar. Ama siz bir Yay’ın özgürlüğünü elinden almazsanız ve onu kendi haline bırakırsanız en eğlenceli arkadaşınız olacaktır. Gelin, bu çocuk ruhlu insanları biraz yakından tanıyalım…

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Yay – Koç

Yayla koçun burç uyumu
Yay burcu ile Koç burcunun uyumu

Harika bir ilişki yaşayan Yay ve Koç burçları, mükemmel bir çift olurlar. İki burç da ateş elementine sahip olduğundan beraberlikleri oldukça hareketli geçer. Birbirlerine çok benzedikleri için ikisi de birbirini nasıl mutlu edeceğini çok iyi bilir.

Eğer siz de eğlenmeyi seven bir Yay kadınıysanız heyecanlı ve sıra dışı yerlere gitmekten büyük keyif alırsınız ve sevgilinizin de sizinle birlikte eğlenmesini istersiniz. Bu nedenle hareketli hayatı seven Koç erkeği ile çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. Ama ikinizin de en büyük korkusu ilişkinizin ciddi bir boyut kazanmasıdır. Bu durumun önüne geçmek ve beraberliğinizin heyecanını kaybetmemek için ilişkinize zaman zaman ara verme ihtiyacı duyabilirsiniz.

(Koç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Koç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Boğa

Yayla boğanın burç uyumu
Yay burcu ile Boğa burcunun uyumu

Eğer şu an bir Boğa erkeği ile birlikteyseniz bilmelisiniz ki sizi zor bir ilişki bekliyor. Üstelik sinirlerinizi ve sabrınızı zorlayacak büyük kavgalara da hazırlıklı olmalısınız. Dengeli ve ne istediğini bilen Boğa erkeği, güçlü karakteriyle sizi kendine çekmiş olabilir ama daha sonra onun kendine olan fazla güveni sizi rahatsız edebilir.

Boğa erkeği ise sizi fazla iyimser, uçarı ve kaygısız bulur. Sizin düşünmeden konuştuğunuzu ve azıcık patavatsız olduğunuzu düşünür. Aslına bakarsanız bu konuda hiç de haksız değildir. İlk etapta dengeli ve ne istediğini bilen bir Boğa erkeği sizi mutlu etse de daha sonra beklentileriyle sizi sıkar. İlgili tavrı sizi fazlasıyla heyecanlandırsa da bu ilişki için çok çaba sarf etmeniz gerekir.

(Boğa burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Boğa burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – İkizler

Yayla ikizlerin burç uyumu
Yay burcu ile İkizler burcunun uyumu

Akıllı bir kadın olduğunuz ortada! Eğer bir İkizler erkeği ile yolunuz kesitiyse de kendi zekânıza uygun birini buldunuz demektir! Çünkü ikiniz de öğrenmeyi seven ve IQ’su yüksek insanlarsınız. Yay kadını için, İkizler erkeği gerçekten çok doğru bir seçimdir. Çünkü ikiniz de hayatı çözmek için yaratılmışsınız. Yeni yerler keşfetmekten hoşlandığınız için birlikteliğinizde uyumu rahatlıkla yakalarsınız.

Tek sorun biraz romantizmden uzak oluşunuz tabii. İkizler burcu olan tatlı sevgiliniz, sizi romantik yemeklere çıkartırsa veya sıcacık battaniyenize sarılıp aşk filmleri izlerseniz ilişkiniz daha uzun ömürlü olabilir. Kısacası birbirinize zaman ayırın!

(İkizler burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“İkizler burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Yengeç

Yayla yengeçin burç uyumu
Yay burcu ile Yengeç burcunun uyumu

Sizi gerçekten çok zor günler bekliyor. Bu aşkın devam edebilmesi için baya çaba sarf etmeniz gerekiyor çünkü ikiniz farklı dünyaların insanlarısınız. Yengeç erkeği, duygusal ve biraz karamsardır. Hiçbir neden yokken somurtarak karşınızda saatlerce oturabilir. Oysa siz duygusal değil, tam tersi neşeli ve iyimser bir kadınsınız.

Değişken bir burcun kadını olduğunuz için, Yengeç erkeğine göre daha esneksiniz. Siz gelecekle ilgili güzel hayaller kurduğunuzda, sevgiliniz geçmişine bağlı olarak yaşar. Onun sık sık “Keşke şöyle yapsaydım!” demesi sizi çıldırtır. Bu nedenle güzel bir aşk yaşayabilmeniz için bu ilişkiye çok emek vermeniz gerekir.

(Yengeç burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Yengeç burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Aslan

Yayla aslanın burç uyumu
Yay burcu ile Aslan burcunun uyumu

Kesinlikle turnayı gözünden vurdunuz. Çünkü ikiniz de macera tutkunu ve eğlenmeyi seven kişilersiniz. Her durumda mükemmel bir çift olmayı başarabilirsiniz. Çünkü Aslan erkeğinin uyumlu yapısı, sizin iyimser bakış açınızla birleştiğinde birbiriniz için yaratılmış bir çift olduğunuzu daha iyi anlarsınız.

Fakat Aslan erkeği, sizin kadar rahat değildir ve değişikliklere uyum sağlamakta güçlük çeker. Birlikte olduğunuz erkek, hükmetmeyi sevdiği için onu avucunuzun içine almanın en iyi yolu onu pohpohlamaktır. Giyimine kuşamına çok özen gösteren Aslan erkeği, alışverişte çok iyi bir partnerdir. Bu nedenle onunla alışverişe çıkmak veya dışarı çıkıp eğlenmek oldukça keyiflidir.

(Aslan burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Aslan burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Başak

Yayla başağın burç uyumu
Yay burcu ile Başak burcunun uyumu

Neden şu an bir Başak erkeği ile birliktesiniz, biliyor musunuz? Çünkü onun başarılı bir hayatı olmasına vuruldunuz. Karşınızdaki erkek o kadar akıllı ki sizi zekâsıyla alt edebilir. Hiç de alışık olduğunuz bir durum değil bu ama bir Başak erkeği her hareketinizin ne anlama geldiğini hemen anlayacaktır.

Aranızdaki en büyük sorun, siz dışarıda arkadaşlarınızla vakit geçirmek isterken onun evde işlerini halletmek istemesi olacaktır. Üstelik çok titiz bir erkek olması sizi çileden çıkarabilir. İkiniz de değişken burçlar olduğunuz için aslında aranızda çok büyük problemler yaşanmaz. Gerçeği söylemek gerekirse bu ilişki ya başlamadan biter ya da bir ömür boyu devam eder.

(Başak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Başak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Terazi

Yayla terazinin burç uyumu
Yay burcu ile Terazi burcunun uyumu

Evet, sonunda aradığınız aşkı buldunuz. Çünkü arkadaşlarıyla dışarıda vakit geçirmeyi seven oldukça sosyal ve tam bir parti tutkunu olan Terazi erkeği sayesinde asla evde oturarak vakit geçirmezsiniz. Üstelik sizin gibi dış görünüşe önem veren bir Yay kadını için, Terazi erkeği çok yakışıklı bir partnerdir.

Kendine bakmaktan ve şık giyinmekten hoşlanan Terazi erkeği sizin için yaratılmıştır. Fakat biraz patavatsız olan siz, Terazi erkeğiyle nasıl konuşmanız gerektiğini bilemezseniz. İşte bu yüzden de büyük kavgalar yaşamanız olasıdır. Sivri dilinizi biraz törpülerseniz mutlu ve keyifli bir beraberliğin sizi beklediğine emin olabilirsiniz.

(Terazi burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Terazi burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Akrep

Yayla akrepin burç uyumu
Yay burcu ile Akrep burcunun uyumu

Bir Akrep erkeği ve siz… Hayır! Tamam, çapkın bir Akrep erkeği, karizmasıyla ve gizemli havasıyla sizi kendine âşık etmiş olabilir ama şu an sizi üzecek bir erkekle birliktesiniz! Çünkü Akrep erkeği fazla sahiplenen, kıskanç ve fazlasıyla takıntılıdır.

Sizi bulduğu an bırakmak istemez ve bu durum özgürlüğünüzü kısıtladığı için sizi sıkar. Tartıştığınızda ise günlerce birbirinizle konuşmayabilirsiniz. Eğer, her şeye rağmen “Bu ilişkiyi yaşarım ve ne olacaksa olsun!” diyorsanız sizi inişleri ve çıkışları olan bir aşkla baş başa bırakıyorum. Hoş ilk başta nasıl bir araya geldiniz onu da anlayamadım ama yükselen burçlar devreye girdi herhalde. 🙂

(Akrep burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Akrep burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Yay

Yayla yayın burç uyumu
Yay burcu ile Yay burcunun uyumu

Yay ve Yay! Eğer sizin gibi enerjik, hayat dolu, cıvıl cıvıl bir Yay erkeğine âşık olmuşsanız kesinlikle onun zekâsına vurulmuşsunuz demektir. Muhtemelen, iş yerinde ya da bir müzede tanıştınız. Sizi birbirinize yakınlaştıran durum, hiç susmayan çeneleriniz de olabilir. Konuşacak bu kadar çok konuyu nereden buluyorsunuz anlamak mümkün değil!

Fakat zaman zaman birbirinize olan benzerliğiniz sizi sıkabilir. Bu nedenle toprak ya da ateş grubundan bir erkek ile flört etmeniz çok daha doğru olacaktır. Ama yine de bu ilişkinin ömrü uzundur!

(Yay burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)


Yay – Oğlak

Yayla oğlağın burç uyumu
Yay burcu ile Oğlak burcunun uyumu

Birbirinize gıcık olduğunuz kadar, birbirinizden hoşlanabilen bir çiftsiniz. Ne demişler? “Büyük aşklar, nefretle başlar!” Oğlak erkeğine enerjiniz, iyi kalbiniz ve zekânızla yardımcı olabilirsiniz, o da size iş konusunda tüyolar verir.

Yay burcu ve Oğlak burcu yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kurmaktan büyük zevk alır. Sizin entelektüel sohbetleriniz, Oğlak erkeğinin hoşuna gitse bile bir süre sonra siz, sağı solu belli olmayan Oğlak’tan sıkılabilirsiniz! Aranızdaki en büyük sorun ise sizin çılgın ve rahat tavırlarınızdır. Çünkü Oğlak erkeği, planlı ve programlı olmaktan yanadır. Eğer bunların hepsinin üstesinden gelirim diyorsanız, devam edin bu ilişkiye…

(Oğlak burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Oğlak burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Kova

Yayla kovanın burç uyumu
Yay burcu ile Kova burcunun uyumu

Herkes sizin yaydığınız elektriği konuşuyor. Çünkü aranızda öyle mükemmel bir uyum var ki arkadaşlarınız sizin birbiriniz için yaratıldığınızı düşünüyor. O kadar uyumlu bir çiftsiniz ki evde oturmaktansa dışarıda olmayı, yeni insanlarla tanışmayı tercih ediyorsunuz.

Yay kadını ile Kova erkeği akıllı ve zekidir. İkisi de duygularından çok mantıklarıyla hareket ederler. İlk etapta birbirinize bağlanmak istemeseniz de daha sonra pat diye Kova erkeğine âşık olabilirsiniz. O, özgürlüğüne düşkündür ve diğer erkeklerden oldukça farklıdır. Ayaklarınızı yerden kesecek birini arıyorsanız işte şu an tam karşınızda duruyor.

(Kova burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Kova burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Yay – Balık

Yayla balığın burç uyumu
Yay burcu ile Balık burcunun uyumu

Üzülerek söylüyorum ki alıngan bir Balık erkeği ile asla iyi bir çift olamazsınız. Ruh haliniz sık sık değişiklik gösterdiği için birbirinizi anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Balık erkeği duygusal ve romantik olur. Oysa siz fazla enerjik, hayat dolu ve çılgın bir kadınsınız. Hatta Balık erkeğinin fazla alıngan olduğunu düşünürsünüz ve onunla şakalaşmaktan bile çekinirsiniz!

Eleştiriye sizin kadar açık olmayan bir Balık erkeği için daha düşünceli hareket etmekte fayda var. Bunu becerebilecek misiniz? Pek sanmıyorum. Dolayısıyla pek de uyumlu bir çift değilsiniz. Ama yok, “Çok aşığım, ölüyorum,” diyorsanız da oturup biraz romantik komedi izleyin. “Seni seviyorum” veya “Sen benim için çok önemlisin!” gibi cümleler kurmaya da hazır olun.

(Balık burcunun detaylı incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.)

(“Balık burcunun diğer burçlarla uyumu” başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.)


Astroloji hakkındaki diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim