2018 İlkbahar – Yaz modası parti havasında

2018 ilkbahar yaz trendleri

Sonbahar – kış sezonunda koyu kırmızı, kobalt, hardal gibi renklerin hâkimiyetine tanık olmuştuk. İlkbahar ve yaz aylarında ise bizleri lavantalar, beyazlar, canlı pembeler ve turuncular bekliyor. Kış aylarının bulutlu günlerinde biraz içinizin açılmasını isterseniz gelin 2018 İlkbahar – Yaz trendlerine göz atalım ve dünyaca ünlü markaların yeni sezon parçalarını yakın markaja alalım. Ele avuca sığmayan renkler, parıltılı dokunuşlar ve oyuncu modeller bu sezon sokaklarda bir parti havası estirecek. Eminim siz de bu trendlere bayılacaksınız.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Pastel tonları ışıltılarla buluşuyor

Pastel tonları
2018 İlkbahar Yaz moda trendleri – Chanel

Sezonun en trend renklerinden birinin lavanta olduğunu söylemiştim. Lavantanın yanında tabii ki pek çok pastel tonuyla da buluşacağız. Fakat ışıltılı pastel tonlarına çok sık rastlamıyorduk. Bu sezon lame, dore, rose gibi ışıltıların yanında aklınıza gelebilecek her renkte parıltılı renkler görebilirsiniz. Ben özellikle metalik lavantaların çok popüler olacağını söyleyebilirim.


Canlı pembe ve çatlak turuncuları hazırlayın

2018 İlkbahar Yaz trendleri
2018 İlkbahar Yaz trendleri – Karen Millen, Maje

Özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen iki rengi canlı pembe ve pozitif turuncu olacak. Bu arada sonbahar ve kış aylarında aldığınız koyu renk etekleri ve ceketleri hemen rafa kaldırmayın çünkü yaz aylarında bu parçaları işte bu canlı renklerle kombinleyerek çok tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Zaten New York Moda haftasında da modacılar aynı yöntemi kullandılar.


Beyaz denimlerin masumiyeti

2018 İlkbahar Yaz modasında beyaz denimler
2018 İlkbahar Yaz modası – Mango

Denimlerin tabii ki pabucu dama atılmıyor ama Kıvanç mavisinin yerini beyaz Jean’ler alıyor. Baştan ayağa üst üste giyebileceğiniz kar beyaz denimler, tüm sezon boyunca kurtarıcınız olacak. Ayrıca başta çiçek desenleri olmak üzere dekoratif denimlerin de çok popüler olacağını söyleyeyim.


Trendler çiçek açıyor

trendler çiçek açıyor
2018 İlkbahar Yaz moda trendleri – Mango

Benim en sevdiğim trendlerden biri olmasa da yeni sezonda da bol bol çiçek desenleriyle karşılaşacağız. Büyüklü küçüklü çiçekli elbiseler, tulumlar, pantolonlar, üstler ve şortlara sıkça rastlamanız mümkün.


XS çantalar altın çağını yaşıyor

xs çantalar
2018 İlkbahar Yaz moda trendleri – Salvatore Ferragamo

Makyaj malzemelerini, cüzdanı, anahtarları ve daha aklınıza gelebilecek kadınsal tüm aksesuarları bu çantalara nasıl sığdıracağız bilemiyorum ama yeni sezonda küçücük çantalar çok moda olacak. Tahmin ediyorum ki genç kızların omuzlarında böyle mini mini çantalar göreceğiz ama ellerde mutlaka bir poşet veya bez çanta olacak. J Ben bunlara sığamam orası kesin.


Dikey çizgiler zayıf gösterir

Dikey çizgiler zayıf gösterir
2018 İlkbahar Yaz moda trendleri – Maje

Her ne kadar bizi biraz tombik gösterse de enine çizgileri çok severim. Bu sezon da çizgiler çok moda olacak ama dikey çizgiler. Olsun çizgi candır ve her an her yerde kullanılır. New York moda haftasında seyrek, sık, siyah, beyaz, renkli, kalın, ince olmak üzere her türden dikey çizgi podyumlarda boy gösterdi. Dolayısıyla siz de zevkinize göre olanlardan seçebilirsiniz.


Rengârenk takımlar

Rengarenk takımlar
Chanel

Bahar aylarına iyi güzel hoş da yaz aylarında takım giymek biraz garip olacak. Evet, bu sezon da modacılar maskülen takımlardan vazgeçemediler. Özellikle pantolonlu takımların çok trend olacağınız belirteyim.


Seksi değil masum transparanlar

Transparan moda
Karen Millen

“Nasıl olacak o?” dediğinizi duyar gibiyim. Ama gerçekten öyle! Bluzlar, etekler, elbiselerde rastlayacağımız transparan kumaşlar, pastel renklerle birleşerek o kadar güzel tasarlanmış ki giydiğinizde seksi değil masum görünüyor. Ben çok beğendim, siz de denemelisiniz.


Dünyaca ünlü moda markalarının 2018 İlkbahar – Yaz koleksiyonları

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Karen Millen 

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Kate Spade 

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Lanvin 

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Maje 

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Gucci 

2018 İlkbahar Yaz moda trendleri
Longchamp 

2018 İlkbahar Yaz trendleri
Salvatore Ferragamo 

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim