Erkekler bir âlem! Onları tanıyın, adamına göre davranın!

erkekleri tanıyalım

Kimi kısa kimi uzun, bazıları iri kıyım bazıları çiroz. Balkonlusu, balkonsuzu, esmeri, kumralı… Fiziksel özellikleri o kadar da önemli değil aslında. Çünkü acayip yakışıklı bir adamla tanışırsınız ama hovardanın önde geleni çıkabilir. Fiziksel olarak pek de hoş görünmeyen birine rastlarsınız ama aklınızı başınızdan alabilir. Kısacası önemli olan erkeklerin davranışlarıdır. Kimisi tadından yenmez, kimisi insanı sinir hastası eder. Biraz şaka, biraz gerçek, haydi erkeklerin türlerini yakından tanıyalım, adamına göre muamele yapmayı öğrenelim. Sonunda üzülen biz olmayalım!

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Hiç aramayan gamsız

En zor erkek modelidir. Saatleriniz telefonun başında bekleyerek geçebilir. Yapılabilecek en büyük hata onu tekrar tekrar aramaktır. Sakin olun ve bu karakteri kendi haline bırakın. Aramazsa aramasın ayrıca bu ısrar niye? Çünkü böyleleri üzerine gittikçe şımarır, kendini bir şey zanneder. Yapılacak en akıllıca davranış aradığı zaman onu bir iki kez ekmektir. Bakın o zaman nasıl hizaya geliyor. Ama bu adamlardan hayır gelir mi? Hiç sanmıyorum.


Sürekli arayan rahatsız

Zaten ikisinin ortasını bulmak zordur. Ya hiç aramazlar ya da sürekli rahatsız ederler. Belli ki bu adam sizden çok etkilenmiş ama galiba biraz ısrarcı bir tip. Eğer siz de ondan hoşlanıyorsanız her aradığında onunla sohbet edebilirsiniz. Ama böylelerinin de ilişkinin ilerleyen zamanlarında sizi fena sıkboğaz edeceğinden emin olabilirsiniz. Bir gün kız kıza dışarı çıkmak isteyeceksiniz diyelim, kendini o plana dâhil etmek için türlü hileye başvuracaktır.


Cebinde akreple dolaşan pinti

cebinde akrep
Cimri erkekler

Bir erkeğin cimrisi gerçekten çekilmez! Ya cüzdanını evde unutur ya da yanında hiçbir zaman yeteri kadar parası yoktur. “Acilen uzaklaşılması gerekenler” listesinin başında gelir! Her yemeği siz ısmarlamak, her planı siz yapmak istemiyorsanız kaçın kurtarın kendinizi.


Kıskanç, maço

İlk başta size çok korumacı ve güven verici biriymiş gibi görünebilir. İlişkinizin ilerleyen zamanlarında ise saçınızı başınızı yolmanıza sebep olabilir. En kötüsü ise bu adamlardan kurtulmak çok zordur. Siz ondan ayrılsanız bile her köşe başında sizi beklemeye devam eder. Siz en iyisi mi bu tiplere hiç bulaşmayın başınızı derde sokmayın.


Futbol fanatiği

futboldan hoşlanan erkekler
Futbol fanatiği erkek

Maçların olduğu günlerde onu kendi haline bırakırsanız ve futbol sohbetleri yüzünden ona dırdır etmezseniz bu ilişki yürüyebilir. Ama hangi takımı tuttuğuna göre de durum değişir. Eğer fanatik Galatasaraylıysa ve siz Fenerliyseniz durum vahim. Eğer siz futbolla hiç ilgisi olmayan biriyseniz daha da beter. Çünkü onun sürekli tuttuğu takımdan bahsetmesi bir süre sonra içinizi bayacaktır, benden söylemesi.


Ex takıntılı

Hemen kaçın, hemen! Öyle bir derdi varsa, emin olun ilacı siz değilsiniz. Günler geceler boyu size eski sevgilisini anlatmasını, sizi onunla kıyaslamasını ister misiniz? Peki, bu kadın onu tekrar ararsa ve barışmak isterse ne olacak? Hiç durmayın ve oradan uzaklaşın!


Oyunkolik

oyun bağımlısı
Oyun bağımlısı erkekler

Eğer onu bir türlü bilgisayarın başından kaldıramıyorsanız, dikkatini çekebilecek aktiviteler bulmaya çalışın. Eğer tüm çabalarınıza rağmen bu adam bilgisayar oyunlarından vazgeçemiyorsa onu olduğu gibi kabul edin ve siz de kendi hobilerinize vakit ayırın. Ya da belki siz de onunla bir iki el oyun atabilirsiniz, kim bilir belki eğlenceli de olur.


Fakir ama gururlu erkek

Onların tek sorunu çok alıngan olmalarıdır. Üzerindeki kıyafetle ilgili küçücük bir yorum yapsanız “Ne oldu beğenmedin mi?” gibi bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Bunlara şaka da yapılmaz vallahi!


Titizlik budalası

temizlik hastası erkekler
Temizlik hastası – Erkekleri tanıyalım

Aslında bir erkeğin titiz olması ve hijyenine dikkat etmesi hiç de kötü bir durum değildir ama tabii ki bu halleri abartılı boyutlarda değilse! O kadar acayip takıntıları olan tipler var ki! Örneğin kendi evi dışında lavaboya gidemeyenler, toplu taşımaya binemeyenler, kapı kolunu peçete ile açanlar, kimseyle tokalaşmayanlar falan filan. Böyle biriyle uğraşmak ister misiniz? Siz bilirsiniz.


Kroyum ama para bende modeli

Hiçbir şeyi beğenmez. Sürekli kıyafetlerinizin markalarını sorar. Size sürekli alacağı “marka” hediyelerden bahseder ya da kendi giydiği çok kaliteli kıyafetlerden. Saatlerce arabasını, evini, arsalarını anlatabilir. Arkadaşlarınızı, oturduğunuz yeri, takıldığınız mekânları sevmez! İnsanı sinir eder, sinir.


Dağınık tip!

dağınıklık seven erkek
Dağınık tip – Erkekleri tanıyalım

Bırakın dağınık kalsın ve siz ilişkiniz çok ciddileşmeden bu konuyu tekrar bir gözden geçirin. Farz edelim ki evlendiniz. Hayatınız sağdan soldan pis çorapları toplayarak, dağıttığı kıyafetleri katlayarak, içtiği kahve bardaklarını temizleyerek geçecek orası kesin. Ha, “Ben onu çok seviyoruuum!” diyorsanız da siz bilirsiniz.


Unutkan mı desek vurdumduymaz mı?

Özel günlerde aldığınız hediyelerin orada burada bırakılmasına, hatta o günlerin hiç hatırlanmamasına dayanabilirseniz aslında bu adamın bu tavrını avantaja çevirebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın en azından kin gütmez canım, hemen unutuverir.


Kalbine giden yol midesi olanlar

midesine düşkün erkekler
Sadece yemek seven erkekler

Bowling’i eleyin, sinemayı unutun, tiyatro zaten yalan… Boğazına çok düşkün olan bu erkek türü, yiyecek içeriği olmayan bir sosyal aktiviteden pek de keyif almayacaktır. Ama bunların dışında ona sevdiği bir yemeği vaat ederek istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz.


Ana kuzusu

“Annemin yemekleri, annemin saçları, annem böyle dedi, şöyle dedi, annem annem…!” Bir kadının rekabet edemeyeceği tek bir kişi vardır, o da âşık olduğu erkeğin annesi! Eğer annesinin bir numara, sizin de ikinci sırada yer aldığınızı kabul ederseniz mutlu olabilirsiniz. Ama her hareketini annesine danışan biri de canınızı sıkabilir.


Kibir, en kötü günahlardan biridir

kibirli burnu havada
Kibirli erkekler

Kibrinden ölen ya da halk arasındaki tabiriyle “burnundan kıl aldırmayan” bir erkekle anlaşabilmek ve onun kalbine girebilmek çok zordur. Herkesten çok kendini sever! Çok bencildir ve “Ben bilirim!” halleri de içinizi bayar.


Anlaşılmaz derin abi

Anlattıklarının tek kelimesini bile anlamayacaksınız. Üstelik hiç de susmayacak. Hele biraz da içerse eyvah eyvah! “Hiçbir şeyin farkında olmayan insan mutlu insandır. Ben o yüzden bu kadar mutsuzum!” gibi saçma sapan ve enteresan diyalogların sonu gelmez.


Tembel teneke

tembel teneke
Tembel teneke – Erkekleri tanıyalım

En azından yaratıcıdır çünkü bütün gün yatıp sadece hayaller kurar. Evinin salonundaki üçlü koltuğun ortası sürekli orada oturduğu için çukurlaşmıştır. En sevdiği hobileri dizi ve film izlemektir. Onunla sosyal bir aktiviteye katılmak isterseniz size kırk dereden su getirecektir. Ha bu arada bir süre sonra sizi de kendine uydurur, miskin miskin evde oturur çekirdek çitlersiniz. Hayatınızın en büyük eğlencesi de “Game of Thrones” izlemek olur.


Yaralı kuş

Kanatlarını sarabilecek gücünüz var mı? Belli ki bir önceki sevgilisinden ya da eşinden hayatın sillesini yemiş. Kalbi de fena kırılmış. Ne yapsanız bu adamı mutlu edemiyorsunuz. Eğer sabrınız varsa bir süre sonra kendini toparlayacaktır ama sizin bu kadar enerjiniz var mı? Siz karar verin.


Paranoyak şizofren

Paranoyak şizofren erkekler
Paranoyak şizofren – Erkekleri tanıyalım

Arkanıza bile bakmadan hemen oradan koşarak uzaklaşın! “Biri size mi baktı, o arayan kimdi, Instagram’ınıza neden bunu yazdınız, biri sizi takip mi ediyor?” gibi soruları bitmez aman hiç çekilmez!


Metroseksüel erkek

Sizden daha bakımlıdır orası kesin. En şık kıyafetlerle salınan, saçlara özel bakımlar yapan, boyna bir fular atan metroseksüel erkeklerin yüzlerine cilt bakımı maskeleri yaptıranları, hatta kremlerini gece ve gündüz kremi diye ayıranları bile vardır. Eğer siz de onun gibi kendinize yeterince özen gösteriyorsanız gayet mutlu takılabilirsiniz. Ama sizi bir kez bakımsız görmesin hemen eleştirmekten geri kalmayacaktır.


Sosyal böcük

sosyal erkekler
Sosyal Böcük – Erkekleri tanıyalım

Hayır, aslında o çapkın biri değil. Sadece bütün insanları çok seviyor. Bu kadar çok arkadaşı varsa ne yapsın yani? Siz de kendi arkadaş grubunuzla sosyalleşin iki taraf da mutlu olsun.


Sosyo fobik

Arkadaşlarınız ondan nefret edecek, bu yüzden isterseniz onları mümkün olduğunca az bir araya getirin. Zaten o da sizinkilerle pek tanışmak istemeyecektir. Fazla sosyalleşmesini beklemeyin. Ha bir hata yaptınız ve ilk buluşmalarınızda arkadaşlarınızı da çağırdınız, kesin bir bomba patlatır hazır olun.


Çapkınım hovardayım

Eğer beş güzel kadınla tek bir erkeği paylaşmak istemiyorsanız amaaaan, hemen kaçın! Bu adamlar hemen kendilerini belli ederler zaten. Birlikte bir mekânı gittiniz diyelim, en yakınındaki güzel kadına kaş göz yapmaktan geri kalmayacaktır. Halk arasında bunlara “Kaşı gözü ayrı oynuyor!” dendiğini hatta daha kaba bir tabir de kullanıldığını duymuşsunuzdur. Canınız yansın istemiyorsanız bu en tehlikeli türden mümkün olduğunca uzak durun isterseniz.


Hastalık hastası

Eğer o gün onu görmek istemezseniz grip olduğunuzu söylemeniz yeterli. Size çok anlayışlı davranacaktır. Ama şu sorulara da hazır olun, “Yüzümde bir ben çıktı acaba ne ki bu? Çok su içiyorum acaba şeker hastası mıyım? Çok başım ağrıyor galiba migrenim tuttu!” gibi bin bir türlü hasatlık paranoyası ile uğraşmaya hazır olun.


Hırslı, rekabetçi çılgın

hırslı rekabetçi çılgın
Hırslı ve rekabetçi erkekler

Yüzünü pek göremeseniz de işinde çok başarılı olduğundan ve iyi para kazandığından emin olabilirsiniz. Ama eğer siz statü olarak bu adamdan daha iyi bir yerdeyseniz yani daha iyi bir işiniz varsa ve daha çok para kazanıyorsanız ortalık karışır.


Soğuk nevale

Azıcık gıdıklayın eğer hiç gülmezse ve sizi terslerse umutsuz vaka demektir.


Burçlarına göre de erkekleri anlatalım!

astrolojiye göre erkekler
Burçlarına göre erkekler

 Koç:  İyidir hoştur çok da koruyup kollayıcıdır. Ama sinirlendiği zaman sakın karşısında durmayın, öfkesiyle her şeyi yakıp kavurabilir. <Koç erkeğinin genel özellikleri>


 Boğa:  Hoşgörüsüz, sıkıcı, sabit fikirli, kindar ve obur olabilirler! Ama aynı zamanda pratik, güvenilir, sadık ve sabırlı tiplerdir! Kararınızı siz verin. <Boğa erkeğinin genel özellikleri>


 İkizler:  Bir öyle bir böyle! Bir dargın bir barışık, iki arada bir derede gibi çelişkilerle dolu bir ilişkiye hazırsanız bu adamla maceraya atılabilirsiniz. Bu arada ağzı iyi laf yapar, zaten sizi de bu şekilde tavlar. <İkizler erkeğinin genel özellikleri>


 Yengeç:  O yan yan kaçmadan, siz ondan kaçın! İşte, o zaman sizi kovalamaya başlayacak, böylece herkes mutlu olacaktır. <Yengeç erkeğinin genel özellikleri>


 Aslan:  O tatlı dili, güler yüzü, çekiciliği ve güzel dişleri sizi yanıltmasın aslında o hoşgörüsüz, “ben bilirim”ci, kibirli ve kendini beğenmiştir! Onu sürekli “Aslanım benim!” diye severseniz ve çok da fazla eleştirmezseniz kazanabilirsiniz. Ama olmaz olsun böyle aşk canım sizin de bazen pohpohlanmaya ihtiyacınız var. <Aslan erkeğinin genel özellikleri>


 Başak:  Cimri erkekler sınıfına girer, gerçekten titizdir, çok konuşur, her şeyin doğrusunu bildiğini düşünür ama yine de kadınlar onu çok sever. Şaşırtıcı ama gerçek ve sebebini henüz kimse çözemedi. Galiba bunda şeytan tüyü var, ne dersiniz? <Başak erkeğinin genel özellikleri>


 Terazi:  Tam bir şıp sevdi! “Aaaa güzelmiş, bu da güzelmiş, bu daha güzelmiş,” diye kadınların peşinden bir oraya bir buraya savrulup durur. Çok kibardır ama ah şu çapkınlığı yok mu? <Terazi erkeğinin genel özellikleri>


 Akrep:  Erkekleri anlamak zaten mümkün değil ama hele bir de Akrep erkeğini çözebilmek için gerçekten henüz icat edilmemiş bir cihaz kullanmak gerekir. Elinizin altında olan ama hiçbir zaman açamayacağınız şifreli bir kasanın size nasıl işkence edeceğini düşünün. İşte, Akrep erkeği de size aynısını yapar! <Akrep erkeğinin genel özellikleri>


 Yay:  Asparagas haberlere bayılan, huzursuz, taşkın, patavatsız, kaprisli, sorumsuz… Daha sayayım mı? Ama olumlu bir yönü de var tabii ki bu adam gerçekten çok eğlenceli. <Yay erkeğinin genel özellikleri>


 Oğlak:  Çok kötümserdir ama hep gerçekçi olduğunu iddia eder. Çok katı tavırları vardır ama esnek olduğunu düşünür. Tam bir inatçı keçidir. Yakalamak da çok zordur. Eğer vaktiniz varsa uğraşabilirsiniz. <Oğlak erkeğinin genel özellikleri>


 Kova:  Huysuz mu huysuz. Dipsiz bir kuyu! Onu memnun etmek için takla atsanız da amuda kalksanız da fayda etmez. En iyisi mi, onu pek dikkate almayın. Tıpış tıpış arkanızdan gelecektir. <Kova erkeğinin genel özellikleri>


 Balık:  Romantik komedi filmi izlerken sizden daha çok ağlayan bir erkekle birlikte olmak ister misiniz? Eğer okeyse, sizi sonsuza kadar sevecek bir sevgili buldunuz demektir! Ama “Bu beni daraltır” diye düşünüyorsanız yandınız çünkü ona veda etmek de epeyce zordur. Kıyamazsınız ki! Hoş köpekbalığı cinsine de rastlayabilirsiniz. Bu adamlar da önce çok duygusal görünürler sizi tavlarlar sonra da yapmadıklarını bırakmazlar. Canınız çok fena yanar çok! <Balık erkeğinin genel özellikleri>

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim