Aşk korkunç bir film olursa neler yapmak lazım?

aşkınız korkunç bir filme dönüşürse neler yapmak gerek

Aşkın ilk günleri romantik komedi tadında, gelişme bölümü aksiyon – macera, sonuç bölümü ise genelde korku – gerilim türünde bir film gibi yaşanır. İşte karşınızda 13 uğursuz korku filminin çağrıştırdığı, 13 kâbus aşk sorunu! Hissettirdiklerinin benzerliklerine inanamayacaksınız. Ayrıca eğer korku ve gerilim türünü seviyorsanız ve hala izlemediyseniz bu filmlere göz atmanızı tavsiye ederim. Ama yanınızda birileri olsun ki aşk acısından kurtulayım derken, uykusuz gecelere mahkûm olmayın! İşte başlıyoruz…

BAŞKA BİR KADIN VAR! : “Annabelle”

Başka bir kadın var: Annabelle
Annabelle – Aşk problemleri

Durup dururken gelip size başka bir kadına âşık olduğunu söyledi. Doğal olarak yıkıldınız! Söyleyecek söz bulamadınız ve onu terk ettiniz. Sonra araştırdınız ve çok lazımmış gibi sizi kimin için terk ettiğini öğrendiniz. Şimdi de bu kadın size Annabelle gibi korkunç geliyor ve rüyalarınıza giriyor. Peki, ne yapacaksınız? Tabii ki unutacaksınız! Sizi başka biri için terk etmiş! Acınız yavaş yavaş hafifleyecek ve kâbuslar da zamanla yok olacaktır. Kendi yolunuzu çizmeye bakın, gerekirse yardım alın ama bu adamı unutun!


ONA HALA ÇOK KIZGINSINIZ! : “IT”

ona hala çok kızgınsınız: IT
IT – Aşk sorunları

Sizi aldattı, kandırdı ve kalbinizi kırdı. Şimdi de af diliyor. Siz ne yapacağınızı bilemiyorsunuz çünkü onu hala çok seviyorsun. Gerçekten çok zor bir durumdasınız. Aşkın nefrete dönüşmüş durumda ve bu da sizi yiyip bitiriyor. Eğer onu affederseniz aynı şeyi tekrar yapabilir. Ama affetmezseniz de siz mutsuzluktan öleceksiniz. Size bir iki tavsiye vereyim: Huylu huyundan vazgeçmez. Bunu aslında siz de biliyorsunuz. Belki bu yıl ya da seneye değil ama eninde sonunda aynı hareketleri büyük bir ihtimalle tekrarlayacaktır. Ama “Dayanamıyorum, onsuz olamıyorum,” diyorsanız da onu biraz süründürün bari. En azından hemen affetmeyin. Sizin vazgeçtiğinizi düşünsün ve biraz da o üzülsün.


AYRILIK ÇANLARI ÇALIYOR: “Cehenneme Bir Adım” 

Ayrılık çanları çalıyor: cehenneme bir adım
Cehenneme Bir Adım – Aşk sorunu

Derin karanlık bir mağaranın içindesiniz ve düşüncelerinizde korkunç yaratıklar var. Çıkış yolu bulamıyorsunuz ve çözüm üretemiyorsunuz çünkü ilişkiniz feci şekilde sallanıyor. Artık sizi sevmediğini hissediyorsunuz. Ondan ayrılamıyorsunuz da çünkü onu çok seviyorsunuz. Ama artık bu karanlık mağaradan kurtulmalı, sevgilinizi karşınıza alıp sorunlarınızı konuşmalısınız. Korkunun ecele faydası yok. Eni iyisi siz ipleri elinize alın.


PLATONİK AŞK: “Ölümcül Tutku” 

Platonik aşk: ölümcül tutku
Ölümcül Tutku – Platonik aşk sorunları

O başka birini seviyor ve gözü sizi hiç görmüyor. Ama yıllardır ona deli gibi âşıksınız ve aşkından delirmek üzeresiniz. Kendinizce oyunlar düzenliyor, dikkatini çekmeye çalışıyorsunuz ama nafile. Sizin için bir takıntı haline gelmiş ve bu imkânsız aşktan kurtulamıyorsunuz. Bu iş böyle süremez. Daha fazla psikopata bağlamadan artık kendi yolunuzu çizmelisiniz ve etrafınızdaki insanlara biraz dikkat etmelisiniz. Belki daha çok seveceğiniz biriyle karşılaşacaksınız ve belki o da sizi çok sevecek. Böyle giderse, elinizdeki bütün fırsatları da kaçıracaksınız. Adı üstünde Ölümcül Tutku, bu işten size pek hayır gelmez. Ne dersiniz?


SİZE HİÇ YÜZ VERMİYOR: “Saklambaç”

Size hiç yüz vermiyor: Saklambaç
Saklambaç – Aşk problemleri

Aranızda bir kaçıp kovalama durumu söz konusu. Siz kovalıyorsunuz, o kaçıyor. Sanki bundan büyük bir zevk alıyor ve egosunu tatmin ediyor. Haydi, o zaman siz de bir taktik değişikliği yapın ve kovalamaktan vazgeçin. Bırakın o sizin peşinizden koşsun. Ha hiç oralı olmadı diyelim, bırakın o zaman ne hali varsa görsün. 🙂


BU KADIN DA KİM ŞİMDİ? : “Davetsiz Gelen”

Bu kadın da kim şimdi: davetsiz gelen
Davetsiz Gelen – Aşk sorunları

Onun çok yakın arkadaşı efsane bir kadın. Arkadaş olduklarını söylüyor ama siz bir şekilde çok kıskanıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Haklısınız ama kıskançlığınızı çok belli ederseniz daha zor bir duruma düşebilir, “kıskanç sevgili veya eş” damgası yiyebilirsiniz. O yüzden biraz sakin olmayı çalışıp bu kadınla arkadaşlık kurmalısınız. Böylece hem gözünüzden bir şey kaçmaz hem de sevgiliniz veya eşinizin takdirini kazanabilirsiniz.


SANAL AŞK CESARET İSTER: “Korku Nokta Com”

sanal aşk cesaret ister: korku nokta kom
Korku Nokta Com – Sanal aşk cesaret ister

O kadar iyi, o kadar kibar bir adam ki! Ona bayılıyorsunuz ama bir sorununuz var; onunla yüz yüze hiç tanışmadınız. Evet, böyle durumlar da yaşanıyor gariptir ki! Onunla sosyal medyada tanıştınız ve arkadaş oldunuz. Sizi çok sevdiğini ve sizsiz yaşayamayacağını söylüyor. Buraya kadar her şey güzel tamam da… Bu saçmalıklar size hiç mantıklı geliyor mu? Bir, sizi hiç görmeden nasıl sizden bu kadar etkilendi? İki, konuştuğunuz kişinin sapkın bir adam olmadığını nereden biliyorsunuz? Sanal aşklar konusunda çok dikkatli olmalısınız. Örneğin önce bir yüz yüze tanışın bakalım neler olacak? Ama ilk buluşmada yanınızda birkaç kaslı arkadaşınızın da olmasını tavsiye ederim.


BU ADAM NEDEN BU KADAR DEĞİŞTİ?: “Exorcist”

Bu adam neden bu kadar değişti: The Exorcist
The Exorcist – Aşkta problemler

Sevgilinizi ya da eşinizi uzaylılar kaçırdılar ve yerine aynı tipte başka bir adam bıraktılar sanki. Son zamanlarda o kadar değişti ki sebebini çözemiyorsunuz. Artık size eskisi gibi ilgi göstermiyor ve çok soğuk davranıyor. Sanki bu adamın içine şeytan girdi. En iyisi mi siz önce biraz okunmuş su alın sonra da bir imam çağırın. 🙂 Şaka, bir yana küçük bir araştırma yapmanın zararı olmaz çünkü bu adam galiba karanlık sularda dolaşıyor. Hayatında başka biri olabilir, kötü haberlere de hazırlıklı olun!


İLİŞKİNİZ PAT DİYE BİTTİ: “Testere”

ilişkiniz pat diye bitti: testere
Testere – Aşkınız pat diye bitti

Bir sebep göstermedi, hiçbir açıklama yapmadı, sizi pat diye terk etti. İlişkinizi nasıl böyle küt diye kesebildi? Bu adamın aklında başka bir şeyler olmalı! Belki de kafasında çok büyük bir sorun var. Onu bulabilirseniz karşınıza alın ve size bir açıklama yapması gerektiğini söyleyin. Cevabı sizi üzebilir ama gerçekleri öğrenmeye de hakkınız var sonuçta, değil mi?


EX AŞKI DEPREŞTİ: “Diriliş”

ex aşkı depreşti: diriliş
Diriliş – Aşk sorunları

Çoktan tarih olduğunu düşündüğünüz eski sevgilisi, bir vampir gibi yeniden canlanıverdi ve şu anda ilişkinizin kanını emiyor. Eski sevgilisine olan zaafını biliyorsunuz ve kendinizi çok çaresiz hissediyorsunuz. “EX aşk” durumları, gerçekten çok riskli bir konudur. Eğer aşırı kıskançlık yaparsanız onu direkt kadının kollarına atmış olursunuz. O yüzden sakinliğinizi korumaya çalışmalı ve mümkün olduğunca eskisi gibi davranmalısınız. Ne de olsa o şimdi sizinle birlikte ve sizi seçti. Bunun bir anlamı olmalı!


ÇIKMAZLARDASINIZ : “Lanetli Bataklık”

Çıkmazlardasınız: Lanetli bataklık
Lanetli Bataklık – Aşkta iletişimsizlik

Sizin en büyük derdiniz iletişimsizlik! Bir sürü sorununuz var ve hiç birini konuşup halletmiyorsunuz. Günden güne bir bataklığa batıyor ve arkadaşlarınızın size bir dal uzatmasını bekliyorsunuz. Ama dışarıdan gelen yardımlarla sorunlarınızı çözemezsiniz. Karşılıklı oturup her sorunu ortaya dökmeli ve çözümler bulmaya çalışmalısınız. Yoksa böyle didişerek bu ilişkiyi yürütemezsiniz.


ORTAK NOKTANIZ KALMADI: “Silent Hill”

ortak noktanız kalmadı: slint hill
Silent Hill – Aşk problemleri

Dolu dolu bir aşk yaşadınız ama artık konuşacak bir konu bulamıyorsunuz. Çünkü zamanla ilgi alanlarınız değişmeye başladı. Onun arkadaş çevresi çok farklı ve siz onlara bir türlü ayak uyduramıyorsunuz. O da sizinkilere uyum sağlayamıyor ve bu yüzden ortak sosyal aktiviteler bulamıyorsunuz. En iyisi siz biraz çalışın ve ikinizin de ilgisini çekebilecek aktivitelerin bir listesini yapın. Bu sinemaya gitmek, tiyatroya ya da bir konsere gitmek olabilir. Sadece ikinizin de sevebileceği etkinlikler bulmalısınız. Böylece aşkınızı yenileyebilirsiniz.


BU PARANOYALAR SİZİ BİTİRECEK: “Freddy Krueger – Elm Sokağı Kâbusu”

Bu paranoyalar sizi bitirecek: freddy kruger
Freddy Krueger – Aşk paranoyaları

“Acaba beni aldatıyor mu?”, “Yoksa hayatında başka bir kadın mı var?”, “Artık beni sevmiyor mu?” gibi sorular öyle kurcalıyor ki aklınızı geceleri uyuyamıyor ve sürekli kâbuslar görüyorsunuz. Rüyanızda onu başka kadınlarla birlikte görüyorsunuz ve çok huzursuzsunuz. Farkında değilsiniz belki ama siz ciddi bir güven sorunu yaşıyorsunuz. Bu probleminizi onunla paylaşmalısınız yoksa ilişkinizi bu paranoyalarla fena yıpratacaksınız.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim