Sözlere gerek yok, beden diline bakın!

Sözlere gerek yok beden diline bakın

Sessiz işaretleri takip ederek yani karşınızdaki kişinin beden diliyle gönderdiği sinyallerin sırrını çözerek kafanızdaki, “Acaba benimle ilgileniyor mu?” sorusuna cevap bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken onu biraz yakından gözlemlemek o kadar!

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Gözler çok şey anlatır

beden dilinde ilk tepkiyi gözler verir
Beden dili – İlk tepkiyi gözler verir

Hayalimizdeki insanla ilk karşılaştığımızda, ilk tepkiyi gözler verir. Gözler kocaman açılır, göz bebekleri büyür ve kaşlar havaya kalkar. Fakat bu durum sadece beş saniye sürer. İşte bu ilk şaşkınlık anını iyi yakalamak gerekir. Bu yüzden gözlerinizi dört açmalısınız! Hoş bir erkekle karşılaştığınızda direkt onun gözlerinin içine bakarak ilk bakışta sizin hakkınızda ne düşündüğünü hemen anlayabilirsiniz! Eğer kaşları yüzünde dans etmeye başladıysa bilin ki sizinle ilgileniyor! Zaten ilk görüşte aşk dediğimiz olay da işte tam bu anlarda gelişiyor.


Dudaklar fora!

beden dilinde kontrol edemeyeceği yer dudaklarıdır
Beden dili – Kontrol edemeyeceği yeri dudaklarıdır

Bu adam sizden gerçekten hoşlanıyorsa bilin ki kontrol edemeyeceği tek yeri dudakları! Onu size bakarken gözlemleyin! Gözlerdeki tepkiyi yakaladınız diyelim. Şimdi dudaklarına bakın. Eğer dudakları 1 ya da 2 cm kadar aralandıysa ve bir süre bu şekilde donup kaldıysa emin olun o anda sizinle ilgili hayaller kuruyordur. Yüz ifadesi, o ne kadar şapşal göründüğünü fark edene kadar, size bir sürü ipucu verecektir.


Ayaklara dikkat!

beden dilinde ayakların yönü
Beden dili – Ayakların yönü önemli

Sadece yüz değil aslında vücudun her yeri mesajlar yolluyor çünkü beynimizin verdiği komutlara göre en küçük sinirler bile bir tepki gösteriyor. Sizinle konuşmak isteyip istemediğini karşınızdaki kişinin ayaklarına bakarak hemen anlayabilirsiniz. Ayakları size dönük ve açıksa yanınızda kalmak için can atıyor demektir. Ama eğer ayakları en yakın çıkış kapısına doğru dönükse bu ortamdan bir an önce çıkıp gitmek istiyordur. İşte, tam da bu anda onu eğlendirebilecek ve ilgisini çekebilecek bir harekette bulunursanız iyi olur. Aksi halde o kapıdan çıkıp gidecektir ve siz de o gün için şansınızı kaybedebilirsiniz!


Yüzleşin

beden dilinde yüzündeki detaylar
Beden dili – Yüzdeki diğer detaylar önemli

Sizinle konuşurken onu yakından gözlemleyebilme şansına sahipsiniz. Bakın bakalım bu anlarda nasıl davranıyor? Eğer eliyle çenesini tutuyorsa, kulak memeleriyle oynuyorsa ve elleri arada bir saçlarına gidiyorsa anlayın ki biraz gergin çünkü sizin onu en yakışıklı haliyle görmenizi istiyor. Birinden hoşlandığımız zaman, onunla konuşmaya başladığımızda vücudumuzdaki kan yüzümüze doğru hücum eder. Bu durum dudaklarımızın kurumasına sebep olur. Eğer sizinki dudaklarını da yalamaya başladıysa artık hiç endişelenmenize gerek yok çünkü sizinle kesinlikle ilgileniyor.


Beni gör ve anla

beden dilinde dikkat çekme yöntemleri
Beden dili – Dikkat çekme yöntemleri

Bazı erkekler dikkatinizi çekebilmek için sadece gülümserler. Ama bazıları o kadar ilginç şeyler yaparlar ki hayretler içinde kalabilirsiniz. Örneğin yanınızdan geçerken kolunuza dokunmak veya “İlahi sen!” der gibi hafifçe elinize vurmak gibi sürekli el şakası yapma ihtiyacı duyanlar olabilir. Kimileri daha da çocukça davranır. Aslında tek amacı sizin dikkatinizi çekebilmek ve sizinle sürekli temas halinde olabilmektir.


Eller cepte gönlüm sende

beden dilinde ellerini cebine götürmek
Beden dili – Ellerini hemen cebine götürüyorsa

Sizi gördüğü anda ellerini pantolonunun cebine koyup sırtını dikleştiriyorsa size ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamaya çalışıyor demektir. Üstelik vücudu da size dönükse ve bir bacağını diğerinin üzerine koyup yönünü de size doğru çevirdiyse sizi bir aşk dansına davet ettiğini anlayabilirsiniz.


Elleri huzursuzsa

beden dilinde el kol hareketleri önemlidir
Beden dili – El kol hareketleri önemli

Karşınızdaki kişi sizin ona olan ilginizden emin değilse ve size gerçekten deli oluyorsa sizinle konuşurken sürekli üstüyle başıyla oynayacaktır. Ellerini de nereye koyacağını bilemeyecektir. Bu kendine fazla güvenmediği ve size iyi görünmeye çalıştığı anlamına gelir. Eğer kazağını, tişörtünü ya da gömleğini çekiştirmeye başladıysa sizden 100% etkilendiğine emin olabilirsiniz. Fakat kollarını önünde birleştirdiyse ve yüz ifadesi de bir duvar gibiyse size pek ilgi duymadığını anlayabilirsiniz.

 Karşınızdaki kişiye doğru sinyalleri gönderip göndermediğinizi mini bir test ile öğrenmeye ne dersiniz?

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim