İlişkileriniz yürümüyor mu? Sizce sorun ne olabilir?

İlişkiniz yürümüyor mu? Sizce sorun ne olabilir

Matthew McConaughey ve Kate Hudson’ın başrollerinde yer aldığı “Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?” filmi ilişkilerini bir türlü sürdüremeyenler tarafından mutlaka izlenmeli. Film, 2003 yapımı muhteşem bir romantik komedi olmasının yanı sıra kadın ve erkek ilişkileri hakkında da pek çok durumu özetliyor. (Film hakkında bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.) Şimdi size biz kadınların farkına varmadan yaptığı ve ilişkileri çıkmaza sokan davranışlardan bahsedeceğim. Haydi, biraz eğlenelim…

“CIK, CİK, CİM, MİNNOŞUM, AŞKİTOM” BLA BLA…

minnoşum aşkitom diye hitap etmeyin

Arkadaşlarının yanında sevgilinize sonu “cik,cık,” larla biten ve onu olduğundan daha sevimli ve şirin gösterecek sözcükler söylüyorsanız bunu tekrar düşünmelisiniz. Sevgiliniz, kankalarının yanında güçlü ve karizmatik görünmek isteyecektir ama siz ona, “Aşkitom, yavru kuşum, minnoşum, şekercim, yumoşum, bebişim,” gibi sıfatlar takarsanız nasıl olacak o? Sonra, “Bana niye kızdı acaba,” diye düşünür durursunuz tabii!


“FENERLİLER YENİLMEYE MAHKÛM!”

onun takımını eleştirmeyin

Tuttuğu takımla ilgili ileri geri konuşursanız ve ne kadar kötü oynadıklarından falan bahsederseniz bunu yaptıktan sonra ortadan kaybolsanız iyi olur. O anda sizin kim olduğunuzu unutup saldırıya geçecektir.


“BİRAZ GÖBEK Mİ YAPTIN SEN?”

Biraz göbek mi yaptın diye sormayın

Yine özellikle arkadaşlarının yanında ne kadar çelimsiz olduğu, boyunun kısalığı veya o muhteşem göbeği gibi fiziksel özellikleriyle ilgili dalga geçmeye kalkarsanız vay halinize! Hoş bazı erkekler bunu pek ciddiye almaz ama işinizi şansa bırakmak ister misiniz?


“SEN ZATEN GEÇEN GÜN DE BÖYLE YAPTIYDIN!”

Geçen gün de böyle yapmıştın bir daha tekrar etme

Daha önce yaptığı hataları tekrar tekrar yüzüne vurarak onu caydıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin bu tekrarlarınız ona yaptığı şeyi tekrar hatırlatacak ve aynını yapmak için hiç vakit kaybetmeyecektir. Üstelik sırf sizi daha da sinir etmek için.


“BENİ SEVİYORSUN Dİ Mİ?”

Beni seviyorsun dimi diye sormayın

“Beni seviyor musun? Ne? Yoksa sevmiyor musun? Gerçekten mi?” gibi duygusal şantajlara ve triplere tahammülleri olmadığı kesin. Bunu artık öğenmiş olmalısınız siz de!


“BİTTİ! BİTTİ! BU KEZ BİTTİ!”

bitti bu sefer bitti diye blöf yapmayın

Bir erkeğin şu hayatta asla tahammül edemeyeceği durum terk edilmek olmalı. O yüzden bu cümleyi kuruyorsanız, kararınızdan emin olmalısınız. Yani blöf yapmayın. Çünkü sırf onu biraz hizaya sokmak için yaptığınız bu davranış döner dolaşır yüzünüzde patlayabilir, “Aşk acısından nasıl kurtulurum,” başlıklı yazıma ihtiyaç duyabilirsiniz. “Tamam, o zaman!” derse ne olacak? Çevir kazı çevirebilirsen…


“BANA İLGİ GÖSTERMİYORSUN!”

Onun size ilgi göstemediğini mi düşünüyorsunuz

Sevgiliniz arkadaşlarıyla birlikteyken ya da onlarla maç izlerken kendinize biraz daha hâkim olmaya çalışın. O anda onu sevdiğinizi söyleseniz bile sesiniz bir parazitten daha öte bir anlam ifade etmeyecek! Hem nedir bu ilgi arsızlığı? Bu kadar da abartmayın canım.


“TELEFONUNU NEDEN AÇMADIN?”

telefonunu neden açmadın diye sormayın

Onu aradığınızda çoğu zaman telefonunu duymaz ve “Kusura bakma hayatım arkadaşlarla maç seyrediyorduk,” gibi bir bahaneyle olaydan hemen sıyrılıverir. Bir de siz aynısını ona yapın ve telefonuna cevap vermeyin bakalım neler oluyor? Ama bize sorarsanız siz de arada sırada aynını ona yapabilirsiniz ki nasıl bir his olduğunu görsün! Ayrıca bir de şu konu var; eğer onu sürekli, “Beni neden aramıyorsun?” diye darlamaya devam ederseniz bu iş büyük krizlere dönüşebilir. “İşte erkek milleti!” deyin geçin, onlar bizim gibi değiller ki! Oysa muhtemelen sizi sevmediği için yapmıyor bunu. Kim bilir kafası nerde? Günde bir iki kez konuşuyorsanız yeter zaten. Fazlasını da aramayın artık.


“KESİN BENDEN HOŞLANIYOR!”

kesin benden hoşlanıyor diye düşünmeyin hemen

Eğer sizden çok hoşlandığını öğrenirseniz ve siz de ona bayılıyorsanız bir süre bunu arkadaşlarınıza anlatmayın. Onların yapacağı herhangi bir davranış ya da ağızlarından çıkacak herhangi bir kelime olayın büyüsünü bozabilir. Bu durumda yanınıza yaklaşmaya niyeti vardıysa da fikrini değiştirebilir. Aman dikkat, ürkütmeyelim ceylanı! “Flört taktikleri – Flörtoloji” başlıklı yazıma da göz atmak isteyebilirsiniz.


“BU GÖMLEK BU PANTOLONUN ALTINA OLMAMIŞ!”

bu gömlek bu pantolonun altına olmamış diye onu germeyin

Eğer onu sürekli olumsuz anlamda eleştirirseniz bir süre sonra sizi görmek için çok da istekli olmadığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden arada sırada ona tatlı sözler sarf etmelisiniz ve egosunu biraz okşamalısınız! Hem neden adamı kendi tarzınıza göre giydirmeye çalışıyorsunuz? Siz onu bu haliyle beğenmiştiniz ne oldu ki şimdi? “Mükemmel erkek var mı?” başlıklı yazım bu konuya ışık tutabilir…


“ACABA ŞÖYLE Mİ YAPSAN?”

Ne yapacağını ona söylemeyin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi biz kadınların en büyük hatası birlikte olduğumuz erkeği kendi istek ve zevklerimize göre değiştirmeye çalışmamız. Elini kolunu nereye koyacağına, hangi kazağı giyeceğine veya kimlerle takılacağına siz karar veremezsiniz. Onu böyle beğendiyseniz, onu aynı şekilde kabul etmeyi de öğrenmelisiniz. Yok, “Ben vazgeçtim, onun bu davranışlarına katlanamıyorum,” diyorsanız da karar sizin! Ama onu zorlamaya devam ederseniz kaybetmeyi de göze almalısınız!


“ŞU AN NE DÜŞÜNÜYORSUN?”

şu an ne düşünüyorsun diye sormayın

Yahu sorduğunuz sorunun ne kadar saçma olduğunu kendi kulağınız duyuyor mu? Pardon da size ne? Belki o an uzaylıları düşünüyor ya da ekmek arası köfte geçiyor aklından. Bunu öğrenip de ne yapacaksınız? Hem erkeklerin en gıcık olduğu sorulardan birinin bu olduğunu belirtelim.


“KİM ARADI SEVGİLİM?”

Kim aradı diye sormayın

Böyle sevimli sevimli sorarak asıl amacınızın ne olduğunu saklayamazsınız. Kimin aradığını merak ediyorsunuz ve alt metin de şu, “Hangi kadın aradı acaba?” Erkekler bu kadar saf değiller. Bu soruyu neden sorduğunuzu gayet iyi biliyorlar.


GAME OVER SORUSU GELİYOOOOOR: “BU KADIN KİM?”

Bu kadın kim diye sormayın

Bir davette ya da bir arkadaş buluşmasında sevgiliniz özellikle sizin tanımadığınız bir kadınla konuşuyorsa alarm çanlarını çalmaya başlıyorsunuz diyelim. Üstelik bu tedirginliğinizi de bu saçma soruyu sorarak ona da çaktırıyorsunuz. Hiçbir erkek sürekli kadın arkadaşlarını sorgulayan biriyle birlikte olmak istemez. Aynının size yapıldığını düşünün. İnsanın arkadaşı olamaz mı canım? Lütfen derin bir nefes alın, zaten o sizi tanıştıracaktır. Peki, tanıştırmazsa ne olur? İçinize biraz kurt düşürerek bu sorunun cevabını sonraki yazılarımdan birine saklamayı planlıyorum. 🙂

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Yorumlar

  • Sezgin Tanir
  • 20 Ekim 2017
  Cevapla

  Bence olmuyorsa ısrar etmemeli. Hayat yeni hikâyelerle dolu

   • hazanakoz
   • 21 Ekim 2017
   Cevapla

   Kesinlikle size katılıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim