Flört taktikleri – Flörtoloji

Flört taktikleri nelerdir

Flört etmekle ilgili “Dikkatini çekmek için ne yapmalıyım? Onu nasıl etkileyeceğim?” gibi sorular, hepimizin aklına zaman zaman takılan sorular. Söylemek kolay yapmak zor farkındayım ama emin olun bu taktikler çok işinize yarayacak.

1- Kıyafet seçimi önemli

flört taktiklerinde kıyafet seçimi

Kim ne derse desin, insanlarda ilk dikkatimizi çeken şeylerden biri kıyafetleridir. Çok göze batan, frapan, rüküş kıyafetler şu durumda en son tercih edeceğiniz şeyler olmalı. Çünkü bu tarz kıyafetler, aşırı dikkat çekme isteği içinde olduğunuz izlenimi yaratabilir. Ama yine de onun dikkatini çekebilmelisiniz. Şık ama sade, canlı renkli (mesela kırmızı), rahat hareket edebileceğiniz (yanındayken eteğinizi sürekli çekiştirmek istemezsiniz) kıyafetler seçmelisiniz. Bir jean pantolon, şık bir gömlek ve altına da bir stiletto ayakkabı mükemmel bir tercih olur. Bu konuda ufak bir yardım almak isterseniz buradaki yazım işinize yarayabilir.


2- Ayna yöntemi

Flört taktiği ayna yöntemi

Bir erkeği etkilemekteki en etkili  flört taktiği, ona ayna tutmaktır. “Nasıl yani?” diyorsunuz mecazi anlamda diyorum tabii ki. Çok basit. Ona çok fazla çaktırmadan, yaptığı hareketlerin aynını yapın. Size bakıyor diyelim, siz de ona bakın. Gülümsediyse siz de gülümseyin. Arkadaşlarıyla konuşuyorsa siz de aynını yapın. Olayı çok abartmazsanız iyi olur. Eğer başarabilirseniz onun hemen dikkatini çekeceksiniz.


3- Gülücük cazibesi

Flört taktiği gülücük cazibesi

Güler yüzlü olmanın getirdiği mucizeleri arkadaşlık ilişkilerinde de görüyorsunuz. Onun yanındayken yüzünüzdeki bu gülücükleri hiç eksik etmemelisiniz. Hatta aynı ortamdaysanız onun yaptığı şakalara gülmeniz gerçekten hoşuna gidecektir. Ama burada da dozaj çok önemli. Bu flört taktiğini abartıp gülmekten yerlere yatarsanız arkasına bakmadan kaçacaktır.


4- Dön de arkana bak

flört taktiği dönüp arkana bak

Sizinkinin yanından geçiyorsunuz diyelim. Geçerken ona hafifçe çapkın bir gülümseme yollayın. Sonra, yolunuza hiç durmadan devam edin. Bir süre sonra tekrar arkanıza bakın ve ona bir gülümseme daha gönderin. Gördünüz mü, o da size gülümsüyor.


5- Saçlar imdadınıza yetişir

flört ederken saçların önemi

Aslında bu hareketi biz kadınlar genelde bilinçsiz bir şekilde yapıyoruz. İlgi duyduğumuz adamı gördüğümüzde kulak mememizle oynuyor ya da saçımızı arkaya savuruyoruz. Bunlar geçerliliği kanıtlanmış içgüdüsel hareketler aslında. Ama siz o size bakarken saçlarınızı şöyle hafifçe arkaya savurursanız bu onu çok etkileyecektir. Kısa saçlıysanız saçma bir hareket olur, denemeyin! Siz diğer yöntemleri kullanın. Saçlar ve makyajla ilgili bir kaç tüyo almak isterseniz “Güzellik sırları çözüldü” başlıklı yazım tam size göre.


6- Elektrik transferi

flört taktiği elektrik transferi

Sizce aranızda bir elektrik var mı? Belki bunu henüz o tam olarak fark edememiştir. Yanından geçerken hafifçe omzuna çarpmak, espri yaptığında “ilahi sen” der gibi yapıp eline dokunmak bu elektriği aniden anlamasına yardımcı olabilir.


7- Göz kırpın

Flört taktiği göz kırpmak

Sabahları ona “merhaba” derken kocaman bir gülümseme gönderin. Sonra arkasından da “İşler nasıl gidiyor? N’aber?” anlamında göz kırpın. Bu aranızda gizli bir iletişim kurduğunuz hissi yaratacaktır. Sanki gizli bir sırrı sadece ikiniz paylaşıyorsunuz gibi.


8- Fısıldayın

Flört taktiği fısıldamak

Bu flört taktiğini ancak onunla muhabbetinizi iyice ilerlettikten sonra yapabilirsiniz. Aksi halde bu davranış biraz abes olur. Öncelikle gizemli bir konu seçmelisiniz. Aslında bu zararsız bir dedikodu bile olabilir. Onun kulağına eğilin ve sanki kimsenin duymasını istemiyormuşsunuz gibi bir şeyler söyleyin. Böylece kullandığınız parfümün kokusunu da hemen alacaktır. Aşkta kokunun ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek yok herhalde. Bu arada dişler de mutlaka fırçalanmış ve ağza da bir naneli şeker atılmış olmalı.


9- Dudaklarına bakın

flört taktiği dudaklara bak

Birine onunla ilgilendiğinizi belli etmek istiyorsanız en etkili yöntem göz teması kurmaktır. Ama sürekli onun gözünün içine bakarsanız bu hem sizin hem de onun için biraz rahatsızlık verici bir durum olabilir. O konuşurken dudaklarına da küçük bakışlar atmak, onu etkileyecektir.


10- Genel değerlendirme, sonuç

Flört taktiklerinin genel değerlendirmesi

Genel olarak bu taktiklere bakarsanız aslında iyi bir flört olmanın yolunun doğallıktan, samimiyetten ve pozitif enerjiden geçtiğini fark edeceksiniz. Kendinize güvenmeniz de çok önemli. Eğer bu hareketleri kendinizden emin bir edayla gerçekleştirirseniz bu adamın sizden etkilenmemek için hiçbir sebebi olamaz.

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim