Kedilerde ne numaralar var – Flört etmeyi onlardan öğrenin

Flört etmeyi kedilerden öğrenin

Evrim teorisinin kurucusu Charles Darwin yanılmış olabilir mi? Erkekler maymunlardan gelmiş olabilirler ama biz kadınlar kesinlikle kedilerden geliyoruz! Evrim sürecinizi tamamlayıp aşkta gerçek bir kedi olmaya var mısınız? İnanın bana bu sevimli tüy yumaklarından öğreneceğimiz çok numara var.

“Gel pisipisi,” deyince nazlanmadan gelen bir kedi gördünüz mü hiç? Önce esner, sonra etrafına bakar. Eğer gerçekten sizden bir arzusu varsa, gayet mağrur ve gururlu bir şekilde yanınıza gelir. Onu kızdırırsanız cezanızı da bir tırmık olarak alırsınız. Kediler dünyanın en karizmatik hayvanlarıdır. Özellikle aşk ilişkilerimizde onlardan biraz ders almak hiç de fena fikir değil!

 KEDİ TAKTİKLERİ 

DÜNYA ONUN ÇEVRESİNDE DÖNER

dünya onun için döner

Bir kedi hiç kimse ya da hiçbir durum için rahatını bozmaz. Onu yattığı yerden kolay kolay kaldıramazsınız. O yüzden gidip başka yere oturmak zorunda kalırsınız. İşte, bu kadar inatçıdır!

 Uygulayın >>> 

Siz de tıpkı bir kedi gibi, sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz ve gönülden istediğiniz durumlara veya kişilere sıkı sıkı sarılın. Hiç kimsenin sizi yolunuzdan çevirmesine izin vermeyin ve hedeflerinizden sapmayın. Birinden çok mu etkilendiniz o zaman gerçekten ona odaklanın ve ne yapabileceğinizi düşünün. Biraz konsantre olun!


RAHATINA DÜŞKÜNDÜR

rahatlarına düşkündürler

Bir kedi salon çizgisinden kolay kolay çıkmaz. Her mamayı yemez. Damak tadına uygun olanı seçer. Evin en sıcak, en konforlu köşesini sahiplenir ve orada şekerleme yapar. Kaliteyi sever ve ona bunu sunmazsanız sinirlenir.

 Uygulayın >>> 

Kaliteli giyinmek, güzel yerlere gitmek ve rahatına düşkün olmak kendinizi ne kadar sevdiğinizi gösterir. Bu da özgüven açısından çok önemli tabii! Siz kendi kıymetinizi bilirseniz erkekler de hemen bunun kokusunu alırlar.


PRENSİPLERİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEZ

prensiplerini önemserler

Bir kediyi asla köpek gibi sokakta gezdiremezsiniz. Boynuna da kolay kolay tasma takamazsınız. Ancak bebekliğinden itibaren zorlarsanız belki ama yine de o tasmadan hiç hoşlanmayacaktır! Kısacası özgürlüğünü kısıtlayamaz ve onu bir kafesin içinde uzun süre tutamazsınız. Kediniz sizi sürekli peşinden koşturur ve size istediği her şeyi yaptırır.

 Uygulayın >>> 

Ne olursa olsun asla prensiplerinizden ödün vermeyin! Kimsenin sizin özgürlüğünüzü kısıtlamaya hakkı yok. Eğer doğru bildiklerinizi uygulamaya devam ederseniz karşınızdaki eninde sonunda pes edecektir. Örneğin eşiniz veya sevgiliniz size, “Mini etek giymesen mi acaba?” dedi diye bir daha hiç giymeyecek misiniz? Bir kez ödün verirseniz bunun arkası gelecektir. Tarzınızı kimse için bozmayın!


KEDİLER FLÖRTÖZDÜR

kediler gibi flörtöz ol

Bir dişi kedi erkeklere nasıl davranacağını gerçekten çok iyi bilir. Önce hiç yüz vermez, sakince oturup başka şeylerle ilgilenir. Erkek kediye asla zayıf yönlerini göstermez. Sonra kuyruğunu sallayarak cilve yapar. Bu aslında bir flört taktiğidir. Eğer erkek kediyi beğeniyorsa da yaklaşmasına izin verir. Kısacası dişi kedi, erkek kediyi seçer. Erkeğin tek yapabileceği ise onu ikna etmeye çalışmaktır.

 Uygulayın >>> 

Flört kesinlikle bir kedinin uzmanlık alanıdır. O yüzden bu bölümde ondan alacağınız taktikler aşk hayatınızda çok işinize yarayabilir. İlişkinin en başında göstereceğiniz aşırı sıcaklık karşınızdakini sıkabilir. Çok mesafeli durursanız da bu kez ilgisini kaybedebilirsiniz. Ortayı bulmalısınız. Önce biraz ilgisiz görünün sonra yavaş yavaş ve dozunda duygularınızı yansıtın. Bunu ilişkiniz boyunca aynı dengede tutabilirseniz uzun süreli bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Hatta arada sırada randevularınızı iptal etmekten çekinmeyin. Aşırı istekli görünmek hiç de cazip bir flört taktiği değildir.


HER ZAMAN POZİTİFTİR

hep pozitiftir

Eğlenmeyi en iyi bilen hayvanlardan biri kedidir. Eline küçücük bir top geçirirse, onunla türlü türlü numaralar yaparak dünyanın en mutlu yaratığı haline gelir. Hoplar, zıplar, tırmanır ve kendini mutlu etmenin bir yolunu bulur. Bir kediyi ancak çok yorulduğu zaman sakin görebilirsiniz.

 Uygulayın >>> 

Depresyon, hüzün, mutsuzluk ve çaresizlik kesinlikle sizin ruh haliniz olmamalı. Tıpkı minik bir kedi yavrusu gibi hayatın tadını çıkarmalısınız. Sizi mutlu edecek aktivitelerin bir listesini yapın ve bunları uygulayın. İşte o zaman insanların nasıl çevrenize toplandığına inanamayacaksınız.


“HAYIR” DEMEYİ ÇOK İYİ BİLİR

reddetmeyi çok iyi bilirler

Bir kediye istemediği bir davranışı yapmayı denediniz mi hiç? Örneğin onu yıkamak istiyorsunuz ya da kuyruğunu tutmak… Size nasıl bir tepki verir? Tıslar, sinirli olduğunu belirten sesler çıkarır ve beden diliyle size, “Bana bunu yaparsan senin için hiç iyi olmaz,” der. Eğer hala inatla aynı şeyi yapmaya devam ederseniz de tırmığı yersiniz.

 Uygulayın >>> 

Arkadaşlarınıza karşı çok yufka yüreklisiniz, hele sevgilinizi hiç kıramıyorsunuz. Ama bazen, “Hayır,” demeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. O zaman yönteminiz çok önemli. Bir kedi gibi tırmık atmak çok cazip gelse de bunu yapamazsınız. İnsanlar böyle iletişim kurmuyorlar. Cümlelerle ifade edeceksiniz ama söyleyiş tarzınıza dikkat etmelisiniz. Yapmak istemediğiniz bir eylem için ısrarla karşılaşıyorsanız, “Çok üzgünüm sevgilim ama benim başka bir planım var,” diyebilmelisiniz. Bu tavrınız emin olun onu kırmayacaktır. Bir kez onu reddederek onu kaybetmeyeceksiniz de! Tam tersi bir sonraki buluşmanızı iple çekecektir. Azıcık gizem kimseyi bozmaz.


KENDİNİ SEVER

kendilerini severler

Aslanlar, kaplanlar ve pumalar gibi diğer kedi türleri de dâhil olmak üzere, hayvanlar âleminde kendine bu kadar hayran olan başka bir canlı yoktur. Bir kedi tüylerini saatlerce yalayabilir ve yemekten sonra da patilerini mutlaka temizler. Taranmaya ve okşanmaya bayılır. Siz vücudunuza bu kadar dikkat ediyor musunuz peki?

 Uygulayın >>> 

Gerçekten siz de tıpkı bir kedi gibi cildinize, saçlarınıza ve bedeninize iyi bakmalısınız. Gece makyajla yatmanın, cilt kremi kullanmanın, saçlara özenli davranmamanın, spor yapmamanın ve en önemlisi yediklerinize dikkat etmemenin sonuçları ağır olacaktır. Özellikle otuzlu yaşlardan sonra da bu davranışların geri dönüşü acıklı olur. O yüzden kendinize bakın. Kim ne derse desin kaşımızdakini önce dış görünüşümüzle etkileriz.


HEP DÖRT AYAĞI ÜZERİNE DÜŞER

dört ayak üzerine düşerler

Bir kedi nereden atlarsa atlasın hep dört ayağının üzerine düşer. Bunu zaten siz de biliyorsunuz. Düştüğü zaman da hemen kalkar ve hayatına kaldığı yerden devam eder. Yaşama azmi gerçekten inanılmazdır.

 Uygulayın >>> 

Denemekten asla vazgeçmeyin! Başarısız olabilirsiniz, başınıza türlü türlü aksilikler de gelebilir ama siz yeniden başlayın. İşte o zaman tıpkı bir kedi gibi hep dört ayağınız üzerine düşeceksiniz ve kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Örneğin biten bir aşkın ardından kendinizi bırakmayın ve hemen silkelenin. “Bu aşk” bitmiş olabilir ama bir diğeri henüz yaşanmadı. O yüzden umudunuzu hiç kaybetmeyin!

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim