Türkiye’nin İlk Kore Pop Dergisi “K-POP & DRAMA”

k-pop drama dergisi tüm bayiilerde

Tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Kore Pop Müziği, ülkemizde de büyük bir beğeniyle takip ediliyor. Hem de öyle böyle değil! Örneğin geçtiğimiz şubat ayında The Rose isimli bir Kore grubu ülkemizde konser verdi. Salonda resmen izdiham yaşandı. İşte çığ gibi büyüyen bu yeni ekol için Doğan Egmont Yayıncılık kolları sıvadı. Türkiye’nin ilk Kore Pop konseptli dergisi olan “K-Pop & Drama”, Mart 2018 itibarıyla yayın hayatına başladı. Nereden mi biliyorum çünkü dergiyi ben hazırladım. O yüzden size biraz bu ilginç Kpop dünyasını anlatmak istiyorum.

K-POP NASIL BİR MÜZİK TÜRÜDÜR?

K-pop nasıl bir müziktir
K-Pop nasıl bir müzik türüdür?

Batı müziği ile yüksek enerjili Japon müziğinin harmanlanmış bir versiyonu olan K-Pop, artık ülkemizde de neredeyse Amerikan Pop müziğinden daha çok ilgi görüyor. Bunun sebebini Doğu kültürüne has disipline bağlayabiliriz aslında. Bir de Amerikan pop müziğini temel alan ve şarkıların sözlerinin içinde mutlaka İngilizce geçişler olan K-Pop, şu sıralar Amerika’da eksikliği hissedilen “Boy band” ve “Girl band” açığını kapatıyor.

K-Pop gruplarında evet “band” yani grup kavramı çok önemli hatta sırf bu ekol için Kore’de bir sektör oluşmuş durumda. Üstelik bu sektörde milyon dolarlar dönüyor diyebilirim. Bu grupların kuruluş aşamaları da dünyadaki hiçbir ülkenin tarzına benzemiyor. Kısaca anlatayım isterseniz…


K-POP GRUPLARI NASIL KURULUYOR?

K-Pop grupları nasıl kuruluyor?
K-Pop grupları kurulurken hangi aşamalardan geçiyor?

Aslına bakarsanız grupların nasıl kurulduğunu öğrendiğimde ben bu gençler için biraz üzüldüm. Çünkü resmen hayatlarını bu sektöre adıyorlar. Kore’de JYP Entertainment, YG Entertainment ve S.M. Entertainment isimlerinde üç büyük müzik şirketi var. Tabii ki ülkede başka müzik şirketleri de bulunuyor fakat bu üç şirketin piyasayı domine ettiklerini söyleyebiliriz.

İşte bu şirketler, bazen okul okul dolaşarak bazen de sadece sokakta gördükleri ve yetenekli olduğunu düşündükleri küçük çocukları topluyorlar. Onları “stajyerlik” dedikleri bir eğitim sürecine dâhil ediyorlar. Çocuklara müzik, şan, dans hatta görgü kurallarına varana kadar her konuda dersler veriliyor. Buraya kadar bir amme hizmeti verdiklerini ve bu çocukları sanat için çok iyi yetiştirdiklerini düşünebilirsiniz. Fakat bir süre sonra eğittikleri bu çocukları yarışmalara sokuyorlar.

Bu yarışmalar öyle hafif yarışmalar da değil. “Survivor” tarzında olduğunu söyleyebileceğim TV programları, halk oylaması mantığına dayanıyor. Gençler yeteneklerini sergiliyorlar ve Kore halkı onları tıpkı bizde de olduğu gibi gayet sübjektif yöntemlerle eliyor. Örneğin acayip yetenekli gençler çıkıyor ortaya fakat bir diğeri kendine has bir öpücük yollama veya alkış tutma yöntemine sahip olduğu için halkın sevgisini kazanıyor ve yarışmanın galibi oluyor.

Yarışmayı kazanan gençler bir araya getirilerek K-Pop grupları oluşturuluyor. Zorlu süreç bitmiyor ve gençler bir arada yurtlarda yaşamaya başlıyorlar. Ailelerinden ve diğer arkadaşlarından uzak kalarak! Üstelik kontratlarına da yaklaşık 3-5 yıl kadar aşk ilişkilerinin olmayacağı maddeleri ekleniyor. Tamam, tüm müzik şirketleri bu yöntemi kullanmıyor ama üç büyüklerden bahsediyorsak onlar bu konuda da oldukça hassas.

Hayatlarını adadıkları bir sürecin sonunda yarışmada seçilemeyen gençlerin psikolojisinden hiç bahsetmiyorum bile ama gruba dâhil olanlar da mücadele etmeye devam ediyorlar. Geçtiğimiz aylarda depresyon ve yalnızlık duygusu sebebiyle intihar eden SHINee grubu üyesi Kim Jonghyun da bu süreci kaldıramayan gençlerden biri diyebiliriz.

Biraz içinizi karartmış olabilirim ama K-Pop dünyasının nasıl bir disiplinle ilerlediğini anlatmak için sizlere bunlardan bahsetmem gerekiyordu. Zaten bu müzik türü, başarısını da belki bu yöntemlere borçlu. Gençlerin yaşadıkları bu durumları eleştirebiliriz ama onların azimlerine hayran kalmamak elde değil. Çoğunun milyon dolarlık bebeklere dönüştüğü de ayrı bir gerçek tabii.


KORELİLERİN ESTETİK KAYGILARI

korelelirde estetik kaygısı var
Korelilerin estetik kaygıları

K-Pop & Drama Dergisi’ni hazırlarken en çok zorlandığım konu grup üyelerini birbirinden ayırmaktı. Son çareyi sıkı bir K-Pop fanına danışmakta buldum ki aksi takdirde isimler kesinlikle birbirine karışmıştı. Çünkü grup üyeleri gerçekten birbirlerine çok benziyorlar. Hoş K-Pop fanları hiç de benzemediklerini söylüyorlar ama nasıl bir ayrıştırma yöntemi kullanıyorlar bilemiyorum.

Saç modelleri aynı, fiziksel görünüşleri aynı; boylar ve kilolar da o kadar birbirine yakın ki şok olursunuz. Sonra öğrendim ki çoğu bu görünüme sahip olabilmek için estetik ameliyatlar yaptırıyormuş. Örneğin çift göz kapağı ameliyatı bu sektörde oldukça popüler! Aslında genel olarak Koreliler göz kapaklarının şeklini hiç beğenmiyorlarmış o yüzden ikinci bir göz kapağı yaptırma gereği duyuyorlarmış. Nasıl olduğunu bana sormayın, gerçekten ben de pek anlamadım.


FAN KAVRAMI BOYUT ATLIYOR

kore'de fan kavramı
Kpop Fan kavramı boyut atlıyor – K-Pop & Drama Dergisi

Güney Kore’den bütün dünyaya hızla yayılan K-Pop, “Fan” kavramını yeni bir boyuta taşıyor. K-Pop sanatçıları ile hayranları arasında doğu kültürüne özgü çok derin bir bağ var. Her müzik grubunun kendi fan kitlesine verdiği özel bir isim bulunuyor. Örneğin şu an piyasadaki en ünlü gruplardan biri olan BTS’nin fan grubunun ismi A.R.M.Y. ya da ülkemizde konser veren The Rose grubu, fanlarını Black Roses diye çağırıyor. Kısacası fanlarıyla bu kadar iç içe olan bu müzik türü, aynı zamanda kendi kültürünü ve trendlerini de içinde barındırıyor.


K-DRAMA GERÇEKTEN İDDİALI

k-drama gerçekten iddialı
Kore dizileri oldukça iddialı

Klasik Hollywood dizileri gibi Kore dizilerinin sezonlar boyu devam edeceğini düşünmeyin. Kore’de diziler çok çabuk bitiyor. Maksimum 24 bölüm civarı süren dizilerin yerini sürekli yeni yapımlar alıyor. Ama bu o dizilerin başarısız olduğu anlamına gelmiyor. Biliyorsunuz ki klasik Amerikan dizileri sadece bir sezon sürse yani 22 bölüm sonra bitse bu o dizinin başarısızlığı olarak yorumlanıyor ama Kore’de durum oldukça farklı.

İnsanları fazla sıkmadan tüm dizileri bir sezonda toparlıyorlar. O yüzden çok sevdiğiniz bir dizi hemen bitiyormuş gibi bir his oluşuyor. Ama hiç merak etmeyin hemen yerine çok daha iyi bir yapım geliyor.

Dizilerin konuları ise inanılmaz yaratıcı. Ben böyle konuları Hollywood yapımlarında bile görmedim ki sıkı bir dizi ve film takipçisiyim. Fantastik anlamda bir kere boyut atlamışlar ve hayal güçlerinin sınırı yok. Tarihi yapımları da çok iyi işliyorlar. Polisiye-macera derseniz o da olmuş. Tamam, bolca romantik yapım da var ama onları da fantastik konularla öyle bir harmanlamışlar ki inanamazsınız. Bence bir iki Kore dizisine göz atın, pişman olmazsınız. Dergide Kore’nin en popüler dizilerini toparladım. İşe bu dizilerden biriyle başlayabilirsiniz.

Ayrıca “En popüler yabancı diziler – Acaba hangisini izlemeli?” başlıklı yazım ilgini çekebilir…


K-POP & DRAMA DERGİSİ’NDE NELER VAR?

k-pop drama dergisi
K-Pop Drama Dergisi

BTS, Wanna One, Twice, EXO, Red Velvet, SHINee, Blackpink, Got7, Monsta X gibi tüm dünyada büyük bir popülariteye sahip olan K-Pop müzik gruplarının röportajları, onlarla ilgili haberler, tanıtımlar, dedikodular var.

Korelilerden tüm dünyaya yayılan moda ve güzellik trendlerinden bahsettik. Kore’de yaşayan fotoğraf editörü Ece Yıldırım ve Kore kültürü danışmanımız Senem Biricik, “Kore Sokak Modası” konusunda bize çok yardımcı oldular.

K-Drama” adı altında bir salgın gibi yayılan, tüm dünyada izlenme rekorları kıran Kore dizileri ve ünlülerinden bahsetmesek olmazdı. Gerçekten piyasadaki her Kore dizisini inceledim ve üniversitede Kore Edebiyatı Bölümü’nde okuyan Gülden Avşar isimli arkadaşımızdan büyük yardım aldım.

Testler, posterler ve özel haberler de var tabii! Örneğin bu sayıda Wanna One, BTS, Twice, Red Velvet,  Super Junior gibi grupların posterleri yer alıyor. Ayrıca ülkemizde konsere gelen The Rose grubu üyeleriyle ve Zico ile yaptığımız çok özel röportajları okuyabilirsiniz.

Kısacası müziğine hala ısınamasam da (ne de olsa ben baya eski kafalı Rock müzik dinleyicilerinden biriyim) artık bir K-Pop kültürü uzmanı olduğumu söyleyebilirim. Dergiye siz de bir bakın, Hollywood camiasına yepyeni bir alternatif geldiğini göreceksiniz.

Sormak istediğiniz soruları Facebook sayfama yazabilirsiniz…

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Yorumlar

  • Su
  • 7 Mart 2018
  Cevapla

  Bu dergiyi nereden siparis ederim?

   • hazanakoz
   • 7 Mart 2018
   Cevapla

   Tüm dergi bayilerinde, Macro, Migros, Carrefour gibi süpermarketlerde, D&R’larda bulabilirsiniz. Tüm Türkiye’ye dağıtıldı. Online satışı yok maalesef. Sevgiler 🙂

    • Sude
    • 23 Mart 2018
    Cevapla

    Niğde de de halen yok ama ben hergun bakiyorum ama gelmiyor online satışı hic mi olmiyacak?

     • Cemre
     • 15 Mayıs 2018
     Cevapla

     Hatayda da yok. Yalnız değilsin kardeşim

     • ezgi
     • 25 Haziran 2018
     Cevapla

     merhaba sude ben de niğdedeyim ve migrosta satışı var her ayın başı gidersen bulman daha kolay olur

    • Rose
    • 17 Nisan 2018
    Cevapla

    Nisan sayısı çıkmadımı yoksa ben mi bulamıyorum ?

     • hazanakoz
     • 18 Nisan 2018
     Cevapla

     Bu ay sonunda çıkıyor 2. sayımız, sevgiler 🙂

      • Ankabts
      • 18 Mayıs 2018

      Hatayda. Nerde bulurum lütfen cvp verin

    • dreamvoice
    • 10 Mayıs 2018
    Cevapla

    Ben Batmanda oturuyorum burxa hiçbir yerde bulamadım burdaki migroslarada gelmiyo

 1. Cevapla

  Elinize sağlık Hazan Hanım,
  Yüz yüze tanışamadık ama dergi çok güzel olmuş.
  Umarım devamı gelir.
  İyi Çalışmalar diliyorum.

  Ece Yıldırım

   • hazanakoz
   • 8 Mart 2018
   Cevapla

   Asıl senin ellerine sağlık Ececim, sayende moda sayfaları harika oldu. İlk fırsatta tanışırız umarım. Bu arada yeni sayıda da hala Kore’deysen fotoğraflarını yayımlayabiliriz. hazan@hazanakoz.com‘dan haberleşebiliriz, sevgiler 🙂

  • Refiye
  • 9 Mart 2018
  Cevapla

  Dergiyi bugun aldık seventeen var yazıyordu buyuk bi mutluluk kapladı içimi aldım actim okudum dergiyi hic bir yerde seventeen yok hayal kırıklığına uğradım açıkçası ama yindede cok mutlu oldum bole bi derginin cıkmasina başarınizin devamini dilerim

   • hazanakoz
   • 9 Mart 2018
   Cevapla

   Seventeen gelecek sayıda hazır olacak, hiç merak etme, dergiyi beğenmene de çok sevindik, sevgiler 🙂

    • Hayat
    • 31 Mart 2018
    Cevapla

    Gelecek sayı ne zaman

    • Sümeyra
    • 16 Mayıs 2018
    Cevapla

    3. Sayı ne zaman çıkıcak acaba çok heyecanlıyızda

  • Berrenur Akman
  • 10 Mart 2018
  Cevapla

  Diğer sayılarda Winner grubu da olsun lütfen?

   • hazanakoz
   • 11 Mart 2018
   Cevapla

   Tamamdır, notumuzu alıyoruz 🙂

  • Yağmur
  • 13 Mart 2018
  Cevapla

  Lütfen bir sonra ki ay “2NE1” posteri de olsun?
  Dergi çok güzeldi. Ve dergi hakkında bilgileri takip edebilceğimiz bir instagram adresi var mı? Dergi için olan.

   • hazanakoz
   • 13 Mart 2018
   Cevapla

   Veririz tabii ki, hazanakoz.com ‘dan gerekli bilgileri veriyor olacağım, ayrıca kendi instagram sayfamdan da paylaşımlarım olacaktır. Sevgiler 🙂

    • Zeynep
    • 6 Nisan 2018
    Cevapla

    Nisan ayı dergisi ne zaman çıkacak

     • hazanakoz
     • 7 Nisan 2018
     Cevapla

     Nisan sonu gibi çıkacak Zeynep, sonraki aylarda her ay başı çıkarmayı planlıyoruz…

  • Twiny
  • 19 Mart 2018
  Cevapla

  Çooook teşekkür ederim!! ??Dün dergi aldım , gerçekten çok güzel ❤️❤️ Bu dergi aylık mı ??

   • hazanakoz
   • 19 Mart 2018
   Cevapla

   Beğenmene çok sevindim gerçekten. Nisan başı gibi diğer sayımızı yayımlamayı planlıyoruz. Sevgiler 🙂

  • Jimininkalbi
  • 19 Mart 2018
  Cevapla

  Jimin posteri de olsaydı çok güzel olurdu ikinci sayıda umarım görürüz ellerinize sağlık başarılarınızın devamını diliyorum.?❤

   • hazanakoz
   • 21 Mart 2018
   Cevapla

   Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim, sevgiler 🙂

  • ESMANUR KARADAĞ
  • 19 Mart 2018
  Cevapla

  DERGİ BİR HARİKA DAHA BUGÜN ALDIM. BİG BANG POSTERİDE OLSA MUHTEŞEM VE BEN BİR ARMY İM V NİN POTERİ KEŞKE BTS POTERİNİN ARKASINDA OLMASAYDI.

   • Amber
   • 2 Nisan 2018
   Cevapla

   Aynen ben de bir ARMY im ve bu yuzden kafayi yiyiyordum neredeyse…

  • dilşah
  • 20 Mart 2018
  Cevapla

  bidahaki ayda dergide neler olucak?

  • Samira
  • 20 Mart 2018
  Cevapla

  Dergiye tek kelimeyle BAYILDIM
  umarım gelecek sayıda Exo olur.

  • Aleyna
  • 20 Mart 2018
  Cevapla

  Gelecek sayıda shinee grubundan minho olursa çok mutlu olurum bu arada dergi beklentimin baya üstündeydi

  • Momo
  • 20 Mart 2018
  Cevapla

  Dergi çok güzeldi çoook beğendim
  Ama posterlerin bazıları biraz eski fotoğraflardı yeni fotoğraflar olsa çok daha iyi olur. <3

  • Momo
  • 20 Mart 2018
  Cevapla

  Şunu da söylemeden edemeyeceğim büyük posterlerle büyük posterler küçük posterlerle küçük posterler arka arkaya gelirse çok iyi olur

  • Esmanur
  • 22 Mart 2018
  Cevapla

  Merhaba Nisan ayı dergisi satışa çıktımı? Yoksa nisan ayına girince mi çıkıcak

  • Kamile
  • 22 Mart 2018
  Cevapla

  Yeni baskida exo ya daha çok yer verilmesini isterim tesekkurler özellikle poster istiyorum?bts de olursa daha çok sevirim♥️

  • MERVE
  • 23 Mart 2018
  Cevapla

  hiçbir bir yerde bulamıyorum galiba bitmiş bir baskı daha çıkarabilir misiniz LÜTFEN

  • Seda Nur Tufan
  • 25 Mart 2018
  Cevapla

  Bu dergi ayın hangi günleri çıkıyor her sayısından almak istiyorum ve cogunlukla haberdar olamiyorum ciktigi gunlerden ve bir de bts posterleri daha cok koyarmisiniz eger tek bir bts posteri koyarsanizda arkasina her hangi bir bts uyesi koymasaniz olur mu simdiden tesekkurler ve sunu da ekliyim dergi bir harika ?

  • Seda Nur Tufan
  • 25 Mart 2018
  Cevapla

  Ve bir de eger mumkunse kpop sirketleri ile ilgili nasil basvuru yapilir tarzinda bir bolum hazirlarmisiniz

  • Samira
  • 27 Mart 2018
  Cevapla

  Hazan Ablacım dergi kesinlikle super ! Olmuş dergiyi 16 martta aldım.ve aldığım için çok mutluyum!!!! Sayende.emeğin boşa gitmedi sana söyleyeyim.Ve Suga posteri ekledigin için minnettarım çok teşekkürler ve dergine de abone olacağım ve nisan da ki sayıda en en en çok bts olsuuuuun lütfeeen… umarım mesajımı alırsın.. Bts Ve Suga posteri mutlaka olsun TEŞŞEKÜR ederim…

  • Bilmem
  • 29 Mart 2018
  Cevapla

  Nisan sayısında bts posteri daha çok olursa bizden mutlusu olmaz heralde tek isteğimiz bu bu arada harikasınız ellerinize sağlık

  • Ebrar
  • 30 Mart 2018
  Cevapla

  Derginiz gerçekten mükemmel devamı gelmesini istiyorum Jimin posteri olursa gerçekten çok sevinirim.Her ay takip edeceğim harika bir dergi ya

  • Hilaluygun
  • 30 Mart 2018
  Cevapla

  Sticker olsa daha harika olur lütfen ekleyin bide BTS Billboard posteri olsa mükemmel olur lütfen?

  • Ebrar lokum
  • 30 Mart 2018
  Cevapla

  Derginiz mükemmel olmuş kesinlikle her sayıyı takip edeceğim jimin posteri olsun lütfen?

  • IGot7
  • 31 Mart 2018
  Cevapla

  Derginin fiyatı hakkında biraz düşünür musunuz çünkü Heygirl dergisnin iki katı fiyatına bu yuzden kpop sevenler hala Heygirl almaya devam ediyor. Ikinci sayıyı bekliyorum sabırsızlıkla Got7’dan söz ettiğiniz ve dergiye koyduğunuz için tesekkur ederiz *-* umarım yeni sayıda posterleri de olur tekrar teşekkürler ❤

  • Korecan
  • 31 Mart 2018
  Cevapla

  Nisan sayısı var mı ?

  • Elif
  • 5 Nisan 2018
  Cevapla

  Nisan sayısı çıktı mı acaba ☺️

   • hazanakoz
   • 5 Nisan 2018
   Cevapla

   Bir aksilik olmaz ise Nisan sonu gibi bayiilerde olacak Elif, sevgiler 🙂

  • Doğa
  • 7 Nisan 2018
  Cevapla

  Derginin 2. Sayısı ne zaman çıkıcak ve içinde blackpınk olucak mı

   • hazanakoz
   • 7 Nisan 2018
   Cevapla

   2. sayımız Nisan sonu gibi çıkacak Doğa, sonraki aylarda her ay başı çıkarmayı planlıyoruz, sevgiler 🙂

  • Yeşim
  • 7 Nisan 2018
  Cevapla

  Merhaba, Nisan sayısı ne zaman çıkacak?
  Ayrıca, bir ARMY olarak bu dergi için size ne kadar teşekkür etsem az. Siz mükemmelsiniz.

  • Merve
  • 7 Nisan 2018
  Cevapla

  Lütfen bir dahaki aya Bts den Jiminin posteri olsun

  • Merve
  • 7 Nisan 2018
  Cevapla

  Lütfen bu ay Bts grubundan Jimin ,Exo grubu ve Red Velvet in grup fotoğrafı olsun ?BUNLARI ÇOK AMA ÇOOOOKKKKK İSTİYORUMMMM ÖZELLİKLEDE JİMİN POSTERİNİ HAZAN HANIM?

  • Özen
  • 9 Nisan 2018
  Cevapla

  Dergi gerçekten inanılmaz güzel. Emeğinize sağlık. Sadece merak ettiğim şu var dergi aylık mı acaba? Çünkü bu ay ki sayısını hiçbir yerde bulamadım

   • hazanakoz
   • 9 Nisan 2018
   Cevapla

   Özen selamlar, ilgine çok teşekkür ediyorum. İkinci sayımız Nisan sonunda çıkacak ve bu 2. sayıdan sonra her ay başında bayiilerde olacak, sevgiler 🙂

  • Tuna
  • 12 Nisan 2018
  Cevapla

  Dergiyi daha almadım ama almak için sabırsızlanıyorum birkaç yorum okudum ve aynı grubun dergilerini arka arkaya koymazsaniz daha iyi olur . Bizi gerçekten mutlu ediyorsunuz

  • Seher
  • 15 Nisan 2018
  Cevapla

  Posterleri aynı kağıda koymasanız lütfen dergi harika

  • Jimin posteri istiyorum!?
  • 16 Nisan 2018
  Cevapla

  Nisan ayındaki dergide infinite ve infinite den nam woohyun un posterini ve exo dan D.O yu da koyar mısınızzz LÜTFEEEEEN??

  • Merve
  • 20 Nisan 2018
  Cevapla

  Dergi efsane!Bu arada dağılacak olan JBJ grubunu bir poster eklersek çok sevinirim.
  Lütfen beni unutmayın,Joyful olarak canım acıyor bir poster koyunda fotoğrafa bakarak
  rahatça ağlayabileyim..

  • Jungkook
  • 21 Nisan 2018
  Cevapla

  Ikinci sayisi ne zaman ikinci sayiyi istiyorum ve BTS grup posteri olsun ama coook fazla olsun

  • Jungkook
  • 21 Nisan 2018
  Cevapla

  Ikinci sayi ne zaman ikinci sayiyi istiyorum ve ikinci sayida en cook BTS grup posteri olsun lutfen

  • Army
  • 21 Nisan 2018
  Cevapla

  Abla yarın alacağım varmı yada pazartesi falan alacağım abla nolur cevap yaz

  • loey
  • 22 Nisan 2018
  Cevapla

  Şu an ilk sayısını nerede bulabilirim

  • berin
  • 23 Nisan 2018
  Cevapla

  NCT grubuda olsun derginizde lütfen poster sticker da koyun nct ile ilgili lütfeeenn

  • IGot7Ahgase
  • 25 Nisan 2018
  Cevapla

  Lütfen Got7 olsun ?

   • hazanakoz
   • 25 Nisan 2018
   Cevapla

   2. sayımızın kapağında Got7 var, sevgiler 🙂

    • IGot7Ahgase
    • 27 Nisan 2018
    Cevapla

    Cok tesekkurler ???

  • Jungkook
  • 27 Nisan 2018
  Cevapla

  Ikinci sayi hala cıkmadımi

   • hazanakoz
   • 27 Nisan 2018
   Cevapla

   İkinci sayımız çıktı. İçerisinde neler olduğunu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  • Ayşenur
  • 29 Nisan 2018
  Cevapla

  Bu sayıda olan BTS kartlarından mayıs sayısında EXO olabilir mi olursa cidden çok sevinirim ??

  • Ayşenur
  • 29 Nisan 2018
  Cevapla

  Bu dergide olan BTS kartlarından mayıs sayısında EXO olabilir mi olursa cidden çok sevinirim ??

  • Exo-lgirl
  • 29 Nisan 2018
  Cevapla

  EN POPÜLER GRUPLARDAN OLMASINA RAĞMEN, DERGİLERİNİZDE EXO YA ÇOK AZ YER VERİYORSUNUZ LÜTFEN DİĞER AYDA EXO KARTLARI YAPIN VE BİREYSEL POSTERLER BULUNDURUN. TEŞEKKÜRLER ^^

  • Mine
  • 1 Mayıs 2018
  Cevapla

  Derginin her hangi bir sosyal medya hesabı var mi acaba aylık sayı takibi yapabilmek için

   • hazanakoz
   • 2 Mayıs 2018
   Cevapla

   Şu an için kendi instagram sayfamdan, Hazanakoz.com facebook sayfasından ya da Gogirl facebook sayfasından yeni sayıların ipuçlarını takip edebilirsiniz.

  • armybts
  • 4 Mayıs 2018
  Cevapla

  derginin Mayıs ayı kapağında gfriend grubu olabilirmi yeni albümlerinden bahsedermisiniz . bir de bts yine olsun lütfen bu ay yeni albümler çıkacak da :))

  • Gfriendfan
  • 4 Mayıs 2018
  Cevapla

  Bu ay dergide gfriend de olabilirmi kapak ta

  • Btsjin
  • 4 Mayıs 2018
  Cevapla

  Bu ayki sayınızda bts olabilirmi yeni albümlerinden söz edermisiniz

  • Kevser
  • 7 Mayıs 2018
  Cevapla

  3. Sayıda yine BTS olurmu ?
  Lütfen olsun yaaa❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim