Allianz Türkiye Sağlık Poliçelerinde Kadınlara Uygulanan Çifte Standart!

Kadın olmanız ve bir gün “anne” olma ihtimaliniz özel sağlık sigortalarında da başınıza türlü türlü işler açıyor arkadaşlar. Ben yıllardır Allianz Türkiye Sigorta’nın müşterisiyim. “Müşterisiyim” diyorum çünkü şu an kendimi yıllarca kandırılmış bir müşteri gibi hissediyorum.

Ölmez ama sürünürsün!

“Ölmezsin! Sürünmende de hiçbir mahsur yok”

Bugüne kadar sadece ayakta tedavi için kullandığım sigortama her yıl düzenli olarak ödeme yapıyorum. Poliçem yatarak tedaviyi de kapsıyor. İlk kez bu yıl bir polip ameliyatı için sigortamın yatarak tedavisine ihtiyacım oldu. Fakat her ay benden güzel güzel taksitleri çeken Allianz Sigorta, bana anında ret verdi. Üstelik iki ayrı doktor bu ameliyatı olmamı önermişti. Fakat ne hikmetse sigortanın doktoru bu ameliyatı gerekli görmemiş. Açıklama da şu “Zaten her kadında olan bir durum, ameliyat olması gerekli değil.” Peki, ben sigorta şirketinin çalışanı olan bu doktora mı güveneceğim yoksa kendi doktoruma mı? Ayrıca regl döneminde çektiğim ağrılarla ömür boyu yaşamak durumunda mıyım? “Öldürmez süründürür merak etmeyin!” diyerek siz benim yerime nasıl karar verebilirsiniz?

Konuyu biraz daha deşip araştırdığımda taaa 2017 yılında bir doktor kontrolünden benim bile haberimin olmadığı bir rapor bulduklarını öğrendim. O zaman muayeneye gittiğim doktor rapora benim bilgim dışında, “Çocuk sahibi olmak istiyor” yazmış. Ama ben sonraki üç yıl bir daha kadın doğumcuya gitmedim. Neticede 2019’da polip ameliyatımı, “Çocuk sahibi olmak istiyor” diye anında kapsam dışı bıraktılar. Yani Allah korusun göğsümde bir kitle bulsalar, “Bir gün çocuk emzirecek” diye onu da kapsam dışı bırakacaklar.


Çifte Standart!

Allianz Türkiye çifte standartları!

Çok merak ediyorum bir erkekte üreme bölgesinde kist olduğunda da aynı işlem mi uygulanıyor? Örneğin erkeklerde yapılan “Varikosel” ameliyatlarında da aynı prosedür işliyor mu? “Çocuk sahibi olmak istiyor, bunu aldırırsa kesin çocuğu olur!” diye sağlık sigortasına ret mi veriliyor? Hoş, ona da bir bahane bulmuşlardır!

Bir kadın olarak erkeklere göre çok daha fazla pirim ödediğimizi de öğrenmiş bulunuyorum. Çünkü kadınların, “Kadın Hastalıkları”na yakalanma ihtimalleri çok daha fazlaymış. Zaten bir de bir gün “anne” olma ihtimalleri var ki suç gibi! Kaldı ki ben bir kadınım ve üç ay sonra anne de olmak isteyebilirim. Sigortam doğumu kapsamadığı için tamam hamilelik sürecinde hiçbir masrafımı karşılama. Ama şu an hamile de değilim, ihtimaller üzerinden konuşuyoruz.

Yıllardır sadece grip olduğumda veya ufak tefek rahatsızlıklarımda Allianz Türkiye’yi kullanıyordum, o zaman hiçbir sorunumuz yoktu ama konu biraz yüksek tutarlı bir ameliyata gelince ortalık karıştı. Demek ki daha da ciddi bir rahatsızlığım olsa yine bir bahane üretecekler ve ben yıllar boyu ödediğim taksitlerle ve borçlarla baş başa kalacağım.

Allianz Sigorta’ya ilk kez ciddi bir konuda ihtiyacım oldu ve maalesef sınıfta kaldılar. Herkesin de bilgisi olsun istedim. Siz siz olun sakın sadece Allianz Türkiye’ye güvenmeyin!!! Diğer özel sağlık sigortalarını kullanmadığım için onlar hakkında bir bilgim yok. Sizin de yaşadığınız benzer durumlar varsa ve bu durumları bana yazarsanız çok sevinirim.

Hep sağlıkla kalıp özel sigortaya muhtaç olmayın ve aman kendinize dikkat edin!

İlgili İçerikler

Önceki İçerik Sonraki İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim