Burcuna bakın, aşkınızı yakından tanıyın

burcuna bakarak aşkınızı tanıyın

Sevdiğiniz kişinin karakterini ve aşk ilişkilerinde nasıl biri olduğunu şöyle bir düşünün. Belki de bu davranışlarının sorumlusu burcudur. Gelin burçların aşktaki enteresan davranışlarına bir göz atalım! Henüz aradığınız aşkla karşılaşmadıysanız da bu kriterleri göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

İçeriklere buradan hızlıca ulaşabilirsiniz >>>

Didişerek anlaşan Koçlar

koç burcu - aşkınızı tanıyın
Koç Burcu aşk uyumu

(21 Mart – 20 Nisan)

Neredeyse tüm ilişkilerinde didişerek, tartışarak anlaşan; tartıştığı kişilerden birine de âşık olan başka bir burç daha yoktur. Ama aradığı aşkı bulunca da partnerine prensesler gibi davranır.

Koç burcu, tartışma ve iddianın kendi gelişimi için gerekli olduğunu ama partnerini de biraz yorduğunu bir an önce görmelidir. Bütün kayıplarının nedeni olur olmaz itirazları ve çocuksu talepleridir. Olgun bir âşık gibi düşünmeyi ve davranmayı başardığında aşkta epey yol kat edebilir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  ASLAN, YAY, KOÇ, BOĞA

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  YENGEÇ, TERAZİ, OĞLAK

Koç Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Koç Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Sonsuza dek seven Boğalar

boğa burcu - aşkınızı tanıyın
Boğa Burcu aşk uyumu

(21 Nisan – 21 Mayıs)

Boğalar, güvendikleri bir eşe hayatlarının sonuna kadar âşık olular.

Özel günleri asla unutmaz, karşılarındaki kişiye her anlamda saygı duyarlar. Fakat güvenlerini sarsan kişiye bir daha asla güvenmezler.

Mantık abidesi olan Boğalar, eşlerinin veya sevgililerinin her zaman mantıklı ve düşünceli davranmasını beklerler. Eğer bu gerçekleşmezse de aşırı kızgın olabilirler. Oysa hayatın doğal iniş çıkışlarını öğrenmeli ve biraz daha esnek olmaya çalışmalılar. Böylece mükemmel bir eş olabilirler.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  BOĞA, BAŞAK, OĞLAK, İKİZLER

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  ASLAN, AKREP, KOVA

Boğa Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Boğa Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Sağı solu belli olmayan İkizler

ikizler burcu - aşkınızı tanıyın
İkizler Burcu aşk uyumu

(22 Mayıs – 22 Haziran)

Entelektüel, sıra dışı, zeki ve kendine güvenen bir kişi, değişken İkizleri dize getirebilir. Yoksa kolay kolay bir limana demir atmayacaktır. İkizler burcu, kalbini kazanan kişiyi esnek fikirleri ve değişken duruşuyla her zaman çok eğlendirir. Birlikte gülünen anları unutulmaz kılar. Her an ilişkiden çekip gidiyormuş gibi davranması ise insanın çok sinirini bozabilir.

Küçük olumsuzlukları çözme ve hazmetmedeki başarısızlığı ilişkiyi çabuk terk etmesine veya terk edilmesine sebep olur. Kriz yönetimini ve insanları tolere etmeyi öğrenmelidir. Farklı partnerlerde deneyim aramak yerine, bir ilişki içinde farklı deneyimler yaşamayı denemelidir. İlişkide derinleşmeyi başardığı anda gerçek aşkı bulabilir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  İKİZLER, TERAZİ, KOVA, YENGEÇ

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  BAŞAK, YAY, BALIK

İkizler Burcu özellikleri” başlıklı içerikten İkizler Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Şefkat dolu Yengeçler

yengeç burcu - aşkınızı tanıyın
Yengeç Burcu aşk uyumu

(23 Haziran – 22 Temmuz)

Anne şefkati gösterebileceği biri Yengeç için son derece cazip bir sevgilidir. Anlayış onun kalbini fetheder. Eşine veya sevgilisine her zaman bir anne şefkatiyle yaklaşır.

Alıngan ve aşırı yüksek beklentili hali, partnerinin çekip gitmesine sebep olabilir. Terk edilmeyi kader gibi görmekten vazgeçmeli ve kendine objektif olarak bakabilmeyi öğrenmelidir. Subjektif görüş açısının zararını yaşamı boyunca hissedecektir. Çevresindeki güvendiği insanların görüş ve düşüncelerini sorarak yolunu kolayca bulabilir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  YENGEÇ, AKREP, BALIK, ASLAN

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  KOÇ, TERAZİ, OĞLAK

Yengeç Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Yengeç Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Lay lay lom Aslanlar

aslan burcu - aşkınızı tanıyın
Aslan Burcu aşk uyumu

(23 Temmuz – 22 Ağustos)

Bir Aslan burcu ancak kendisini sevdiğinden emin olduğu kaliteli ve gelecek vaat eden birine kalbini verebilir. Aksi takdirde hayatı boyunca gününü gün edecek ve “lay loy lom” aşklar yaşayacak potansiyeli vardır.

Bakımlı ve klas duruşuyla herkesi kolayca etkileyebilir. Cömert, sevecen ve korumacı davranarak aşığını her zaman mutlu eder. Sevilme ihtiyacı yüksek olan Aslanlar, bencil taleplerini normal görürler ve ilişkide oldukları kişiyi yorabilirler. Benmerkezci tutumları eşleri veya sevgilileri ile çifte hayatlar kurmalarına sebep olabilir.

Paylaşımcı ve yüce gönüllü olmayı öğrenmeli, eşlerinin sevgisini ve ilgisini sürekli talep etme baskısından vazgeçmeliler. Kişisel gelişimine önem veren bir Aslan ise mükemmel bir âşık olur.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  ASLAN, YAY, KOÇ, BAŞAK

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  AKREP, KOVA, BOĞA

Aslan Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Aslan Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Zor beğenen Başaklar

başak burcu - aşkınızı tanıyın
Başak Burcu aşk uyumu

(23 Ağustos – 22 Eylül)

Ortak yaşamsal değerlere sahip, sağlıklı bir ilişki kurma ihtimali olan, düzene saygılı, yumuşak huylu ve bilge bir eş profili, seçici Başakların olmazsa olmazıdır. Evet çok fazla kriterleri vardır ve bu yüzden çok geç evlenirler. Hatta aradıklarını bulamazlarsa sonsuza kadar bekâr yaşamak onları hiç bozmaz.

Bir Başağın masum ve temiz kalbi partneri için bulunmaz bir nimettir. Fakat çok eleştirerek düzeltmeye ve mükemmelleştirmeye çalıştığı panterini de yıldırıp kaçırmayı başarabilir. Eleştirmeden fikrini söylemeyi öğrenmeli, karşısındaki kişiyi değiştirmeye çalışmaktan vazgeçmelidir. Mükemmellik kavramından ne kadar uzaklaşırsa o kadar mükemmel bir sevgili olur.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  BAŞAK, BOĞA, OĞLAK, TERAZİ

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  İKİZLER, YAY, BALIK

Başak Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Başak Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Anlayışlı Teraziler

terazi burcu - aşkınızı tanıyın
Terazi Burcu aşk uyumu

(23 Eylül – 22 Ekim)

Bir Terazi, popüler ve zeki olan herkese âşık olabilme kapasitesine sahiptir. İyi de bir sevgilidir. Anlayışlı, paylaşımcı, uyumlu ve yumuşak huyludur. Nazik ve düşünceli tavırlarıyla eşini adeta büyüler. En zor insanlarla bile iyi anlaşabilir.

Hayatı paylaşma arzusunu abartması ve her saniyeyi birlikte geçirme isteği; bu mümkün değilse mesajla veya sms ile iletişim kurarak eşiyle bir arada olma çabası, partnerini kaçırmasındaki en büyük etkenlerdir.

Paylaşmanın arkasına gizlediği yalnızlık korkusuyla baş etmeyi öğrenmelidir. Yalnız başına hayatta kalabilme gücünü kendinde bulursa ilişkileri çok daha güzelleşir. Özgüvenli ve korkusuz tavırlarını nezaketle birleştirdiğinde muhteşem ve vazgeçilmez bir sevgili olabilir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  TERAZİ, KOVA, İKİZLER, AKREP

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  KOÇ, OĞLAK, YENGEÇ

Terazi Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Terazi Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Tutkulu Akrepler

akrep burcu - aşkınızı tanıyın
Akrep Burcu aşk uyumu

(23 Ekim – 21 Kasım)

Bir Akrep duygusal derinliği olan kişilere ilgi duyar. Âşık olmaz resmen tutku yaşar. Ona aşık olunmaz tutkuyla bağlanılır. Sizi adeta hipnotize eder. Konuşmadan anlama yeteneği ile karşısındaki kişiyi hemen kendine bağlayacaktır.

Tutkulu bir aşıkken birden bire partnerini kendisiyle yüzleştirme derdine düşüp elinden kaçırabilir. Ve geri dönmesi için bütün içsel gücünü sarf etmek zorunda kalabilir. En kötüyü düşünmek, sorgulamak ve yüzleştirmek yerine eşini anlamaya çalışmalı, aşkı akışa bırakmalıdır. Nasıl olsa sezgileri ona ilişkinin akıbetini gösterir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  AKREP, BALIK, YENGEÇ, YAY

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  KOVA, BOĞA, ASLAN

Akrep Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Akrep Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Heyecanlı Yaylar

yay burcu - aşkınızı tanıyın
Yay Burcu aşk uyumu

(22 Kasım – 21 Aralık)

Zor, ilgili, cömert, eğitimli bütün bunların yanı sıra kendisini olduğundan değerli gösterebilen herkes Yayın kalbini kazanabilir. Heyecan duyduğu sevgili adayını da kolayca etkilemeyi başarır. Sevimli, şirin, esprili ve eğlencelidir.

Çabuk ilgilenip çabuk soğusa da âşık olduğunda, kendine özgü küçük oyunlarla partnerini elde etmeye çalışır. Başaramadığında ise ilginç fikirler uydurur.

Birini elde ederken kaçırma kapasitesinin yüksek olduğunu, avcı rolüne kendini kaptırırsa sevgiliyi “tavşan kaç” moduna soktuğunu acilen öğrenmelidir. Aslında sabretmeyi başarabilse işler kendiliğinden yoluna girecektir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  YAY, ASLAN, KOÇ, OĞLAK

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  BALIK, BAŞAK, İKİZLER

Yay Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Yay Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Güvenilir Oğlaklar

oğlak burcu - aşkınızı tanıyın
Oğlak Burcu aşk uyumu

(22 Aralık – 21 Ocak)

Hayata karşı ciddi, paranın kıymetini bilen, gelecek vaat eden ve ilgili bir aşık arar ama onu elde etmek için hemen harekete geçmez. Önce onu iyice tanımayı tercih eder.

Aşık olduktan ve ilişkiye başladıktan sonra da skolay kolay o kişiden vazgeçmez. Sonuna kadar sevgilisinin her kaprisine katlanır, dayanır, uyum gösterir.

Katı ve kuralcı yapısını eşine de empoze etmeye çalışabilir. Aşırı durumlarda kabalaşabilir. Terk edilirse de zaten sebebi bu davranışı olur.

Esnekliğin sınırlarını iyi çizmelidir. İlişkinin ilk dönemlerinde esnek, son dönemlerinde katı olmak yerine, başından sonuna dek ortayı bulmalıdır. Böylece aradığı güvenli ilişkiyi kurması zor olmaz.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  OĞLAK, BOĞA, BAŞAK, KOVA

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  TERAZİ, KOÇ, YENGEÇ

Oğlak Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Oğlak Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Çizgi dışı Kovalar

kova burcu - aşkınızı tanıyın
Kova Burcu aşk uyumu

(22 Ocak – 19 Şubat)

Aşka en uzak burç Kovadır. Evrensel değerleri olan, farklı ve çizgi dışı kişiler ilgisini çekebilir. Aşkı ise karşısındaki kişiyi tanıdıkça gelişir.

Âşık olduğu kişiye mesafeli durarak kendi içinde duygularını yaşamayı tercih edebilir. Veya arkadaşlarıyla ve aşkıyla olan ilişkilerini dengeleyerek bir ilişki sürdürür. Yani bir gün sevgilisiyle birlikteyse öbür gün arkadaşlarıyla takılarak kafa dağıtır. Uzak ve mesafeli duruşu, karşısındaki kişiye ona âşık edecek özelliklerin başında gelir. Zekâsıyla herkesi etkileyebilir.

Yalnız kalma veya arkadaşlarıyla birlikte olma ihtiyacı o kadar yoğundur ki sevgilileri pek kalıcı olamaz. Bağımlı olma korkusunun özgürlüğe bağımlılık yarattığını bir an önce fark etmelidir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  KOVA, İKİZLER, TERAZİ, BALIK

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  ASLAN, BOĞA, AKREP

Kova Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Kova Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.


Hayalperest Balıklar

balık burcu - aşkınızı tanıyın
Balık Burcu aşk uyumu

(20 Şubat – 20 Mart)

Göz göze geldiği anda bir ışık görebildiği kişiye artık âşıktır ve onun için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Anlayışlı, şefkatli, sevgi dolu tavırlarıyla kaşsındaki kişiyi kendine bağımlı hale getirmeyi başarır.

Gerçek dışı beklentileri ve hülyalı tavırlarıyla ne hayatla ne parayla ilişkisini bir türlü düzenleyemez. Sevgilisi veya eşi onun hatalarıyla boğuşmaktan yorulup kaçabilir. Üstelik bir Balık neden terk edildiğini de hiçbir zaman anlayamaz.

Gerçek ve hayal dünyası arasındaki ayrımı öğrenmelidir. Yaşamın hangi yönünün gerçekleştirilebilir olduğunu keşfetmelidir. Böylece duygu dünyasında özgürce yüzeceği bir aşk ilişkisi yaratabilir.

 Aşkta uyumlu olduğu burçlar:  BALIK, YENGEÇ, AKREP, KOÇ

 Aşkta uyumsuz olduğu burçlar:  BAŞAK, YAY, İKİZLER

Balık Burcu özellikleri” başlıklı içerikten Balık Burcunun detaylı incelemesini okuyabilirsiniz.

Related Posts

Previous Post Next Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim